منو
 کاربر Online
518 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline حسین خادم 4 ستاره ها ارسال ها: 1813   در :  پنج شنبه 11 اسفند 1384 [10:53 ]
  هواپیمای آب سوز
 

پرواز با استفاده از آب، ماده ای که نیروی محرکه موشک ها و هواپیماها خواهد شد، امروزه در دستور کار علم و صنعت است.

سازندگان هواپیما رفته رفته سوختی که محیط زیست را کمتر آلوده می کند، جایگیزین بنزین خواهند نمود و این سوخت آب است. موتورهای این مدل متعلق به شرکت کانادایی \"پرات و وایتنی\" می باشند.
همچنین شرکت پژوهش فضایی \"دایلمر- بنز\" نیز درباره هواپیمایی که کمتر آلودگی پدید می آورد و موسوم به (کرایوپلان) است کار می کند ، که در آن از آب منجمد یعنی یخ استفاده می شود، چون حجم آب در حالت گازی حدودا بیش از چهار برابر مواد نفتی جدا اشغال می نماید. باک این مدل در تمامی طول قسمت فوقانی هواپیما جاسازی شده است. در این هواپیما دستگاههای انجماد آب تعبیه شده و از مزایای مهم سوخت آب عدم تولید دی اکسیدکربن است و تنها بار آب متصاعد می شود.

به عنوان نمونه در هواپیماهای بنزین سوز و وسایط نقلیه شهری توده شایان توجهی از گاز خطرناک اکسید ازت در فضایی کوچک پراکنده می شود. علاوه بر این مقدار کمی آب می تواند در یک هواپیمای \"ارباس-آ-پ310\" جابجایی حداقل 50 مسافر را امکان پذیر سازد.

  امتیاز: 0.00