منو
 صفحه های تصادفی
ماهی آبهای عمیق
رشته پرستاری
نبرد آزادسازی کوفه - آغاز درگیری
آلپرازولام
الکترونخواهی
مناظره امام باقر علیه السلام با حسن بصری
کاربر:سامانتا
رنگهای آسمان
موس
شیمی اتم داغ
 کاربر Online
247 کاربر online
 : تاریخ
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  سه شنبه 09 اسفند 1384 [03:18 ]
  قصد ربودن نوروز را کرده اند
 

سلامی گرم به بچه های با وفای ایران :
دوستان جوانسال ایرانی من بیایید نگذاریم خرافه و تعصب .....اعیادی را که از قرون دور از پدران ما به ما رسیده را از ما بگیرند دشمنان ایران میخواهند آنها را که باعث قوام و رونق قوم ایرانیست را یکی یکی از ما بگیرند ، ما دست رد به سینه این خرافه زدگان میزنیم و با اعمال خود در این فصل سال نشان میدهیم که از خواب های پریشان که برای ما ایرانیان دیده اند بخوبی مطلع هستیم و نخواهیم گذاشت نوروز و اعیاد دیگر ما را از ما بگیرند , ما با شرکت نکردن در جشن هایی که آنها میگذارند آنها را تمسخر خواهیم کرد و به آنها خواهیم فهماند که این بیخبران کوچک تر از آنند که بتوانند عیدی با این عظمت را از ما بگیرند , این ......مستحق نفرینی نیز از جانب مردم ایران نیستند .

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  چهارشنبه 10 اسفند 1384 [09:18 ]
  اعیاد تحت هجوم
 

فکر می کنم اشاره این دوستمان ، حذف تعطیلی سیزدهم فروردین از تقویم رسمی است ، که در طرح پیشنهاد مرکز پزوشهای مجلس گنجانده شده است .


فکر نکنید بروید گفته های .....را بخوانید که در باره نوروز هم همان خرافات را باور دارد نوروز و سیزده نوروز هر منشا و مبدایی که داشته باشند فرق نمیکند که چگونه شروع شد هر دو برای ایرانیان یک مراسم ملی است و ما به احدی اجازه دست درازی به فرهنگمان را نمیدهیم حتی اگر ...... باشد . ما ایرانی هستیم و به تمام مراسم خود علاقمند هستیم . اگر آنها نمیخواهند جشن بگیرند نگیرند ما دعوتشان نکرده ایم ما هم به .........بی اعتقاد هستیم. آنها گمان میکنند یکی یکی این مراسم را از ما خواهند گرفت ولی با اینکار تنفر مردم را نسبت به خود بیشتر خواهند کرد .

  امتیاز: 0.00    نمایش یاسخ های این پست  
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  شنبه 13 اسفند 1384 [03:04 ]
  بیایید مثل آنها ، تند رو نباشیم
 

دوستان عزیز،
این احساسات شما واقعا ستودنیست و اصلا قصد تعریف و تمجید از شما ها را ندارم، حداقلش این است که شما مثل خیلیها که جشن ولنتاین مهمترین جشن زندیگیشان است ، نیستید.

به نظر من ما نباید مثل آنها باشیم!!

لزومی ندارد... حتی در این سایت که شاید هیچکدام از آنها که شما اشاره کردید ، آنرا نخوانند.
نه ما مثل خیلیها تک بعدی نیستیم ،
اگر شب چهارشنبه سوری ، توی کوچه ی خودمان یا کوچه های اطراف میرویم و حتما آن شب از روی یک بوته می پریم، اگر نوروز را ارج می نهیم و برای چیدن هفت سین دل مشغولیم ، اگر سیزده به در میرویم بیرون خانه حتی شده یک پیاده روی 1 ساعته ، اگر اخبار جشن مهرگان و سده را دنبال می کنیم و اگر صد ها سنت دیگر ملی را دوست داریم و به داشتن آنها می بالیم ،
به ماه رمضان و محرم را هم بی حرمتی نمی کنیم. نسبت به اعیاد مذهبی هم بی ادبی نمی کنیم ، دشمنی هم با آنها نداریم.

اگر به تاریخ خودمان کوچکترین توجهی بکنیم می بینیم که ما ایرانیان از آنجایی که همیشه با ادیان مختلف و قومیت های مختلف در پهنه ی ایران فرهنگی زندگی کرده ایم ، راه و رسم زندگی مسالمت آمیز را خوب می دانیم ،
مگر زمانی که به انواع بهانه های سیاسی و مذهبی و ناسیونالیستی این تناسب دچار تزلزل شد. یادمان نرود که همیشه نابخردی به این طرح این بهانه ها کمک می کند.

به نظر من این دوستان عزیز کمی تند رفتند ... ما نباید زود از کوره به در برویم ... و مثل آنها با حذف که ساده ترین راه ممکن است به مسائل خاتمه دهیم ... اگر چه من هم نگرانی شما را درک می کنم.

اما یادمان نرود که .... 29 اسفند هم سالها نه جشن ملی بود و تعطیل ملی ولی نهضت ملی شدن صنعت نفت و مصدق از یاد نرفتند...

  امتیاز: 0.00    نمایش یاسخ های این پست  
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  سه شنبه 16 اسفند 1384 [10:33 ]
  حذف تعطیلات ملی از نگاهی دیگر!
 

\"مركز پژوهشهاي مجلس به درخواست يكي از نمايندگان، طرح كاهش تعطيلات رسمي كشور را ارائه داده است. در اين طرح، تعطيلاتي چون سيزده‌بدر، روز ملي شدن صنعت نفت، روز گراميداشت قيام 15 خرداد و روز جمهوري اسلامي ايران حذف شده‌است. روز شهادت امام رضا علیه‌السلام هم تنها در استان خراسان رضوي تعطيل است.\"

\"بگذاريد به اين طرح از زاويه ديگري هم نگاه كنيم. ماده هشت اين طرح به هيات وزيران اجازه داده است، براي حذف ركود كاري در روزهاي بين دو تعطيلي، تعطيلي رسمي را كه در وسط هفته قرار مي‌گيرد، به اول هفته منتقل كند.\"

\"تصور كنيد در يك سال، روز اول فروردين يكشنبه باشد. بر اساس ماده هشت اين طرح، تعطيلي اول فروردين بايد به شنبه منتقل شود. يعني شما بايد روز 29 يا 30 اسفند را به جاي اول فروردين جشن بگيريد!\"

شايد يك پيشنهاد مناسب براي ساماندهي اين تعطيلات را بتوان در طرحي جست‌و‌جو كرد كه سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري خرداد 84 به هيات وزيران پيشنهاد داده بود. طرحي كه احتمالاً در بايگاني سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري و دبيرخانه دولت خاك مي‌خورد.

\"اين طرح يكي از نمونه‌هايي است كه مي‌تواند به عنوان الگو براي تعطيلات كشور استفاده شود. الگويي كه اول‌بار آلمانيها آن را اجرا كردند و تجربه موفقي هم بود.\"

\"اين طرح با عنوان «دوره‌اي كردن تعطيلات» شناخته مي‌شود. در اين روش، دو هفته از تعطيلات تابستاني مدارس كم مي‌شود و به جاي آن دو هفته در فصلهاي پاييز و زمستان تعطيل مي‌شود. اين تعطيليها با توجه به شرايط اقليمي هر استان مي‌تواند متفاوت باشد و مثلا استان آذربايجان شرقي و كرمان در يك هفته همانند تعطيل نباشند.\"

\"اجراي اين طرح فوايد زيادي هم براي گردشگري و اقتصاد كشور دارد. استانهاي گرمسيري چون هرمزگان و بوشهر كه به دليل دماي بالاي هوا در تابستانها نمي‌توانند ميزبان گردشگران باشند، فرصتي را براي ميزباني پيدا مي‌كنند. از اين راه هم جابه‌جايي پول و آنچه اقتصاددانان به آن «تكاثر پول» مي‌گويند، روي مي‌دهد و هم فرصتي پيش مي‌آيد تا ايرانيها، ايران را بشناسند.\"

[http://www.somesite.com|http://www.chn.ir/news/?section=1

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline محمد رضا قدوسی 3 ستاره ها ارسال ها: 916   در :  پنج شنبه 18 اسفند 1384 [04:46 ]
  يك بحث مرتبط !
 

با سلام

بحثي مرتبط با اين موضوع :

یک نیاز همگانی ولی بسیار بد !!!

  امتیاز: 0.00