منو
 کاربر Online
961 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline لیلا مهرمحمدی 3 ستاره ها ارسال ها: 411   در :  چهارشنبه 03 اسفند 1384 [04:34 ]
  درد ی که روزها را تلخ میکند...
 

چگونه سر دردهای خود را درمان کنیم
علم پزشکی ۷ راه زیر را برای مبارزه با سر درد موثرشناخته است. نشریه پزشکی لنست چاپ انگلستان ضمن اعلام این خبر راههای پیشگیری از سرد درد را به این شرح توضیح داد:

۱) همیشه راست و مستقیم بایستید و بنشینید طرز نشستن غلط و ناجور قرار گرفتن ستون فقرات موجب وارد آمدن فشار به مهره های گردن شده و سردرد را موجب می شود.

۲) در مصرف دارو زیاده روی نکنید. مصرف بی رویه قرصهای سر درد خود به خود موجب سر درد می شود.

۳) آب فراوان بنوشید. مصرف کم آب آشامیدنی و تشنگی باعث خشکی سلولهای بدن شده و باعث سر درد می شود.

۴) اگر پس از خوردن غذا و یا صرف آشامیدنی دچار سر درد شدید فهرستی از غذاهای مصرف شده را یادداشت کنید. برخی از مواد خوراکی ماننند پنیر و یا شکلات ازخود حساسیت نشان می دهند و دچار سر درد می شود.

۵) هوای داخل خانه یا دفتر کار خود را ا ز آلودگی پاک کنید و از هوای تازه تنفس کنید پس از رنگ آمیزی اتاق درب و پنجره هارا باز نگه دارید تا بوی تند مواد پاک کننده مانند تینر و رنگ از اتاق خارج شود.

۶) از استراحت و خواب کافی در شب و نیمروز غافل نشوید. بی خوابی از عوامل اصلی بروز سر درد محسوب می شود. نخوردن غذا و گرسنه ماندن غیر طبیعی ایجاد سر درد می شود.

۷) از زیاده روی در مصرف چای، قهوه و آشامیدنی های کافئین دار پرهیز کنید.

  امتیاز: 0.00