منو
 کاربر Online
1123 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سبحانی 3 ستاره ها ارسال ها: 327   در :  جمعه 28 بهمن 1384 [06:23 ]
  فشار روانی منشاء بسیاری از بیماریها شناخته شد!
 

پژوهشگران استرالیایی ارتباط میان فشار روانی با ابتلا به انواع بیماریها از سرماخوردگی تا سرطان را به طور علمی اثبات کردند. محققان دریافتند هورمون "نروپپتید وای" (‪ (neuropeptide Y‬که به هنگام فشار روانی در بدن ترشح می‌شود دستگاه ایمنی بدن را تحلیل برده و انسان را بیمار می‌کند.


تاکنون در مورد ارتباط میان مغز و دستگاه ایمنی بدن شواهد اتفاقی ارایه شده است، اما اکنون این ارتباط به اثبات رسیده است. به هنگام فشار روانی مقادیر زیادی از این هورمون از اعصاب آزاد می‌شود که وارد جریان خون شده و از فعالیت سلولهایی در دستگاه ایمنی که بدنبال کشف و نابودی میکربها هستند جلوگیری می‌کند. اینکه فشار روانی بیماریزاست دیگر خیال نیست بلکه واقعیتی است که باید بااهمیت دانسته شود.

تاثیر هورمون "نروپپتید وای" بر فشار خون و سرعت ضربان قلب پیشتر شناخته شده بود، اما کشف تاثیر آن بر دستگاه ایمنی بدن شناخت تازه‌ای در مورد برخی بیماریها فراهم می‌کند. این هورمون آسیب پذیری فرد را در هنگام ابتلا به سرماخوردگی یا آنفلوانزا افزایش می‌دهد. بجز سرماخوردگی و سرطان، آرتریت روماتویید ، ام اس، بیماری کرون، دیابت نوع اول ، و لوپوس نیز با فشار روانی مرتبط شناخته شده اند.

تهیه داروهایی برای مقابله با تاثیر این هورمون سالها به طول خواهد انجامید به همین خاطر بهترین راه حل برای افراد مقابله با فشار روانی است.

بهترین کار این است که با تغییر سبک زندگی ، انجام ورزشهایی مانند یوگا و ورزشها وکارهای نشاط‌آور و تمدد اعصاب فشار روانی را از زندگی خود خارج کنیم.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سبحانی 3 ستاره ها ارسال ها: 327   در :  چهارشنبه 17 اسفند 1384 [08:16 ]
  افراد عصبی فشار خون بالاتری دارند.
 

افراد عصبی فشار خون بالاتری دارند.


تحقیقات نشان داده اند افراد جوانی که عصبی هستند بیشتر از افراد دیگر دارای فشار خون نگران کننده بالایی هستند از این رو این دسته از جوانان باید سعی کنند که حتما در محیطی آرامتر و با تنش کمتر زندگی کنند.

  امتیاز: 0.00