منو
 صفحه های تصادفی
رژیم ها ، صورت غذاها و طرز تهیه آنها
هر بار یک بشکه جلو بروید
آزمایش جوهر نامر‌‌یی
شخصیت شناسى با اشکال هندسى
دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان غربی
ختمی بری
ساختار نهادهای اجتماعی
محمد، نامی کم سابقه
ومبات
رشته مامائی
 کاربر Online
396 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline لیلا مهرمحمدی 3 ستاره ها ارسال ها: 411   در :  چهارشنبه 26 بهمن 1384 [07:00 ]
  آنفلوآنزای پرندگان
 

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران
به دنبال تایید یک مورد آنفلوآنزای پرندگان در ایران، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی اطلاعیه‌ای، اکیدا به هموطنان توصیه کرد نکات بهداشتی پیشگیری از آنفلوآنزای پرندگان را جدی بگیرند و ضمن خودداری از تماس با پرندگان اهلی و وحشی در حد امکان، در صورت ناگزیری از تماس با پرندگان و انجام کارهایی نظیر سر بریدن، پر کندن، خالی کردن شکم و حتی دست زدن به تخم پرندگان دست‌های خود را به دقت با آب و صابون بشویند.

در ضمن این توصیه‌های همچنین تاکید شده است: پرندگان اهلی را داخل قفس نگهداری کنید؛ به کودکان خود بیاموزید از آغوش گرفتن و نوازش کردن پرندگان جدا خودداری کنند؛ چنانچه به تب، سردرد، گلودرد، سرفه یا اسهال دچار شدید از خود درمانی پرهیز کرده و به پزشک مراکز بهداشتی - درمانی مراجعه کنید؛ برای رفع وجود احتمالی ویروس آنفلوانزای پرندگان غذاهای حاوی گوشت ماکیان مانند جوجه کباب و همبرگرهای تهیه شده را با درجه حرارت 70 درجه سانتیگراد حداقل به مدت 30 دقیقه طبخ کنید؛ برای رفع وجود احتمالی ویروس آنفلوانزای پرندگان از مصرف تخم‌مرغ نیمه پز، خام یا شل پرهیز و تخم‌مرغ‌ها را به صورت کاملا پخته مصرف کنید.

مهمترین راه انتقال از طریق استنشاق ریز قطرات آلوده و در پی آن ,ورود به ریه انسان است

دکتر مردانی در گفت‌وگو با خبرنگار «بهداشت و درمان» ایسنا، با بیان این که آنفلوآنزای پرندگان از سه راه عمده به انسان منتقل می‌شود، گفت: انتقال از پرنده به انسان، انسان به انسان و محیط اطراف و آب آلوده به فضولات پرندگان به انسان صورت می‌گیرد.

وی با تاکید بر این که تا کنون هیچ موردی از ابتلای آنفلوآنزای پرندگان از طریق خوردن مرغ و ماکیان گزارش نشده است، خاطرنشان کرد: هموطنان آگاه باشند که خوردن مرغ هیچ اشکالی ندارد ولی بهتر است مرغ و فرآورده‌های آن به صورت پخته در 70 درجه سانتیگراد به مدت 30 دقیقه طبخ شود.


دکتر مینو محرز متخصص بیماریهای عفونی نیز در گفت‌وگو با ایسنا نسبت به انتقال بیماری از طریق انسان به انسان هشدار داد و اضافه کرد: با وجود این که هنوز این بیماری از طریق انسان به انسان منتقل نشده ولی خطر آن وجود دارد که در این صورت جهان با بحرانی جدی مواجه خواهد شد.
وی همچنین افزود: در صورت شیوع و همه‌گیری آنفلوآنزای مرغی در هر جامعه، 25 درصد افراد دچار آن می‌شوند که درصد بالایی از این افراد می‌میرند.
دکتر محرز بهترین راه جلوگیری از شیوع این بیماری را کنترل شدید طیور دانست و توصیه کرد: همه افراد احتیاط ‌های لازم را بکنند و به خصوص زنان خانه‌دار، مرغ را با دستکش بشویند و از تماس مستقیم با آن بپرهیزند.


با آنفلوآنزای پرندگان بیشتر آشنا شویم
آنفلوآنزای مرغی نوع بیماری عفونی است که عامل مؤثر آن ویروس آنفلوآنزای طیور است. ویروس آنفلوانزا به طور طبیعی در بین پرندگان شایع می‌شود. پرندگان وحشی در سراسر جهان این ویروس را در روده خود به همراه دارند اما معمولا از این ویروس بیمار نمی‌شوند در عین حال بیماری آنفلوانزای مرغی بسیار مسری است و می‌تواند برخی از پرندگان اهلی و خانگی را مانند مرغ‌ها، اردک‌ها و بوقلمون‌ها را به شدت بیمار کرده و بکشد.

ویروس آنفلوانزای مرغی معمولا انسان‌ها را بیمار نمی‌کند، اما چندین مورد ابتلا به این بیماری در بین انسان‌ها از سال 1997 اتفاق افتاد.

علایم بیماری آنفلوانزای مرغی در انسان شبیه به آنفلوانزای معمولی شامل تب، سرفه، گلودرد و دردهای عضلانی است که به تدریج عفونت چشم، ذات‌الریه و بیماری‌های شدید تنفسی مانند تنگی نفس شدید و نیز سایر ناراحتی‌های شدید و تهدیدکننده حیات بیمار است . با این حال علایم بیماری به این عامل بستگی دارد که مولد بیماری چه نوع ویروسی باشد.
ویروس مزبور در بزاق، ترشحات بینی و فضولات پرندگان آلوده وجود دارد. پرندگان مستعد در صورت تماس با سطوح آغشته به فضولات آلوده به ویروس این بیماری، مبتلا می‌شوند. تصور می‌شود که اکثر موارد ابتلا به این عفونت در بین انسان‌ها در نتیجه تماس افراد با پرنده‌های بیمار یا سطوح آلوده بوده است.

  امتیاز: 0.00