منو
 صفحه های تصادفی
رشته مهندسی فناوری و اطلاعات
مروارید
توصیه مسور بن مخرمه برای انصراف امام حسین علیه السلام از سفر به کوفه
کلرادوئیت
پاروکستین
آکنه‌ روزاسه
دانشنامه:راهنمای کاربر
فهرست رهبران اسماعیلی
مقام حضرت علی علیه السلام نزد حضرت خضر علیه السلام
آلایندگی زیست محیطی سرب
 کاربر Online
302 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سبحانی 3 ستاره ها ارسال ها: 327   در :  سه شنبه 25 بهمن 1384 [10:26 ]
  سیب ،غذا یا دارو!
 

questionسیب ،غذا یا دارو!

ضرب المثل انگلیسی می گوید یک سیب در هر روز شما را از رفتن پیش پزشک بی نیاز می کند. به نوشته الحیات‘ تحقیقات جدید نشان می دهد سیب‘ نقش بسیار زیادی در کاهش احتمالی ابتلا به خیلی از بیماری ها دارد.

سیب دارای مواد جلوگیری کننده بیماری قلبی و سرشار از ماده کرستین از خانواده فلافونیات و آنتی اکسیدان هاست. محققان می گویند مصرف کرستین تا 70 درصد باعث کاهش ابتلا به بیماری های قلبی می شود.محققان فنلاندی با بررسی 5000 زن و مرد دریافتند کسانی که سیب می خورند 43 درصد کمتر از دیگران به بیماری های قلبی مبتلا می شوند.
سیب در عین حال دارای ماده پکتین است که در محافظت از قلب و ریه نقش دارد. بکتین به همراه کرستین از اسیدهای صفراوی در معده جلوگیری می کند و بدن را مجبور به ساخت اسیدهای دیگری به طور مشخص از کلسترول می کند و این موضوع باعث کاهش میزان کلسترول خون می شود.

هر دانه سیب 100 گرمی ‘ 78 گرم پکتین دارد. گرشوین‘ محقق آمریکایی دانشگاه کالیفرنیا گفت: آب سیب مانع رسوب کلسترول به دور رگ ها می شود و این موضوع در جلوگیری از بیماری قلبی بسیار موثر است.

سیب همچنین دارای مواد جلوگیری کننده از انواع سرطان است. محققان فنلاندی با بررسی 10000 نفر که به میزان زیاد‘ سیب می خوردند‘ به این نتیجه رسیدند که این گروه تا 58 درصد از ابتلا به سرطان ریه در امان ماندند.

  امتیاز: 0.00