منو
 صفحه های تصادفی
الکترونیک
دوره ششم
اصول سنجش و اندازه گیری
افعی آمریکای جنوبی
مخاطرات در ایمنی پرواز
فاگوسیتوز
پرچم های سیاه از خراسان
میخ های کفش استود
قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، فصل دوم
ولایت فقیه در اندیشه امام خمینی
 کاربر Online
248 کاربر online
 : کامپیوتر
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline صابر همتی 3 ستاره ها ارسال ها: 71   در :  شنبه 22 بهمن 1384 [13:35 ]
  چگونه میتوان ؟؟؟؟؟
 

سلام
چگونه میتوان یک یا چندین فایل رو فشرده کرد؟

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline پژمان-رحیمی-صادق 3 ستاره ها ارسال ها: 607   در :  یکشنبه 23 بهمن 1384 [11:10 ]
  re>چگونه میتوان یک یا چندین فایل رو فشرده کرد؟
 

برای فشره کردن فایل در ویندوز XP بر روی فایل یا فایهایی که می خواهید فشرده کنید کلیک راست کرده و از منوی send to گزینه Compressed (zipped) Folder را بزنید . فایلها فشره شده و در کنار همان فایلها قرار می گیرند . با این روش فایلهای با نام فارسی رو نمی توان فشرده کرد .

اما این روش فایلها رو زاد فشرده نمی کند . بهتر است از نرم افزار WinRAR استفاده کنید که بسیار کارامد و کار کردن با آن آسان است .

در ویندوز یک روش دیگر برای فشرده کردن است و اون استفاده از iexpress است . که با آن هم میتوانید فایلها رو فشرده کنید و هم فایلهای فشرده اجرایی . برای استفاده از این نرم افزار در منوی run در start تایپ کنید iexpress
کار با نرم افزار بسیار آسان است .

برای اجرای برنامه کلمه IExpress را در Run تایپ کنید یا مستقیم به پوشه System32 در ویندوز XP و2000 بروید.و برنامه را اجرا کنید.

در صفحه به شما خوشامد گویی می کند و شما دو انتخاب دارید که اولی ساخت یک برانامه جدید و دومی اجرای برنامه ای که قبلا ساخته اید که شما گزینه اول را انتخاب و NEXT را می زنید.

در صفحه بعد سه گزینه وجود دارد .
گزینه اول به شما می گوید که استراج کنه فایلها رو و برنامه های اجرایی موجود رو که شما انتخاب خواهید کرد رواجرا کنه (این گزینه وقتی بدرد می خوره که شما یک برنامه رو ساختید و یا از اینترنت دانلود کردید ولی حجمش زیاده با این گزینه برنامه فشرده میشه و بعد از خارج شدن از فشرده سازی سریع اجرا می شه بدون اینکه کاربر اون رو اجرا کنه )
گزینه دوم می گه که فقط فایلها رو از حالت فشرده خارج کنه ، یعنی از کاربر بپرسه که فایلها کجا از زیپ خارج بشن و بعد خود کاربر او نا رو اجرا کنه.
گزینه سوم یک فایل CAB.* می سازه که مثل فایل زیپ معمولی هست و حتما تا به حال از این فایلها زیاد دیدین و این فایل ها یه قابلیت دارن که با کدهای اسکریپتی در صفحات وب اجرا شوند.

گزینه اول :
اگر این گزینه رو انتخاب کنید در صفحه بعد یک عنوان برای بالای پنجره نصب می خواهد که یک نام نویسید ، در صفحه بعد از شما می خواد اگر می خواهید قبل از اجرای برنامه از کاربر سوالی پرسیده شود . گزینه دوم رو انتخاب و سوال یا متن خود را بنویسید . در صفحه بعد اگر شما می خواهید یک متن به عنوان قوانین کپی رایت و یا هرچیز دیگه رو وارد کنید در این صفحه وارد کنید . در صفحه بعد فایلها تون رو وارد کنید توجه داشته باشید که شما نمی توانید پوشه اضافه کنید و فقط فایل ها رو می تونین اضافه کنید. در صفحه بعد اگر می خواهید برنامه ای بعد از نصب اجرا شود و یا شما برنامه نویسی فایلهای INF رو بلدین و می خواهید این فایل اجرا شودرو انتخاب می کنید . قسمت دوم هم مثل قست اول است و فقط بعد از اولی اجرا می شود. در صفحه بعد هم شکل برنامه رو از شما می پرسه که اولی بهتره. در صفحه بعد هم پیام پایانی رو اگر خواستید وارد کنید . در صفحه محل ذخیره رو مشخص کنید . در صفحه بعد اگر برنامه شما بعد از نصب نیار به رستارت کردن کامپیوتر داره رو انتخاب کنید در صورتی که بخواهید برنامه بدون اجازه کامپیوتر کاربر رو رستارت کنه گزینه آخر رو تیک بزنید. در صفحه بعدی هم اگر می خواهید تمام این کارهایی که انجام داده بودید را ذخیره کنید تا در ساخت برنامه های دیگه از آن استفاده کنید رو جاشو مشخص کنید .در غیر این صورت DON'T SAVE رو انتخاب و Nextرو بزنید.و برای ساخت دو باره Next. بعد از فشرده سازی برنامه به شما اطلاعاتی در مورد اندازه فایلها بعد و قبل فشره سازی و... می ده که بر روی FInish کلیک کنید.

گزینه دوم :
گزینه دوم تمامی تنظیماتش مثل اولی است و فقط قسمتی که فایل اجرایی رو انتخاب می کنید رو نداره.

گزینه سوم:
این گزینه فقط قسمت انتخاب فایل و محل ذخیره رو داره و بقیه در این وجود ندارن.

  امتیاز: 0.00