منو
 کاربر Online
559 کاربر online
 : کامپیوتر
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline پژمان-رحیمی-صادق 3 ستاره ها ارسال ها: 607   در :  جمعه 21 بهمن 1384 [20:31 ]
  Meebo = Web 2.0 + AIM + ICQ + MSN + Yahoo! Messenger
 

Meebo = Web 2.0 + AIM + ICQ + MSN + Yahoo! Messenger

دنیای مجازی اینترنت هر چند آرام اما در حال انجام یک تحول اساسی است، تحولی که با نام Web 2.0 خوانده می شود. در صورتی که زمان مجال دهد سعی خواهیم کرد در پستهای بعدی با معرفی سایتهای جدید که به عنوان نخستین نشانه های این تغییر محسوب می شوند، به معرفی Web 2.0 بپردازیم.

تکنولوژی به سرعت در حال پیشرفت است و ظاهراً Web 2.0 می خواهد هر روز با معرفی یک پروژه ی جدید از آن هم پیشی بگیرد. یکی از پروژه های فوق العاده ای که امروز با آن برخورد کردم سایت جدید Meebo است. هدف پروژه ی Meebo که توسط سه برنامه نویس جوان راه اندازی شده آن است که شما بدون نیاز به نصب هرگونه نرم افزار و از هر مکانی که به اینترنت دسترسی داشته باشید بتوانید به پیغام رسان دلخواه خود وارد شوید و با دوستانتان در یاهو مسنجر، ICQ، MSN، AIM و حتی GTalk به طور همزمان به گفتگوی آنلاین بپردازید.

این پروژه ی دوست داشتنی، بسیار زیبا و پایه گذاری شده بر اساس AJAX با امکانات بی نظیر خود مرا بسیار هیجان زده کرده است. امکان وارد شدن با اشتراک های گوناگون (Multilogin)، نمایش لیست کاربران آنلاین و آفلاین، دریافت پیغام های آفلاین به محض ورود به سیستم، آگاهگر پیامها و طراحی کاربر پسند همه در این پروژه پیش بینی شده اند.

تصویر بالا، عکسی از محیط Meebo در حال اجرا را نشان می دهد. در سمت چپ تصویر، یک پنجره ی کوچک آبی رنگ قرار دارد که به نمایش اخبار وبلاگ تیم برنامه نویسان Meebo می پردازد. در وسط تصویر یک پنجره ی گفتگو بین من و یکی از دوستان باز شده است که در حال انجام یک بحث کارشناسانه پیرامون وب 2 هستیم! و در سمت راست لیست تمام کاربران (آنلاین و آفلاین) نشان داده شده است.

همانگونه که مشاهده می کنید، محیط ظاهری سیستم بسیار شبیه به اصل برنامه آن (در اینجا یاهو مسنجر) است. همچنین محیط ظاهری در نظر گرفته شده در عین سادگی، زیبا می باشد. شما می توانید تمامی پنجره های موجود را تغییر اندازه دهید آنها را بزرگ (Maximize) و یا کوچک (Minimize) کنید. جالب است که بدانید، حتی اگر شخصی در حال نوشتن پیام برای شما باشد و شما متوجه آن نشوید، آیکون وی در لیست کلی شروع به چشمک زدن می کند.

من برای مدتی بیش از نیم ساعت با تمام بخشهای Meebo کار کردم و در هیچ کدام مشکلی ندیدم. اما تیم برنامه نویسی Meebo را چه کسانی تشکیل می دهند؟ آقای "Seth" مشاور بخش تجاری، خانم "Elaine" برنامه نویس AJAX و آقای "Sandy" آشنا به سرورهای ارتباطی. بله، تنها همین سه نفر. اطلاعات بیشتر در رابطه با آنها را در وبلاگشان می توانید مطالعه کنید.


مشاهده: Meebo
منبع خبر: WinBeta.Net

  امتیاز: 0.00