منو
 کاربر Online
654 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline لیلا مهرمحمدی 3 ستاره ها ارسال ها: 411   در :  سه شنبه 18 بهمن 1384 [07:22 ]
  خستگی مزمن
 

خستگی مزمن نوعی اختلال در روند فعالیت‌های جسمی و روحی فرد است و مهمترین نشانه آن این است که فرد دایما احساس خستگی، کوفتگی و فقدان انرژی می‌کند.

محققان بر این باورند که اگر فرد در دوران کودکی اختلالاتی از قبیل درون گرایی، رکود و عدم فعالیت و یا داشتن روانی ناسالم را تجربه کرده باشد، شرایط مساعدتری جهت ابتلا به خستگی مزمن در او وجود دارد.
علایم خستگی مزمن شبیه به علایم سرماخوردگی و یا سایر عفونت‌های ویروسی است، به دلیل وجود چنین شباهت‌هایی است که در بیشتر موارد تشخیص خستگی مزمن از سایر بیماری ها و اختلالاتی از قبیل افسردگی شدید، روان تنی (نوعی اختلال روحی و روانی است که موجب می‌شود فرد بیمار دایما احساس آشفتگی و نگرانی کند) و مالیخولیا و... کارآسانی نیست. امکان ابتلای زنان به این عارضه حدود 3 برابر بیش از مردان است و می توان گفت: این عارضه بیشتر در رده‌های سنی 20 الی 40 سال رخ می‌دهد. از جمله مهمترین علایم وجود خستگی مزمن در فرد، عبارتند از:

- کاهش توانایی افراد در جهت انجام فعالیت‌های جسمی و ذهنی
- کاهش توانایی و قدرت حافظه فراموشکاری
- درد مفاصل و ماهیچه‌ها البته بدون وجود قرمزی و یا تورم عضو
- داشتن تب‌های پایدار و مداوم بخصوص هنگام بعد از ظهر
- اختلالات خواب از قبیل کم خوابی و پرخوابی

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  دوشنبه 31 اردیبهشت 1386 [15:02 ]
  اگر همیشه از خستگی می‌نالید بدانید که
 

اگر همیشه از خستگی می‌نالید بدانید که:

نام « سندرم خستگی مزمن » چند سالی است که در کتابهای پزشکی دیده می شود. بیست سال پیش هیچ پزشکی در هیچ جای دنیا این بیماری را نمی شناخت. بر خلاف بیشتر بیماری ها که « کشف » می شوند ، سندرم خستگی مزمن را در واقع پزشکان « اختراع » کردند ؛ البته نه به آن معنی که این بیماری ساخته ذهن پزشکان باشد ؛ سندرم خستگی مزمن وجود داشت و آنقدر هم شایع بود که پزشکان را در نقاط مختلف دنیا به فکر واداشت ؛ اما از آنجا که هیچ عاملی برای ایجاد آن شناخته نشد وهنوزهم نشده است.

  امتیاز: 0.00