منو
 کاربر Online
312 کاربر online
 : کامپیوتر
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline معصومه قاسمی 3 ستاره ها ارسال ها: 372   در :  دوشنبه 17 بهمن 1384 [07:41 ]
  نوت بوک ها و استفاده از تکنولوژی پردازنده های دوهسته ای
 

پس از تولید پردازنده دوهسته ای توسط اینتل جهت استفاده در نوت بوک ها، شرکت های اچ پی و دل با بهره گیری از این تکنولوژی جدید مدلهای جدید ِDell E1705 و HP Pavilion dv1000 را به بازار ارائه کردند تا تکنولوژی پردازنده دوهسته ای در نوت بوک ها راه اندازی شود.
همانند کامپیوترهای خانگی که از پردازنده دوهسته ای استفاده کرده اند، نوت بوک ها نیز با به کارگیری این تکنولوژی باعث افزایش کارایی هنگام اجرای چند کار همزمان شده اند. همچنین این تکنولوژی باعث افزایش عمر باتری و مدت زمان شارژ آن خواهد شد.
اینتل در تولید پردازنده های دوهسته ای دارای دو خط تولید متفاوت است که خط تولید اول DuoT نام دارد که مخصوص نوت بوک های معمولی است . خط تولید دوم DouL نام دارد است که مخصوص نوت بوک های خاص و قوی است. در این خط فقط پردازنده (GHZ(L2300 ۱‎/۵تولید می شود که از نوع پردازنده های کم ولتاژ هستند. پردازنده های دوهسته ای که به نام Yonah شناخته می شوند باس ۶۶۷MHZ دارند و با چیپست های جدید GM/PM ۹۴۵ اینتل سازگاری دارند. همچنین این پردازنده ها همانند سری ام ۲ مگابایت حافظه کش از نوع ال ۲ دارند که مخصوص ارتباط بی سیم است ،سازگاری دارند. علاوه بر موارد فوق، این تکنولوژی دارای قابلیتی است که در مواقعی که کاربران به هسته دوم پردازنده احتیاجی ندارند، می توانند آن را غیرفعال کنند تا مصرف الکتریسیته آن کاهش یابد. نوت بوک های جدید دوهسته ای در انجام همزمان چند کار امتحان خود را پس داده اند؛ در حالتی که این کامپیوتر ها در حال تبدیل یک فرمت خاص ویدئویی به فرمت دیگر هستند و همزمان کاربر در حال استفاده از اینترنت است. پردازنده های دوهسته ای علاوه بر داشتن کارایی در انجام امور همزمان، قابلیت انجام کارهای دیجیتالی را با حداکثر کارایی دارا هستند.

  امتیاز: 0.00