منو
 کاربر Online
1079 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline نیر فارابی اصل 3 ستاره ها ارسال ها: 630   در :  چهارشنبه 12 بهمن 1384 [15:47 ]
  آیا کرات آسمانی مسکون است؟
 

آیا کرات آسمانی مسکون است؟

امروز که موضوع تسخیر فضا مورد توجه واقع شده است و ماهواره‌هایی به منظور کشف شگفتیهای فضا به آسمان پرتاب می‌شود، این سوال بیشتر از زمانهای گذشته مطرح می‌شود که : "آیا کرات آسمانی مسکون است؟!" "آیا مرکز زندگی ، منحصر به زمین است یا در آسمانها نیز موجودات زنده‌ای وجود دارد؟"

جمعی از دانشمندان فلک شناس نظیر "هرشل" معتقدند که مجموع ستارگان ثابت و سیار ، مسکون می‌باشند و تجلیات اسرارآمیز حیات ، هرگز منحصر به زمین نیست. ولی شرایط حیات و زندگی بر حسب انواع جاندارانی که در هر یک از کرات آسمانی زندگی می‌کنند، تفاوت دارد.  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline نیر فارابی اصل 3 ستاره ها ارسال ها: 630   در :  پنج شنبه 13 بهمن 1384 [20:43 ]
  > ششصد میلیون ستاره مسکونی
 

ششصد میلیون ستاره مسکونی

گزارشی که چندی پیش مطبوعات کشور ما ، از خبرگزاریهای علمی جهان در این زمینه نقل کردند نظریه مسکونی بودن کرات آسمانی را تائید و تقویت کرد.

"دانشمندان جهان طبق محاسبات بسیار دقیقی که به عمل آورده‌اند به این نتیجه رسیده‌اند که تنها در کهکشان ما "ششصد ستاره مسکون " وجود دارد و در این ستارگان ، تمدنی شبیه تمدن زمین دیده می شود که شاید ساکنین نیمی از این ستارگان از مردم کره زمین نیز متمدن‌تر باشند. مطابق حسابی که در آن ، هیچ جنبه تخیل وجود ندارد بر روی هم در عالم هستی " ششصد میلیون ستاره مسکون " وجود دارد.


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  شنبه 15 بهمن 1384 [21:05 ]
  آیا کرات آسمانی مسکون است؟: نظر قرآن و پیشوایان اسلام
 

نظر قرآن و پیشوایان اسلام

جالب اینکه قرآن کریم از این موضوع مهم چهارده قرن پیش با صراحت خبر داده است:
"و من آیاته خلق السموات و الارض و ما بث فیهما من دابه و هو علی جمعهم اذا یشاء قدیر"
"از جمله آیات قدرت خداوند ، آفرینش آسمانها و زمین و انواع جنبندگانی است که در آنها قرار داده است و هر زمان که بخواهد اجتماع آنان را باهم فراهم می‌سازد."

از این آیه دو نکته درک می‌شود:
1- در آسمانها نیز مانند زمین موجودات زنده وجود دارد.
2- هر زمان که مشیت خدا اقتضا کند سکنه کرات آسمانی و زمین با هم ملاقات خواهند نمود و اجتماع بر پا خواهند کرد.

درگفتار پیشوایان بزرگ اسلام نیز نمونه‌هایی است که حکایت از این حقیقت می‌کند. از آن جمله بیان امیرالمومنان علی (علیهالسلام) است که فرمود:"این ستارگان آسمان ، شهرها و مراکز تمدن است، همانطوری که زمین نیز دارای شهرهاست."


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  دوشنبه 17 بهمن 1384 [08:20 ]
  > آیا کرات آسمانی مسکون است؟
 

و در این ستارگان ، تمدنی شبیه تمدن زمین دیده می شود که شاید ساکنین نیمی از این ستارگان از مردم کره زمین نیز متمدن‌تر باشندجل الخالق!

  • این یکی دیگر از آن حرفهاست ، یکبار جمله بالا را به دقت بخوانید و ببینید معنی آن چیست . اینکه مال نقل قول شماست و یا از گوینده اصلی آن است را نمیدانم . ایراد ها اینها هستند :

  • ستاره ای را دیدن از این جهت که بخاطر موقعیتش نسبت به خورشید دیگری شباهت به زمین داشته باشد و از بازتاب طیف نوری که از آن بر میخیزد شاید امکان داشته باشد ولی قطعیت ندارد . حتی اگر در دل به آن ایمان داشته باشیم ولی دلیلی برایش نداشته باشیم تا آنرا ثابت کنیم ، از لحاظ علمی نمیشود گفت که چنین سیاره ای وجود دارد .اگر هم بگوییم علمی نیست و زاییده تخیل است .

  • تمدنی به شکل تمدن زمین ؟!razzحتما شوخی میکنید ، شما تا تمدن را ندیده باشید چگونه میتوانید شباهت آنرا به زمین مشخص کنید؟

  • باز تمدن را باید به چشم ببینید و یا توسط وسیلهء دیگری وجودش را درک کنید تا اول بدانید که اصلا تمدنی در آن هست یا نه .

  • ما که خود ِ سیاره را نمیتوانیم ببینیم از کجا تمدنش را میشود دانست و از آن بالاتر چگونه فهمیدید که از زمین متمدن تر است ،هر چند تمدن زمینی ِ پر از توحش شکستنش زیاد مشکل نباشد و سیاره ای پر از جانور و تهی از انسان میتواند به این صفت متصف شود .

  امتیاز: 0.00