منو
 صفحه های تصادفی
قوانین آفساید در فوتبال
توجیه برخی نظامهای دیده شده در نمودار انرژی یونیزاسیون
نوشت افزارهایی که نام آنها در قرآن آمده
صنایع سنگین میتسوبیشی
پاسخ امام علی علیه السلام به عمر درباره حجرالاسود
تعریف لغوی«شرح الاسم»
خانواده ی زبان های استرانزی
نقش کانیها در مواد پرکننده
نماز و استفاده از ظرایف قرآنی
اهمیت نماز اول وقت
 کاربر Online
558 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  چهارشنبه 12 بهمن 1384 [14:36 ]
  موبایل تحریک کننده استرس سلولی یا سرطان نیست.
 

موبایل تحریک کننده استرس سلولی یا سرطان نیست.

به دنبال بحثهایی که در مورد تاثیرات موبایل بر سلامتی شده ، دانشمندان دانشگاه Washington دریافتند که اشعه‌های الکترومگنتیک که از طریق این موبایلها ساطع می‌شود پاسخهای استرسی را در سلولهای کشت داده شده موش و انسان سبب نمی‌شود .

پاسخهای استرسی مکانیسمهای حفاظت کننده‌ای هستند که با وارد شدن گرما ، فلزات سنگین و التهاب به سلول فعال می‌شوند .بالا رفتن سطح پاسخهای استرسی در سلول باعث تغییراتی همراه بدخیمی است.

دانشمندان آزمایشات بسیار حساس و دقیقی را بر سلولهایی که در معرض اشعه‌ای شبیه به آنچه از طریق موبایل ساطع می‌شود (البته 5 تا 10 بار بیشتر) قرار دارد ، تهیه دیدند.

دانشمندان معتقدند که تحقیقات قبلی در رابطه با تاثیر موبایل بر پاسخهای استرسی در سلول با تحقیقات فعلی دچار تناقض است که می‌تواند نتیجه آزمایشات شرطی ناقص باشد . به عنوان مثال ، در گذشته پیش گیری از بوجود آمدن تغییرات دمایی که ناشی از تابش اشعه‌های مکروویو است بسیار مشکل بود.  امتیاز: 0.00