منو
 کاربر Online
583 کاربر online
 : تاریخ
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline لیلا مهرمحمدی 3 ستاره ها ارسال ها: 411   در :  سه شنبه 11 بهمن 1384 [09:39 ]
  تحریم مسلمانان تا کی ادامه خواهد داشت؟
 


نخستین روز از ماه محرم سال 7 قمری محاصره اقتصادی مسلمانان توسط کفار قریش آغاز شد. در صدر اسلام ، مشرکان عهدنامه ای را میان خود نوشتند که بر مبنای آن مسلمانان به طور همه جانبه تحریم می شدند.
با به اجرا در آمدن مفاد عهدنامه ، مسلمانان به درخواست ابوطالب ، عمو و یگانه حامی پیامبر تصمیم گرفتند که به دره ای به نام شعب ابی طالب بروند تا از محیط زندگی مشرکان دور باشند. در این مدت ، فشار برمسلمانان به حدی رسید که با یک خرما در طول شبانه روز زندگی می کردند. سرانجام ناله جانگداز کودکان گروهی را تحت تاثیر قرار داد تا به این وضعیت خاتمه دهند لذا جلسه ای با حضور سران قریش برپا شد و با نقشه گروهی از نیک اندیشان ، محاصره اقتصادی در هم شکست.
در این حال بر پیامبرص وحی نازل شد که موریانه تمام عهدنامه را خورده و فقط عبارت مقدس بسمک اللهم بر جای خود باقی مانده است.
پیامبرص ابوطالب را از این مساله آگاه کرد و هر 2 با گروهی به کعبه آمدند. کفار نیز دور آنها را گرفته و حضرت ابوطالب را سرزنش کردند. ابوطالب نیز عهدنامه را خواست و گفت برادرزاده ام از خدای خویش خبری دریافت کرده.
اگر سخن او راست باشد از کارهای خود دست برمی دارید؟ گفتند: آری ، سپس گفت : اگر سخن او دروغ باشد من هم او را به شما تحویل می دهم تا بکشید. آن گاه خبر را گفت و مهر عهدنامه را شکستند و به صحت خبر پیامبر پی بردند ولی آنها بر دشمنی خود افزودند تا آنجا که بنی هاشم دوباره به شعب بازگشتند و تا نیمه رجب سال 10 بعثت که محاصره ادامه داشت در آنجا ماندند.

پیامبر اسلام از این دوران به عنوان تلخترین ایام یاد کرده اند . در این دوران پیامبر دو تن از عزیزترین کسان خود را از دست دادند.

فکر می کنید این گونه رفتار با مسلمانان دنیا تا کی ادامه خواهد یافت؟؟


  امتیاز: 0.00