منو
 صفحه های تصادفی
رابطه دین با علم
فابل
تترادیمیت
نیروی محرکه الکتریکی
امام کاظم علیه السلام در کودکی
افکار انسان
آزمایشهای تهیه بلور
قضیه دزارگ
انتقال پایتخت پاکستان
ادامه
 کاربر Online
2082 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سبحانی 3 ستاره ها ارسال ها: 327   در :  جمعه 07 بهمن 1384 [22:18 ]
  !سیگار باعث ریزش مو و پیری زودرس پوست می‌شود.
 


سیگار باعث ریزش مو و پیری زودرس پوست می‌شود.


پژوهشگران معتقدند سیگار با تاثیری که روی الیاف کلاژن و الاستین پوست می‌گذارد باعث پیری زودرس پوست می‌شودو افراد سیگاری پیرتر از همسن خود به نظر می‌رسند.

روزی 10 دقیقه دود کردن سیگار باعث می‏شود (با تاثیر بر روی عروق) یک ساعت خون کافی به پوست نرسد و در نتیجه باعث آتروفی سلولهای پوست و اپیدرم و کاهش ضخامت پوست و ریزش مو می‌شود. همچنین سیگار باعث افزایش آندروژن‌های خون شده و ریزش مو را سبب می‌شود.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فرشباف 3 ستاره ها ارسال ها: 213   در :  جمعه 21 اردیبهشت 1386 [06:24 ]
  کشیدن سیگار عمر را کوتاه می‌کند
 

تازه‌ترین دستاوردهای پژوهشگران وابسته به‌وزارت بهداشت ژاپن نشان می‌دهد که کشیدن سیگار سبب کوتاه شدن عمر آدمی می‌شود. به‌نوشته روزچهارشنبه روزنامه یومیوری، این دستاورد نشان می‌دهد که کشیدن سیگار در میان مردان بالای ‪ ۴۰‬سال می‌تواند عمر آنها را ‪ ۳/۵‬سال نسبت به افراد غیرسیگاری کوتاه کند.

این دستاورد پژوهشگران ژاپنی،پس از ‪ ۱۹‬سال بررسی بر وضعیت بدنی ‪ ۱۰‬هزار زن و مرد با میانگین ‪ ۵۰‬سال سن، بدست آمده است. تاکنون در ژاپن دستاوردهای زیادی درخصوص رابطه سیگار با بیمارهای مختلف بدست آمده بود ، اما این برای نخستین بار است که در زمینه رابطه سیگار با کوتاهی عمر پژوهش می‌شود.

گزارش‌های پیشین وزارت بهداشت ژاپن حاکی از آن است که در این کشور سالانه ‪ ۸۰‬هزار مرد و هشت هزار زن به دلیل کشیدن سیگار، به سرطان مبتلا می‌شوند. گفتنی‌است که به دلیل افزایش توجه مردم به تندرستی و نگرانی‌از تاثیر سوء سیگار بر سلامتی، جمعیت افرادی سیگاری در ژاپن رو به کاهش رفته است.

آمارهای سال گذشته سازمان دخانیات ژاپن نشان می‌دهد، دراین کشور حدود ‪۲۷‬ میلیون نفر سیگاری هستند که نشانگر روندکاهشی نسبت به سال‌های پیشین است. این برای نخستین بار است که شمار افراد سیگاری در ژاپن به‌زیر ‪ ۳۰‬میلیون نفر می‌رسد. این آمار نشان می‌دهد ، حدود ‪ ۲۱‬میلیون نفر از افراد سیگاری در ژاپن را مردان و ‪ ۶/۵‬میلیون نفر دیگر را زنان تشکیل می‌دهند.

این آمار بدین معنی‌است‌که ‪ ۴۱/۳‬درصد از مردان و ‪ ۱۲/۴‬از زنان بالغ ژاپنی سیگاری هستند. لازم به ذکر است،در ژاپن کشیدن سیگار در قطار ، خودروهای عمومی و بسیاری از اماکن عمومی بشدت ممنوع می‌باشد و تنها در مکان‌های معین شده‌امکان سیگار کشیدن وجود دارد.

شرکت‌های تولیدکننده سیگار در ژاپن موظف هستند،بر روی‌پاکت سیگار پیرامون زیان‌آور بودن آن بر تندرستی افراد توضیحات لازم را ارایه کنند.

  امتیاز: 0.00