منو
 کاربر Online
1257 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline حسین خادم 4 ستاره ها ارسال ها: 1813   در :  چهارشنبه 05 بهمن 1384 [06:43 ]
  خطرات استفاده از لنزهای چشمی (کلاس داره نه!!)
 


از اینکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نظارتی بر مراکز توزیع لنزهای تماسی چشم (کنتاکت لنز) ندارد، خطراتی افراد مختلف بویژه جوانان را تهدید میکند.

قرنیه که مهمترین بخش چشم است، قرنیه بخشی از پرده خارجی چشم است و هر عاملی که این شفافیت را مخدوش کند سبب اختلال دیده میشود.

عفونتهای ناشی از لنز، کدورت و از بین رفتن شفافیت "قرنیه" را به دنبال دارد و در برخی مواقع به سوراخ شدن قرنیه منجر می شود.

لنزها را به سه دسته درمانی، اصلاح عیوب انکساری و تغییر رنگ و زیبایی تقسیم بندی میشوند. توصیه میشود که به جز در مواقعی که مجبور به استفاده از لنز بویژه افرادی که از دسته اول هستند، از لنز استفاده نکنند.

برای حفاظت از سلامت چشم خود در صورت تمایل استفاده از لنز، تنها با مشورت چشم پزشک به این کار مبادرت کرده و از تهیه و بکار بردن لنزهای غیر استاندارد خودداری کنید.
  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  دوشنبه 10 بهمن 1384 [15:14 ]
  >خطرات استفاده از لنزهای چشمی (کلاس داره نه!!)
 

سلام

عینک ساده ترین وسیله در اصلاح بینایی است. ارزان است، دردسر ندارد و به راحتی قابل تعویض است و گاهی هم جهره را زیباتر می کند. لنز وسیله خوبی است ولی نیز به مراقبت زیاد دارد. گذاشتن لنز در گرد و غبار گاهی با دردسر زیاد همراه است، عفونت سطح قرنیه گاهی بیسار شدید است. در صورتی که بتوان از لنز به خوبی مراقبت کرد وسیله خوبی است. بخصوص زمانی که قطر عینک بیمار زیاد است و وی را خسته می کند. اما جراحی با لیزر که روش جدیدی است خطراتی نیز به همراه دارد و گاهی باعث نابینایی می شود. در مجموع پسند بیمار و نظر پزشک در مورد این سه روش ، راه نهایی برای اصلاح وضعیت انکساری را مشخص خواهد کرد.


  امتیاز: 0.00