منو
 کاربر Online
455 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 25 دی 1384 [04:33 ]
  انتقال یافته از پرسش و پاسخ : ریزش مو (از طریق تماس با ما)
 

نام و نام خانوادگی:

سلام خسته نباشید
من21 سالمه وتا چند ماه پیش کیست تخمدان داشتم وبرطرف شد ول دکتر به علت اختلال هورمونی برایم قرص سیپروترون کامپاند و اسپیرونولاکتون تجویز کرده سوالی که از شما داشتم اینه که موهایم به شدت میریزد وجایش مویی در نمی اید به طوری که کف سرم راحت دیده میشود.این مسئله مرا خیلی آزار میدهد به متخصص مو مراجعه کردم و برایم محلول ماینوکسیدیل تجویز کرده وگفته صبح وشب مصرف کنم ولی من شنیده ام این دارودر ابتدا باعث ریزش شدید موها میشود و پس از قطع مصرف موهای در امده دوباره میریزد همین مسئله باعث شده که مصرف دارو را بعد از یک هفته قطع کنم لطفا درباره این دارو توضیحاتی بدهید تا چند وقت پس از مصرف ریزش ادامه دارد؟ واگر بعداز قطع مصرف موها دوباره میریزد به چه دردی میخورد؟واینکه ایا ریزش موهای من به علت این اختلال هورمونی است؟اگر بله می توانمامیدوار باشم که روزی این ریزش برطرف شود؟درضمن در پشت گردن مننواحی رجسته وتیره رنگی وجود دارد آیا علت آن هم کیست است؟ با تشکر
نوشین

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سبحانی 3 ستاره ها ارسال ها: 327   در :  سه شنبه 27 دی 1384 [14:13 ]
  > انتقال یافته از پرسش و پاسخ : ریزش مو (از طریق تماس با ما)
 


اگر رویش موهای جدید در اثر مصرف داروهای اخیر باشد احتمال دارد که بعد از قطع دارو بریزند. البته به نظر میرسد که ریزش موی شما به علت داروهای کیست باشد که در صورت قطع مصرف دارو به تدریج بهبودی پیدا کند.

با توجه به داروهای تجویز شده احتمالا شما به سندرم تحمدان پلی‌‌کیستیک هستید که در صورت وجود این سندرم و تغییرات هورمونی مربوط به آن یکی از علائمش میتواند ریزش مو باشد. با بهبودی این بیماری و یا اصلاح تغییرات هورمونی معمولا ریزش مو برطرف میشود.

در مورد خال پشت گردنتان توصیه میشود که پی گیری کرده و به متخصص پوست مراجعه نمایید.


  امتیاز: 0.00