منو
 صفحه های تصادفی
کمیت های اصلی و فرعی
پرده کعبه
ریاضی و نقش آن در زندگی و شناخت طبیعت
توقف توپ فوتبال
رازگویی خداوند با علی علیه السلام در جنگها
کاهش سرمایه
ماهواره های هواشناسی
متیله شدن C و A پس از ورود به DNA
جنایات سفیانی
چیزهایی که خداوند در مورد آنها از تو سؤال نمی کند :
 کاربر Online
703 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  شنبه 24 دی 1384 [06:24 ]
  انتقال یافته از پرسش و پاسخ : پروفسور هشترودی (از طریق تماس با ما)
 

نام و نام خانوادگی: سهراب بهزادپور

سلام
چرا از دانشمند بزرگ فیزیک ایران "پروفسور هشترودی" که به گفته ی اساتید فیزیک از نظر علمی بالاتر از پروفسور حسابی است هیچ صفحه ای ندارید.
البته من زندگینامه ی " پروفسور حسابی" را خوانده ام و به ایشان علاقه ی خاصی دارم.  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  شنبه 24 دی 1384 [10:01 ]
  >انتقال یافته از پرسش و پاسخ : پروفسور هشترودی (از طریق تماس با ما)
 

با سلام

با تشکر و سپاس فراوان از توجه و حساسیت شما در این باب. همیشه از راهنمائیهای مفیدتان ما را بهره مند کنید. صفحه مربوطه در آینده نزدیک حتما ایجاد خواهد شد.  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline حسین خادم 4 ستاره ها ارسال ها: 1813   در :  یکشنبه 25 دی 1384 [09:33 ]
  > پروفسورمحسن هشترودیپروفسور محسن هشترودی
 


پروفسورمحسن هشترودی فرزند اسماعیل در روز 22 دی ماه سال 1286 خورشیدی در تبریز متولد شد . تحصیلات متوسطه خود را در دارالفنون به انجام رساند و از دانشسرای عالی مؤفق به أخذ درجه لیسانس گردید . وی دارای درجه کارشناسی در علوم ریاضی از دانشکده سوربن و دکترای دولتی در رشته علوم از دانشگاه پاریس بود.

در سال 1315 در دانشسرای عالی و دانشکده علوم به خدمت مشغول گردید و از سال 1321 به تدریس در دانشگاه تهران پرداخت . هشترودی در کنگره های بین المللی مختلفی شرکت کرد ، از ان جمله : کنگره بین المللی ریاضی در 1950 دانشگاه هاروارد امریکا ، کنگره بین‏المللی ریاضی در 1954 آمستردام کنگره بین‏المللی ریاضی در 1958ادینبر و انگلستان و کنگره ریاضی دانان زبان لاتین در 1956 فرانسه.

هشترودی کنفرانس ها و سخنرانی هائی نیز در انستیتو مطالعات عالی پرینستون و دانشگاه هاروارد و آکادمی علوم مسکو و آکادمی علوم رمانی و در انستیتوی هانری پوانکاره و دانشگاه پنجاب پاکستان انجام داده است . پژوهش های ریاضی وی عبارتند از : هندسه ، هندسه فضائی کلاسیک ، معادلات دیفرانسیل ، نظریه اعداد ، انالیز ، مکانیک و جبر که تعداد این تحقیقات به نوزده می رسد. مجموعه شعر « سایه ها » و دو کتاب « دانش و هنر » و ط جهان اندیشه » از وی به چاپ رسیده است.

پروفسور هشترودی از دانشمندان بنام معاصر ایران بود که در علم و ادب مقام شانخی داشت . وی در سال 1356 دار فانی را وداع گفت .


  امتیاز: 0.00