منو
 کاربر Online
575 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline حسین خادم 4 ستاره ها ارسال ها: 1813   در :  دوشنبه 19 دی 1384 [15:51 ]
  از جنس نور باخبر شوید!!
 


جنس نور از سالها پیش، نور جزو مهمترین چیزهای بوده که در زندگی انسان نقش داشته است.

با وجود این، جنس نور همچنان در پرده ای از ابهام قرار دارد و نور، هنوز یکی از اسرارآمیزترین چیزهایی است که در اطراف ما، بیشتر از هر چیز دیگری به چشم می آید. نیوتن اینگونه تصور می کرد که نور به صورت ذراتی بسیار ریز از منبع تولید نور پرتاب میشوند، اما این نظریه نتوانست تمامی ویژگی های نور را توجیه کند. مدتی بعد این فرضیه قوت گرفت که نور به صورت امواج منتشر میشود و حالت مادی ندارد.

یعنی همان حالتی که هنگام سقوط یک سنگ در آب استخر ایجاد می شود، توسط منبع نور نیز به وجود آید. اما این نظریه نیز درست نمی نمودند، زیرا نور از خورشید تا زمین در بسیاری از طول مسیر خود از خلا عبور می کرد، یعنی سنگی که درون استخر خالی می افتد نیز می تواند موج درست بکند! پس، این فرضیه قوت گرفت که نور از هر دو صورت موجی و ذره ای، به وجود آمده است.

این نظریه بسیاری از حالات را در مورد نور توجیه کرد، اما همچنان نور به عنوان یکی از اسراآمیزترین چیزها در برابر دانشمندان قرار دارد.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline وحید پورمحمد 1 ستاره ها ارسال ها: 1   در :  پنج شنبه 13 بهمن 1384 [05:39 ]
  > از جنس نور باخبر شوید!!
 

اولین بار آلبرت انیشتین اعلام کرد که نور به دو صورت موجی و بسته های انرژی هست.

  امتیاز: 0.00