منو
 کاربر Online
660 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline حسین خادم 4 ستاره ها ارسال ها: 1813   در :  یکشنبه 18 دی 1384 [16:02 ]
  یک پژوهش در رابطه با قلب زنان
 


اغلب پزشکان بر این عقیده اند که احتمالا زنان در طی یکنوع جراحی قلب تحت عنوان "جراحی شریان کورنر"، بیش از مردان می میرند و دلیل آن را مریض احوالتر و مسن تر بودن زنان نسبت به به مردان، در زمان عمل جراحی می دانند.

اما پزشکی به فالینگت در مرکز پزشکی بروکلین در نیویوررک که در گردهمایی انجمن آمریکایی قلب در دالاس که ماه گذشته تشکیل شده بود، گفت دلیل آن صرفا می تواند این باشد که زنان از نظر جسمانی با مردان تفاوت دارند. فالینگت 1297 نفر مرد و زن را که در سه بیمارستان نیویورک در سال 1989 تحت عمل جراحی قرار گرفته بودند، مورد مطالعه قرار داد. او 15 متغیر را که ممکن بوئد برای بیمار طی عمل خطر مرگ داشته باشند مثل عواملی نظیر دیابت و فشار خون بالا در نظر گرفت و به این نتیجه رسید که اختلافات موجود در میزان مرگ و میر (6/11 درصد زنان و 9/6 درصد مردان) در این بررسی را نمیتوان به هیچ یک از این عوامل نسبت داد. تنها اختلاف در این بود که زنان به طور متوسط دوسال پیرتر بودند که عامل متقاعد کننده ای به نظر نمی آمد.

این پژوهشگر به این موضوع ظنین شد که اختلاف ممکن است به اندازه و جثه زنان ارتباط داشته باشد. اشخاص کوچکتر عروق خونی کوچکتری دارند که بیشتر مستعد انعقاد هستند و مشکلتر به هم بخیه می خورند.


  امتیاز: 0.00