منو
 کاربر Online
944 کاربر online
 : کامپیوتر
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 18 دی 1384 [11:00 ]
  ویژگی‌های تازه‌ترین ویندوز مایکروسافت
 

«بیل گیتس»، رئیس شرکت مایکروسافت، اخیراً طی سخنانی جزییات بیشتری را در رابطه با سیستم عامل جدید این شرکت که ویندوز «ویستا» نامیده می‌شود به اطلاع عموم رساند.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «رویترز»، وی اظهار داشت که سیستم عامل جدید قدمی مؤثر در مطرح کردن مایکروسافت به عنوان تولید کننده اصلی سرگرمی‌های خانگی در خانه‌های آینده است که به صورت شبکه به یکدیگر متصل خواهند بود.

گیتس همچنین با کم اهمیت تلقی کردن خطر رقابت از سوی شرکت گوگل که در حال حاضر جستجوگر برتر اینترنت است گفت: شرکت مایکروسافت در تلاش برای کنترل نسل آینده نرم افزارهای با رقبای نیرومندی مانند شرکت آی بی ام، شرکت اپل، شرکت سونی و نوکیا دست و پنجه نرم می‌کند.

سیستم عامل جدید این شرکت دارای نمودهای خاصی از نظر صفحه رابط کاربر بوده و امکان مرور سه بعدی در بین پنجره‌های باز شده را به کاربر می‌دهد و در عین حال پنجره‌های این سیستم عامل شفاف هستند و کاربر می‌تواند اطلاعاتی را که زیر آنها قرار گرفته است ببیند.

همچنین سیستم عامل جدید امکان تماشا و ضبط برنامه‌های ویویی با کیفیت بالا و نیز پخش موسیقی با کیفیت بسیار عالی را فراهم می‌کند.

ویندوز ویستا همچنین امکانات قویتری برای جستجو در محتویات کامپیوتر و شبکه ای که کامپیوتر به آن متصل است دارد.

ویندوز ویستا که نسخه نهایی آن قرار است در نیمه دوم سال 2006 به بازار عرضه شود شامل نسخه جدید مدیا سنتر خواهد بود که با برنامه نویسی سطح بالا کاملاً همخوانی خواهد داشت و نیز نسخه اینترنت اکسپلورر آن از امکانات امنیتی بهتری سود می‌جوید.

به گفته کارشناسان فاصله پنج ساله بین معرفی ویندوزهای اکس پی و ویستا بیشترین زمانی است که تا کنون بین معرفی دو نسخه از سیستم عامل مایکروسافت ثبت شده است. سیستم عامل ویندوز منبع اصلی درآمد این شرکت بوده و بیش از یک چهارم درآمد سالانه این شرکت را که در حدود 40 میلیارد دلار است به خود اختصاص می‌دهد.


  امتیاز: 0.00