منو
 کاربر Online
1389 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه یاری 3 ستاره ها ارسال ها: 237   در :  شنبه 10 دی 1384 [11:55 ]
  تلفن همراه و اثرات آن
 

با سلام . می خواستم در مورد اثراتی که تلفن همراه بر روی بدن انسان می گذارد کمی توضیح دهید .
مثلا گفته می شه که موبایل رو در جیبتون و نزدیک قلبتون قرار ندهید چرا که برای قلب ضرر داره .

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline حسین خادم 4 ستاره ها ارسال ها: 1813   در :  یکشنبه 11 دی 1384 [07:03 ]
  > تلفن همراه و اثرات آن
 

با سلام

تا انجا که میدانیم

  • برای قلب ضرر دارد بهتر است به جیب گذاشته نشود.
  • در آقایان اختلالات جنسی ایجاد میکند بهتر است به کمر هم بسته نشود.
  • در صحبت زیاد اثرات زیانباری روی مغز و سیستم عصبی میگذارد صحبتهای خودرا بیشتر از 5 دقیقه کش ندهید.
    • برخی متعلقاتش که گوشی هدفون و ... از این عوارض میتواند بکاهد.
  • گذاشتن در کیف دستی توصیه میشود.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سبحانی 3 ستاره ها ارسال ها: 327   در :  یکشنبه 11 دی 1384 [08:35 ]
  > تلفن همراه و اثرات آن
 

مانیتور کامپیوتر و مدار الکترونیکی تلفن همراه ، دو منبع مهم تولید و انتشار تشعشعات الکترومغناطیس هستند. آخرین تحقیقات درباره تشعشعات الکترومغناطیسی نشان‌دهنده تاثیر زیانبار آنها بر عملکرد اندامهای حساس و مهم بدن انسان نظیر قشرمخ ، گوش داخلی ، قلب و غدد تناسلی می‌باشد. با توجه به استفاده روزافزون از این وسایل در جوامع درحال توسعه ، آگاهی از اثرات زیانبار آنها الزامی است.

  • تلفن همراه بعلت امواج زیادی که دارد، با تحریکات الکتریکی قلب تداخل پیدا کرده و در دراز مدت باعث آریتمی (نامنظمی ضربان) قلب می‌شود.
  • همچنین می‌تواند با تاثیر روی بیضه‌ها ، باعث کم شدن اسپرم مردان وبدنبال آن عقیمی ‌شود.

البته این تاثیرات درصورتی است که درتماس نزدیک با این اعضاء و بصورت مداوم باشد.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 11 دی 1384 [19:35 ]
  استفاده از ماکروویو و مضرات آن
 

سلام

خسته نباشید

در مورد استفاده از ماکرو ویو نیز توضیح دهید که آیا استفاده از آن برای غذای کودک ضرری دارد یا خیر ؟

تشکر

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  دوشنبه 12 دی 1384 [11:55 ]
  > تلفن همراه و اثرات آن
 

دارا
انرژی مایکروویو که برای گرم کردن غذا بکار میرود روی غذا تاثیر منفی از نقطه نظر سلامتی ندارد اما به نکات زیر باید توجه شود :

یک اجاق مایکروویو معمولی حدود 1000 وات است ،و این مقدار انرژی، انرژی کمی نیست و اگر حفاظ توری جلو شیشه روی درب مایکروویو نباشد و یا درب آن درست بسته نشود و یا دستکاری شود بطوریکه انرژی به بیرون نفوذ کند این مقدار انرژی میتواند باعث سوختگی سطحی و داخلی بدن انسان و صدامات دیگر از جمله آب مروارید چشم شود ولی با استفادهء درست از آن اشکالی بوجود نمیاورد .

نوسان کننده مایکروویو در تلفن های همراه هم نسبتا قوی است و اگر از تلفن برای چند دقیقه استفاده کنید صورتتان را گرم میکند و چون این مقدار انرژی نزدیک سر انسان عده ای را نگران کرده است آنرا میشود روشن کرده و در جیب گذاشت و از هد ست دهنی دار (head set) استفاده کرد تا نزدیک سر نباشد .

هد ست تلفن همراه

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline حسین خادم 4 ستاره ها ارسال ها: 1813   در :  دوشنبه 12 دی 1384 [12:02 ]
  > تلفن همراه و اثرات آن
 

با سلام

بسیار ممنون از جوابهای خوبتان.

از دارای عزیز هم بخاطر حضور پرشور و علمیش در این بخش نیز تشکر میکنیم.

ایران عزیز با پتانسیلهای خودش توسعه خواهد یافت.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سبحانی 3 ستاره ها ارسال ها: 327   در :  یکشنبه 23 بهمن 1384 [08:32 ]
  >تلفن همراه و اثرات آن :خطر تلفن‌های بی‌سیم از تلفن‌های همراه بیشتر است.
 

تحقیقات جدید نشان میدهد خطر تلفن‌های بی‌سیم از تلفن‌های همراه بیشتر است.


بررسی پژوهشگران سوئدی نشان میدهد میدان تشعشعات تلفن‌های بی‌سیم نسبت به تلفن‌های همراه چند برابر بیشتر است.

بر اساس این تحقیقات تلفن‌های بی‌سیم بر خلاف تلفن‌های همراه ، حتی موقعی که از آنها استفاده نمی‌شود نیز پرتوهای مضر از خود متصاعد می‌کنند.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  پنج شنبه 16 آذر 1385 [08:17 ]
  تلفن همراه و اثرات آن
 

پژوهشگران دانمارکی در جدیدترین تحقیقات خود دریافتند، استفاده کوتاه یا بلند مدت از تلفن همراه ارتباطی با افزایش خطر ابتلا به سرطان ندارد. به گزارش روز چهارشنبه شبکه خبری `بی بی‌سی`، اگر چه گفته می‌شود آنتن تلفن همراه میدان‌های مغناطیسی دارد که می‌تواند به درون مغز انسان نفوذ کند اما تحقیقات پژوهشگران ایپدمولوژی کپنهاگ دانمارک هیچ شواهدی از ارتباط استفاده از تلفن همراه با افزایش خطر ابتلا به تومورهای سرطانی در سر یا گردن و یا سرطان خون نشانی نیافتند.

در این تحقیق که نتایج آن در مجله ‪ National Cancer Institute‬به چاپ رسیده است بیش از ‪ ۴۲۰‬هزار کاربر تلفن همراه مورد بررسی قرار گرفتند. این تحقیق در پی انتشار گزارشی در اوایل سال جاری توسط موسسه تحقیقات سرطان مبنی اینکه استفاده از تلفن همراه خطر ابتلا به سرطان مغز راافزایش نمی‌دهد، انجام شد. هم اکنون بیش از یک میلیارد نفر در سراسر جهان از کاربران تلفن همراه هستند.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  سه شنبه 01 اسفند 1385 [06:52 ]
  امواج تلفنهای همراه و تاثیر نامطلوب روی وسایل پزشکی
 

نتایج یک بررسی دراهواز نشان داد: امواج تلفنهای همراه تاثیر نامطلوبی روی وسایل پزشکی دارد.

دراین بررسی که توسط `عبدالحمید درکی` عضوهیات علمی گروه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و `جعفر فتاحی`، کارشناس ارشد فیزیک پزشکی این دانشگاه انجام شد وسایل پزشکی دو بیمارستان آموزشی دراهواز زیرتابش امواج ‪ EM‬تلفن همراه مورد استفاده بیماران قرار گرفت.

نتایج این بررسی نشان داد: از ‪ ۱۵‬مورد وسایل پزشکی، امواج روی دو وسیله پزشکی تاثیر بالایی داشته به طوری که منجربه قطع کامل کارکردآنها شده‌است. این وسایل در فاصله کمتراز ‪ ۲۵‬سانتی متری دستگاه تلفن همراه قرار داده شده بود.

آثارتداخلی امواج ‪ EM‬روی سایر دستگاهها نیزقابل مشاهده بود بااین تفاوت که باعث قطع کارکرد وسیله پزشکی نمی‌شد.

نتایج بررسی نشان داد: تلفن همراه دستگاه تاثیرگذار درایجاد اثر تداخلی الکترومغناطیسی روی وسایل پزشکی وآثارامواج ‪ EM‬ساطع شده از تلفن همراه و وسعت آن در محیطهای بیمارستانی است.

دراین بررسی پیشنهاد شد گروهی علمی نظیر گروه مهندسی پزشکی یک برنامه استاندارد شده فراهم آورند که حذف یا کنترل آثار تداخلی، نظارت برحفظ ساختمانها و وسایل پزشکی و اختصاص راهنما برای کاربران تلفن را داشته باشد.

  امتیاز: 0.00