منو
 صفحه های تصادفی
راه اثبات حقانیت اسلام
نماز بر شهدای کربلا و دفن آنها
زرشک «داروئی»
اوضاع آسیا مقارن انقلاب مشروطیت
غارشناسی
موم
قدرت های فردی خود را به حداکثر برسانید
سکولاریزم
وضعیت اجتماعی شکارچی – خوشه چینان در آمریکای باستان
فرهنگ استان گلستان
 کاربر Online
861 کاربر online
 : باشگاه دانش آموزی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline یلدا احمدی 1 ستاره ها ارسال ها: 6   در :  سه شنبه 06 دی 1384 [10:47 ]
  مدیریت شناخت دانش آموزان
 *برای شناخت دانش آموزان باید از پرسش نامه هنگام ثبت نام و یا در مناسبت های دیگر اطلاعات اولیه را به دست آورد .
*معاون باید با دانش آموزان مشاوره عمومی داشته باشد و صحبت کردن با دانش آموزان گوشه گیر در راستای کار خود قرار دهند .
  • در جلسات و شورای معلمان در مورد دانش آموزانی که از نظر جسمی و عاطفی ، درسی ، خانوادگی و ... مشکلاتی دارند و به کمک بیشتری احتیاج دارند گفت گو کنند و همچنین در مورد دانش آموزانی که برجسته هستند می توانند در جلسات فعالیت کنند .
*در مدرسه هایی که تنها یک معاون فعالیت می کند حتما" برای گروها و یا پایه های خاصی از دانش آموزان معاون مشخصی در نظر گرفته شود .
  • معاونان می توانند تمام اطلاعات دانش آموزان را در دفتری ثبت کنند و همچنین آنها می توانند در این دفتر موفقیت ها و کاستی های رفتاری و درسی دانش آموزان را نیز درج کنند . اگر در این دفتر تنها ویژگی منفی نوشته شود به سرعت کارایی خود را از دست خواهد داد و می توانند معلمان هم این چنین دفتری داشته باشند تا بتوانند اطلاعات آموزش و پرورش را در مورد هر یک بچه ها دارند برای آگاهی معاونان در آن درج کنند .
  • دانش آموزانی که مشکل و یا بیماری خاص فیزیولوژیک و یا مشکل جسمی دارند باید شناسایی کرد و این گونه دانش آموزان را همواره مد نظر داشت .
  • مشاهده ، یکی از عوامل مهم در شناخت دانش آموزان است ، مشاهده های دقیق رفتار دانش آموزان در کلاس ، حیاط مدرسه ، هنگام ورزش و ... می تواند در شناخت کامل آنها به معاونان کمک کند .
  • یکی دیگر از راه های شناخت دانش آموزان ، نظر خواهی از کارکنان مدرسه و یا معلمان، طی سال تحصیلی ، در مورد هر دانش آموز است .
  • برگذاری یک سری از مسابقات در سطح مدرسه با عنوان « من کیستم » تا دانش آموزان خودشان را با انشاء با همین عنوان معرفی کنند .
  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline لیلا_عابدی 3 ستاره ها ارسال ها: 146   در :  دوشنبه 12 دی 1384 [11:16 ]
  > مدیریت شناخت دانش آموزان
 به نظرم شناخت دانش آموز و تأثیرات غیرمستقیم روی دانش‌آموزان نیاز به یک مهارت سری مهارت داره

هر معلمی وظیفه داره روی این مهارت ها کار کنه تا بتونه ارتباط خوبی برقرار کنه .

  امتیاز: 0.00