منو
 کاربر Online
934 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  شنبه 03 دی 1384 [06:24 ]
  سفینه ماه نشین
 


این سفینه که شکل عجیب و غریبی داشت، فقط در شرایط خلا قابل استفاده بود. دانشمندان برای کم کردن وزن آن کلیه بخشهای اضافی آنرا جذف کردند. از آنجا که ماه نشین خارج از جو زمین استفاده می شد، نیاز به داشتن شکل آئرودینامیک نداشت. ماه نشین از دو بخش صعودی و فرودی تشکیل می شد. این سفینه در حدود 7 متر طول و در زمان باز شدن پایه های فرودی 9.3 متر قطر داشت.

تصویر

طبقه فرودی شامل موتور اصلی فرود و مخازن اصلی آب و غذا می شد. همچنین در بدنه آن کشوهایی قرار داشت که ابزارهای علمی ویژه نصب در سطح ماه در آنها نگهداری می شد. در جریان سفر آپولو 15 ، 16 و 17 یک اتومبیل تاشو نیز در داخل این کشوها نصب شده بود. طبقه فرودی کار فرود و استقرار ماه نشین بر سطح ماه را انجام می داد.
بخش صعودی بر بالای بخش فرود محل زندگی فضانوردان در جریان فرود بود. در این قسمت دستگاههای بسیار پیشرفته برای هدایت ناو ، قفسه‌های ذخیره‌های آب و غذا و تابلوهای نشان دهنده وضع سفینه قرار داشتند. در بخش بیرونی آن ، موشکهای هدایت و تنظیم مسیر وجود داشت که ماه نشین را در جریان نزدیک شدن و اتصال به آپولو کمک می کرد.


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline حسین خادم 4 ستاره ها ارسال ها: 1813   در :  شنبه 03 دی 1384 [07:05 ]
  > سفینه ماه نشین
 

با سلام

  • آیا این سفینه یا مشابه‌های این از طرف دیگر ماه کا ما نمیبینیم اطلاعات جدیدی ارائه داده‌اند یا نه؟

  • و مهمتر اینکه اصلا چرا ما طرف دیگر ماه را نمیبینیم؟
  امتیاز: 0.00    نمایش یاسخ های این پست