منو
 صفحه های تصادفی
صدف کوهی
فشار بخار
خون خواهی از قاتلان حضرت
لعنت خداوند بر آزاردهنده حضرت علی علیه السلام
سیستم های فاصله گذاری و خر پای متناوب
جایگاه رفیع علمی حضرت سجاد علیه السلام
سخنان ابوبکر بعد از خطبه فدک
حسام الدوله اردشیر پسر حسن
مگاتریوم
رقابت بین جانداران
 کاربر Online
1017 کاربر online
 : عمومی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مهناز نظری 3 ستاره ها ارسال ها: 235   در :  سه شنبه 29 آذر 1384 [09:34 ]
  >> رسانه ملی و عزاداری صنفی
 

با سلام
آنچه دوستمان مطرح کرده اند کاملا درست و تا حدودی مهم است. اما گمان می کنم مسئله مهم تر این باشد ، که چرا در کشور ما جان انسان ها آنقدرها باارزش نیست. روزی نیست که هموطنان ما به دلایل مختلف که می شد جلوی آنها را گرفت ( در بسیاری موارد ، بسیار ساده ) ، جان خود را از دست ندهند( چه خبرنگار باشند ، چه نظامی ، چه نانوا ، چه ... ):
فلان اتوبوس به دلیل نبودن علائم هشدار دهنده در دره سقوط کرد و ... ، اتوبوسی با یک کامیون به دلیل خستگی بیش از حد راننده تصادف کرد و ... ، هواپیمایی به دلیل نقص فنی سقوط کرد و ... ، در زلزله ای کوچک چون عمده ساختمان ها بر خلاف اصول ساخته شده بودند ...، شخصی به دلیل دیر رسیدن آمبولانس... ، به دلیل ایمن نبودن ابزار در یک کارخانه ... ، با دیر رسیدن ماموران آتش نشانی حریقی کوچک به فاجعه بدل شد و ... و بسیاری موارد دیگر که اگر بخواهیم نام ببریم باید یک کتاب بنویسیم.
واقعا جلوگیری از این حوادث مهلک و جانگداز در بسیاری موارد کار ساده ای است ، فقط کافی است که هر شخصی در هر پست و در شغلی که هست به این فکر باشد که کارش را درست انجام دهد و هر لحظه ( به خصوص کسانی که مشاغل حساس و مهم دارند ) به این فکر کند که گاهی کوچک ترین اشتباهات ما ممکن است به فاجعه ای منجر شود. آن وقت دیگر هیچ کاری از دست هیچ کس ساخته نیست ، حتی اگر با شکوه ترین مراسم تدفین را بگیریم. انسانی که مرده دیگر مرده و تاسف ما به درد او و خانواده اش نخواهد خورد ، شاید تنها کاری که در این موقعیت می شود کرد این باشد که با شجاعت مقصرین ، مسئولیت عمل خود را بپذیرند و برای آن پاسخگو باشند.
به خاطر داشته باشیم همیشه نمی شود به امید لطف و رحمت الهی بود تا قضا و قدر را از ما دور کند ، یا هر حادثه ای را به آزمایش و مشیت الهی مربوط کنیم تا وجدانمان آسوده شود. این کاملا درست است که مرگ همه کس به دست خداست ، چرا تلاش نکنیم که وسیله ما نباشیم.
(به امید آنکه دیگر شاهد چنین حوادث ناگواری نباشیم )


  امتیاز: 0.00