منو
 صفحه های تصادفی
جزیه
رنگ
قضیه اساسی گالوا
آزمایش واکنشهای گیاه نسبت به نور
صحیفه سجادیه
نماز بر شهدای کربلا و دفن آنها
خونریزی خارجی
رفتار امام سجاد علیه السلام با بردگان
امام حسین در قرآن - مریم : 1
سرانجام دعبل
 کاربر Online
1370 کاربر online
 : کامپیوتر
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 06 آذر 1384 [15:57 ]
  RSS
 

RSS چیست؟
چطور می‌شه ازش استفاده کرد؟
آیا اگر سایتی فیلتر شده باشه از RSS اون نمی‌شه استفاده کرد؟

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline پژمان-رحیمی-صادق 3 ستاره ها ارسال ها: 607   در :  سه شنبه 08 آذر 1384 [15:00 ]
  > RSS
 

RSS یک سیستم خبر رسان است که با آن افراد می توانند بفهمند سایتی که rss متعلق به آن است آیا به روز رسانی شده است یا نه و اگر به روز رسانی شده که مطلبی به آن اضافه شده .

rss ابتدا در سایت های خبری مورد استفاده بود اما حالا تغریبا همه سایتها و وبلاگ ها دارای rss یا سیستم های مشابه آن مانند :rss2 یا atom و... هستند

یک مثال : در همین انجمن لینکی به نام تغذیه RSS وجود دارد که با دادن آدرس این لینک به برنامه rss خوان می توان بدون مراجعه به سایت و لود مقدار زیادی اطلاعات تکراری و بدرد نخر از به روز شدن یا پست پیام جدید با خبر شد.


معرفی یک نرم افزار برای خواندن rss ها

NewsGator Outlook edition یکی از نرم افزار های rss خوان هست که پس از نصب به اوت لوک اضافه میشود و در زمانی که ایمیل هایتان را چک میکنید میتوانید از به روز شدن وبلاگ ها و سایت های مورد علاقه خود نیز با خیر شوید.
یکی از مزیت های این نرم افزار این است که میتوانید با عضو شدن در سایت NewsGator تمام Feed های خود را در سایت هم ثبت کنید تا اگر زمانی هم دسترسی به اوتلوک خودتان نداشتید مجبور نشوید کلی وقت به خاطر دیدن سایت ها و وبلاگهایی که مطلب جدید ندارن هدر بدید و یا اگر قبلا از سرویس online استفاده میکردید دیگر نیازی به ثبت مجدد آدرسها در outlook نیست بلکه میتوانید این کار را به صورت خود کار انجام دهید.
از دیگر مزیت های این برنامه خروجی مطالب در صفحه HTML است یعنی اگر شما کمی آشنایی با زبان HTML داشته باشید میتوانید یک قالب شخصی برای خودتان طراحی کنید و به گونه که مایل هستید خبر های خود را مشاهده کنید با این مزیت مشکل چپ پین و راست پین بودن صفحه برای متون فارسی به کلی حل میشود.دانلود با حجم 1.6 MB


بعد از دانلود برنامه . شما باید سی دی ویندوز Xp را درون سی دی قرار و بعد از اجرای اتوران بر روی دکمه Perform Additional tasks کلیک کنید و در صفحه بعد دکه Install .NET Framework را فشار داده و .NET Framework را نصب می کنید . بعد از این کار شما تازه می توانید خود NewsGator را نصب کنید .
اگر شما NET Framework را نصب نکنید باید موقع نصب NewsGator به اینترنت وصل باشید تا خود برنامه ابتدا جدیدترین نصخه NET Framework را دانلود کرده و نصب کند و بعد از آن خود را نصب کند.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
بعد از نصب برنامه به برنامه outlook اضافه می شود . و برای اضافه کردن RSS به آن در هر صفحه وبی که لینک RSS یا XML یا RSS2 یا ATOM نوشته بود کلیک راست کرده و گزینه subscribe in newsgator را میزنید برنامه لینک را به خود اضافه کرده و از این به بعد وقتی به اینترنت وصل شدید به جای رفتن به آن سایت بر روی گزینه GETnews که به Outlook اضافه شده کلیک می کنید و برنامه خود به خود سایت را چک می کند ، اگر به روز رسانی شده بود کل یا بحشی از آن را دانلود کرده و به شما نشان می دهن و اگر مطلب جالب بود حالا به سایت میروید و کل مطلب را می خوانید.
×××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××
لینک چند RSS
روزنامه جام جم بخش اینترنت و رایانه
http://www.jamejamonline.ir/jamrss.asp?t=com
روزنامه جام جم بخش دانش
http://www.jamejamonline.ir/jamrss.asp?t=kno
"" بخش تکنولوژی
http://www.jamejamonline.ir/jamrss.asp?t=tec
" " حوادث
http://www.jamejamonline.ir/jamrss.asp?t=acc


برای استفاده لینک ها بهید به اینترنت وصل باشید یعد بر روی لینک ها کلیک راست کرده و گزینه subscribe in newsgator را فشار دهید و...

امیدوارم مطلب مورد استفاده قرار بگیرد.

سریال برنامه

NewsGator


Version: 2.0.1.6

s/n: 29NSH-6JEZB-5RWNS-QBPMD-1RP37


×××××××××××××

در مورد سوال آخر بگم ممکن ایت به سرطی که RSS آن سایت در جای دیگری با URL دیگری باشد . اما معمولا نمی شود  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  سه شنبه 08 آذر 1384 [15:00 ]
  > RSS
 

Rss هیچ ربطی به عبور از فیلترینگ ندارد شما برای عبور از فیلتر باید از پروکسی استفاده کنی ایمیل من در تبیان kourosh_JLX@tebyan.org هست من در خدمتم.

  امتیاز: 0.00