منو
 کاربر Online
1576 کاربر online
 : باشگاه دانش آموزی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline فاطمه سیارپور 3 ستاره ها ارسال ها: 704   در :  شنبه 28 آبان 1384 [05:14 ]
  فرار مغز ها(3)
 

سلام
لطفا بحث فرار مغز ها را در این قسمت ادامه دهید:
برای پیگیری بحث های قبلی که به دلایل نرم افزاری به این بخش انتقال داده شده است می توانید
این لینک ها را دنبال نمایید:
در ضمن ایجاد کننده ی این بحث جناب آقای احمد رضا خسروی هستند.

فرار مغزهای (1)

فرار مغزهای (2)  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline جواد حمزه 3 ستاره ها ارسال ها: 275   در :  شنبه 28 آبان 1384 [05:28 ]
  > فرار مغز ها(3)
 

با سلام

به گزارش خبرگزاری سینا به نقل از "مرکز بین المللی وضعیت مهاجرت در جهان " هر سال ۱۵۰ تا ۱۸۰ هزار ایرانی با تحصیلات دانشگاهی از ایران خارج می‌شوند و به این ترتیب این کشور همراه سه کشور کره جنوبی، فیلیپین و چین تایپه در ردیف نخستین کشورهای دنیا از نظر فرار مغزها قرار گرفته است.
یک نشریه چاپ ایران نوشت که 90 نفر از 125 نفر دانش آموزی که در سه سال گذشته در المپیادهای جهانی رتبه کسب کرده اند هم اکنون در دانشگاههای آمریکا تحصیل می کنند.
کارشناسان علل مختلفی برای این میزان بالای مهاجرت ذکر می کنند. از جمله این دلایل، بیکاری در میان تحصیلکردگان است. مثلا بر اساس آمار رسمی، میزان بیکاری در میان پزشکان 13 درصد است، در حالی که آمار غیررسمی از بیکاری 20 درصدی پزشکان حکایت دارد. عوامل دیگر مهاجرت حقوق کم، مسکن نامناسب و نبود امکان ادامه تحصیل عنوان می شود.
بر اساس یک گزارش صندوق بین المللی درباره وضعیت مهاجرت افراد تحصیل کرده از کشورهای در حال توسعه، به خاطر فرار مغزها هر ساله معادل 11 میلیارد دلار سرمایه انسانی از ایران خارج می شود و از این نظر در ردیف نخستین کشور دنیا قرار دارد.
در این گزارش مهمترین عوامل فرار مغزها در ایران، نبود شرایط مساعد اجتماعی برای جوانان و بیکاری عنوان شده است.
بر اساس این گزارش بیش از 15 درصد سرمایه‌ها و مغزهای انسانی ایران به آمریکا و 25 درصد به کشورهای عضو سازمان توسعه و همکاری اقتصادی اروپا مهاجرت می کنند.  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline احمدرضا خسروی 3 ستاره ها ارسال ها: 72   در :  یکشنبه 29 آبان 1384 [06:51 ]
  > فرار مغز ها(3)
 

لطفا ندیده قضاوت نکنیم

جناب مهدی سالم رو بنده یک بار از نزدیک ملاقات کردم و انتظار داشتم مهدی سالم جوانی باشد حول و حوش 20 الی 30 سال (که سن ایشان بالا تر از 20 .30 سال است).اما پس از چند دقیقه مکالمه و مباحثه دریافتم که در موسسه رشد از همه دست اندرکاران سایت خوش فکر تر است و به اصطلاح خارج میزند(در فضای خشک و قانونی اداری خیلی خوب برخورد می کردند) و حالا درست نیست که ما همه مشکلات را روی سر ایشان خراب کنیم و بگوییم شما حرف ما را نمیفهمید.

  • جالب است بدانید کی از دلایلی که انقلاب مشروطه ده تا پانزده سال عقب افتاد این بود که مردم عامه حرف های روشنفکران یا در اصطلاح منورالفکر ها را نمی فهمیدندد.حالا من مطمئنم که جناب سالم حرف های ما را درک می کنند و ما هم باید جوری صحبت کنیم که مردم حرفمان را ولو در حد شعورشان بفهمند.

از دارا هم تقاضا می شود یه جای شونصد خط نوشتن، دو تا خط راهکار ارائه بدن.


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  سه شنبه 01 آذر 1384 [18:31 ]
  > فرار مغز ها(3)
 

من که حرفی از دارا ندیدم مثل اینکه همشو یک جا ( همون شونصد خط ) را توقیف کردید .

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  سه شنبه 01 آذر 1384 [18:32 ]
  آقای سالم بخواند
 

خوب آقای سالم

گفتی گفتی گفتی تا به اینجا رسیدیم :

یک پنجم فعالییت های تحقیقاتی شما اندازه ی یک شیشم فعالییت های من هم نبوده و من لازم نیست که خودم را به شما معرفی کنم و یا سوابقم را بگم . هر اندازه که شما از این را پول درآوردی من 3 برابر بیشتر در آوردم .


یک چیز هم بگم من داشتم با شما خیلی منطقی بحث می کردم شما خیلی سریع پاسخ دادی بازهم بی احترامی !!!
یعنی اصلا حاضر نشدی صحبت های من را بخوانی . بعدش حالا که اینطور راحت تر هستی باید بگن که شما که تز دوره ی کارشناسی ارشد ات را تنها در 5 صفحه ارایه دادی اصلا از اصول گزارش نویسی فنی با خبر نیستی لازم می دونم اصول را برات بگم تا تعداد صفحات را بشمری ببینیم کجای دنیا یک همچین چیزی را قبول می کنن
1- جلد
2-صفحه ی سفید
3-صفحه ی عنوان
4-صفحه ی رعایت شیون فرهنگی
5- پیشگفتار
6-تقدیم نامه
7-سپاس نامه
8-صفحه یا صفحات فهرست
9-صفحه یا صفحات فهرست شکلها و چارت ها
10-اپی گرافی
11-چکیده
12-بخش های متن اصلی
13-خلاصه هر فصل مستقل در انتهای آن
14-نتیجه گیری
15-خلاصه ی کل مطالب
16-پیشنهادات
17-پیوستها
18-فهرست منایع
19-چکیده به انگلیسی
20-صفحه ی عنوان به انگیلیسی
21-صفحه ی سفید

حتی اگر متن اصلی تزت یک صفحه هم باشد 20 صفحه جز اساس کار است تازه برگه ی تایید استاد راهنما هم اضافه کن . . اولش این مشکل را حل کن بعدش درست و منطقی به سوالات من در بخش قبلی پاسخ بده . من قصد جسارت به شما را ندارم ولی جلوی حرف زور هم نمی توانم سکوت کنم .
  امتیاز: 0.00    نمایش یاسخ های این پست  
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  شنبه 19 آذر 1384 [12:15 ]
  یک کمی واقع بین باشیم و شعار ندهیم
 

شما چی کار داری که من صبح ها چی می گم . اولا من توی ایران زندگی می کنم .توی همین دانشگاه های ایران هم درس خوندم و تمام مقررات آنجا را هم می دانم .
ثانیه چرا شما همش بی راهه می روید و به سوال من جواب نمی دهید که :

آیا وضعییت پژوهشگران کشور مناسب است و از آنها حمایتی صورت می گیرد اگر این کار انجام می شود کجا و چگونه ؟(با ذکر نام ارگان و سازمان و.... )

آیا نباید با فراهم کردن بستر ها جلوی فرار مغز ها و نخبگان گرفته شود یا باز هم بدون توجیه سر حرف خودتان ایستادید که محققین در ایران مشکلی ندارند و ...؟

چرا ایران باید توسط بسیاری از کشور ها از لحاظ علمی هم تحریم شود ؟؟ جالب است که بدانید انجمن IEEE دیگر چند وقتی می شود که کلا ایران را قبول ندارد .

چرا مسئولان ما به تحقیقات و پژوهش اعتقادی ندارند ولی خرج های آنچنانی مسافرت ها و همایش ها و جشنواره ها و جلسات آنچنانی را به راحتی می کنند ؟؟ به راستی پول نفت بیت المال کجا می رود در حالی که حساب ذخیره ی ارزی اکثرا خالی است و ایران مدام از بانک بین المللی تقاضا وام می کند و جالبه که دولت هم به تمام ارگان ها بدهکار است .

آقای سالم اگر شما باز با آن لجاجت سر حرف های خودتان ایستاده اید مشخص می شود که یا شما وقتی صبح ها سر کارتان می روید می گویید HELLO و یا شما تمام داخل یک حباب زندگی می کنید و از اطرافتان خبری ندارید .
  امتیاز: 0.00    نمایش یاسخ های این پست  
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline حسین خادم 4 ستاره ها ارسال ها: 1813   در :  دوشنبه 21 آذر 1384 [05:49 ]
  > فرار مغز ها در اثر قضیه انرژی هسته‌ای
 

با سلام

از دولت برای اینکه جلوی فرار مغزها گرفته شود برنامه بخواهیم. چرا ما خودمان همدیگر را محاکمه نماییم؟

فرار مغزها در قضیه انرژی هسته‌ای

 • در مدت زمان تعلیق غنی سازی حدود 65% دستگاههای گرانقیمت هسته‌ای کشور تخریب شد. چه کسی باید پاسخگو باشد.
 • اکثر دانشمندان و اساتید و دانشجویان و پژوهشگران نخبه کشور مهاجرت کردند به کشورهای هند ، ژاپن ، پاکستان ، کانادا ، آْلمان ، اندونزی ، فرانسه ، انگلستان ، آمریکا و ... . چرا برنامه ندارند؟
 • از همکاران ما در سال 84 تا آنجا که من سراغ دارم 8 نفر رفتند که نابغه بودند!!!
 • شعارها چی شد؟
 • اصلا ببینیم چه کسی فراری میدهد؟
  • چرا فراری میدهد؟ و یا اینکه چرا فرار میکنند؟
   • التماس میکنم آنهایی که میدانند جواب دهند؟

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline لیلا_عابدی 3 ستاره ها ارسال ها: 146   در :  چهارشنبه 23 آذر 1384 [08:26 ]
  > فرار مغز ها(3)
 در این مورد همه فقط حرف می زنند


در عمل به کجا رسیدیم در باره ی این صحبت کنیم

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  دوشنبه 28 آذر 1384 [07:30 ]
  > فرار مغز ها(3)
 

دوستان من با درود و احترام به همه شما ها .ایراد بنیاد گرایی و ... است بیشتر نمیگویم تا به کسی اهانت نشود .شما ها خیلی حساس هستید و راحت نمیشود همه چیز را گفت.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline احمدرضا خسروی 3 ستاره ها ارسال ها: 72   در :  چهارشنبه 07 تیر 1385 [12:48 ]
  فرار مغزها سوالی که بی جواب ماند
 

تقریبا 3000 نفر از فرار مغزها دیدن کردن ولی من هنوز جوابم رو نگرفتم که چه چیزی بر احساسات وطن پرستی غلبه میکنه و باعث فرار از کشور می شه؟
امیدوارم اینجا دوباره محلی برای نزاع بین دوستان تبدیل نشود!!!

  امتیاز: 0.00