منو
 کاربر Online
575 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline حسین خادم 4 ستاره ها ارسال ها: 1813   در :  دوشنبه 16 آبان 1384 [06:54 ]
  کشتی نوح در قرن بیست‌ویکم به ماه میرود!
 


رئیس دانشمندان سازمان هوافضای اروپا گفت: برای جلوگیری از نابودی نسل موجودات زنده در زمین ، باید «کشتی نوح» را به کره ماه بفرستیم.


به گزارش سرویس بین‌الملل «بازتاب» ، دکتر برنارد فوینگ ، در مصاحبه‌ای مطبوعاتی گفت: ضرورت دارد برای جلوگیری از نابودی نسل موجودات زنده در زمین، در پی وقوع انفجار هسته‌ای بزرگ یا برخورد شهاب‌سنگ بزرگ به کره زمین، سفینه‌ای را به همراه نقشه‌های ژنتیکی همه انواع موجودات زنده، اعم از حیوان و گیاه به کره ماه فرستاد تا به این ترتیب، نسل موجودات زمین پس از نابودی احتمالی این کره خاکی حفظ شود.

سایت اینترنتی «بی.بی.سی آنلاین» ، با بیان این مطلب که دکتر فوینگ ، رئیس هیأت علوم اروپاست و باید افکار و نظرات وی را جدی گرفت، تأکید کرد: او نگران نابودی موجودات زنده روی زمین در صورت وقوع حادثه‌ای بسیار بزرگ است و به همین دلیل معتقد است که ساخت «دفتری ژنتیکی» بر روی کره ماه، امری ضروری است.

این دانشمند اروپایی افزود: چنانچه روزی کره زمین در پی رخ دادن حادثه‌ای هسته‌ای یا برخورد یکی از سیارک‌ها نابود شود، با استفاده از نمونه‌های ژنتیکی موجودات زنده از جمله انسان، این امکان فراهم می‌شود که درست مانند آنچه که کشتی نوح در تاریخ بشر انجام داد،‌ موجودات کره زمین دوباره بازیافت شوند.


  امتیاز: 0.00