منو
 کاربر Online
631 کاربر online
 : عمومی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline بزرگمهر 1 ستاره ها ارسال ها: 4   در :  جمعه 13 آبان 1384 [07:43 ]
  سانسور مطالب در دانشنامه رشد
 

بنظر می رسد سانسور در دانشنامه رشد کاملن سلیقه ای بوده و مطابق میل مدیران انجمن می باشد ، یعنی این مدیران محترم اگر از مطلبی خوششان نیاید خیلی راحت آن را تایید نمی کنند و بدتر از آن گاهن در مطالب دیگران تغییراتی اعمال می کنند ، بخشی را حذف و بجای آن نقطه چین می گذارند ، این واقعن باعث تاسف است چراکه نوشته یک فرد ، بیان عقاید ونظرات وی و متعلق به اوست و هیچ کس این اجازه را ندارد که مطالب دیگران را بدون نظر وی اصلاح کند ، حتی در وزارت ارشاد و در سالهای اوج سانسور هم مطالب یک فرد بدون اجازه وی سانسور نمی شد ، دانشنامه می تواند برای خود خطوط قرمزی داشته باشد و مطالبی را که این خطوط قرمز را رعایت نمی کنند ، تایید نکند ، اما ابتدا باید این خطوط قرمز اعلام شود ، مثلن هنگامی که کاربر قصد نوشتن یک مطلب را دارد ، و سپس اگر بازهم کاربر این خطوط را رعایت نکرد مطلب تایید نشود ، همچنین اگر برای تایید مطلب نیاز به حذف بخشی از مطالب است اینکار حتمن باید با اطلاع و تایید کاربر باشد ، بدین شکل هم خطوط قرمز رعایت شده است ، هم اینکار سلیقه ای نمی شود و هم به مخاطب احترام گذاشته اید .

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  شنبه 14 آبان 1384 [06:08 ]
  > سانسور مطالب در دانشنامه رشد
 

دارا

ما هم با روش پیش نهاد شده در بالا موافقم و در ضمن میخواهم اضافه کنم مدیری که آنرا رعایت نکرد پس ار سه بار تخلف او را به کاربر عادی بدون دسترسی به امانات دیگران تغییر دهید. این برای همه مدیران باید باشد نه فقط یک نفر , در غیر این صورت من یک نفر با انجمن همکاری نخواهم کرد .

  امتیاز: 0.00    نمایش یاسخ های این پست  
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline حسین خادم 4 ستاره ها ارسال ها: 1813   در :  شنبه 14 آبان 1384 [07:20 ]
  > سانسور مطالب در دانشنامه رشد
 

با سلام

بسیار ممنون از نظرات دوستان ، بخصوص پاسخ بسیار روشن و شیوای آقای سالم.

البته برای انجمنهای علمی خط قرمز شبکه در قالب محتوی علمی بصورت منشور انجمن فیزیک ، منشور انجمن زیست شناسی و ... با نامه چسبانی در انجمنهای مربوطه مطرح هست.

نظرات و پیشنهادات شما در این مسیر ما را در ارائه رسالت اصلی شبکه بسیار کمک خواهد کرد.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  دوشنبه 16 آبان 1384 [06:02 ]
  > سانسور مطالب در دانشنامه رشد
 

هر دو آقایان سالم و خادم سانسور میکنند و با چهار تا دلیل ِ قانون و آموزش پرورش و خط قرمز سر همه چیز را هم میاورند تا آنجا که تصور کنی این خط قرمز نیست و خط ترمز است . آقایان شما در سانسور حد و مرز نمیشناسید و همه چیز را سانسور میکنید , بگذارید به شما بگویم که خود انتظار اینکه شما همه چیز را بخوانید و اجازه انعکاس دهید خودش غیر انسانی است و وظیفه ای طاقت فرسا , توانایی انسان در این مورد محدود است و پس از مدتی باید از جانتان و اعصابتان مایه بگذارید و فشار های دیگران را شما تحمل کنید و کار های بد آنها را شما ازش دفاع کنید , مردم که به آنها دسترسی ندارند از شما ها میپرسند و شما خود را ناچار از تدافع میبینید در صورتیکه این گونه نباید باشد .
آقایان سالم و خادم آموزش و پرورش و شیوه آنرا هم باید بشود انتقاد کرد انتقاد به معنای اصلی آنرا میگویم نه فقط ایراد گرفتن , تمام پایان ها آنها که شما میگویید نیستند ,انسان موجودی است که آزادی دارد باید بشود هر چیزی را انتقاد کرد , مذهب را هم باید بتوان انتقاد کرد , مذهب امروز نباید مذهب هزار سال پیش باشد و مذهب هزار سال دیگر هم نباید مذهب امروز باشد , هر چه را از آن بالا به شما دادند لزوما حرف آخر نیست مخصوصا اینکه وقتی جای مردم واقعی در آن خالی باشد , شما جلوی رشد همان قانون گذار را هم میگیرید و نمیگذارید او با قرار گرفتن در کوران افکار و منطق های مختلف رشد کند و به همان هایی که خود میداند بسنده کند , مگر قانون گذار انسان نیست قانون گذار مگر خطا نمیکند ؟قانون گذار مگر نمیتواند یاد بگیرد ؟ شما هم مثل اینکه گمان میکنید عده ای جزو خواص هستند و در کارشان اشتباه نمیتواند باشد .

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  چهارشنبه 18 آبان 1384 [06:42 ]
  > سانسور مطالب در دانشنامه رشد
 

آقای بزرگمهر با سلام :
من یک هفته پیش مطلبی پست کردم که در باره طرز تهیهء خمیر بازی برای کودکان بود این خمیر را چون در قسمت اندازه گیری سرعت نور به آن اشاره کرده بودم و در آنجا گفته بودم که آنرا برای نگهداشتن قطعات آزمایش زمانی که کسی ندارند که در جریان آزمایش کمکشان کند بکار ببرند و در ضمن وسیله ای برای سرگرمی و کمک به رشد خلاقیت کودکان هم هست .در آن هیچ مسئله اعتقادی یا سیاسی و یا مذهبی نبود ولی همانطوریکه شما هم فرمودید کار این آقایان هیچ حد و مرزی ندارد و بیشتر تصمیم خود آنهاست تا قانون آموزش و پرورش ,قبلا هم این کار را دهها بار کرده اند و تا شکایتی شده فورا نوشته ام را منعکس کرده اند , ولی تا کنون دهها نوشته دیگر سانسور شده است , این آقایان خودشان هم مرز ها را نمیشناسند , میترسند اگر مرز ها را تعیین کنند دست و پا گیر شود و آزادی سانسورچی ها را بگیرد و راه اعمال خشونت و انتقام گیریشان را ببندد .اینست که مرز های آنرا تعیین نمیکنند و آنرا باز میگذارند ,و میدانند اگر دست به آنکار هم بزنند مدرک در مورد اعمال استبداد به مردم خواهند داد ,گو اینکه اگر آنرا هم بگویند در برابر منطق اعضا محکوم خواهند شد این آقایان مخصوصا جایی برای بحث های سیاسی و اجتماعی ندارند زیرا میدانند که سرتاپای کارشان پر از مسئله است , مردم از آنها سوال خواهند کرد اینها کسانی نیستند که تروریسم و خشونت را محکوم کنند , اینها کسانی نیستند که به عدالت راضی شوند , اینها نمیخواهند مردم حق انتقاد داشته باشند , برای اینست که تمام بهانه هایشان قالب گفتگو هاست , اینها از آموزش و پرورش دستور نمیگیرند اینها خودشان همان آموزش و پرورشند .تمام سازمانهای ما پایه بر استبداد دارد , همه چیزمان فرمایشی است , آقایان سالم و خادم اینست راه ترقی که شما میفرمایید ؟دلایل شما برای منعکس نکردن نوشته من که اصلا اعتقادی نبود چیست ؟آیا شما همانهایی که ازشان شکایت دارید نیستید ؟

  امتیاز: 0.00    نمایش یاسخ های این پست  
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سامانتا 1 ستاره ها ارسال ها: 16   در :  یکشنبه 22 آبان 1384 [08:51 ]
  از شما بعید بود
 

با تشکر از مدیران محترم من یه انتقاد دارم اونم اینه که بابا فیلتر کردن چت رومهای یاهو کم بود که شما هم سایتو محدود کردید؟
چرا من نمیتونم به دوستام پیام آبی بفرستم؟
چرا اینقدر آدمها رو محدود میکنید که مجبور به کارهای دیگه بشن؟
چرا به جای فرهنگ سازی باید محدودیت ایجاد کنیم؟
به خدا من یکی توی ایران عقده ای شدم
بابا یه ذره آزادی هم بد نیست
تو رو خدا از این کارهاتون دست بردارید
حرفهای من هیچ جنبه سیاسی نداره فقط انتقاد دوستانه بود.فرصت طلبان سوءاستفاده ملی نکنند.
با تشکر


  امتیاز: 0.00    نمایش یاسخ های این پست  
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline فرزانه_میری 1 ستاره ها ارسال ها: 20   در :  یکشنبه 22 آبان 1384 [14:00 ]
  > سانسور مطالب در دانشنامه رشد
 

سلام
من هم با نظر خط قرمز موافق هستم
باید مرزها مشخص شود
چون این سایت زیر نظر آموزش وپرورش می باشد
و من خودم یک دبیر هستم
و این سایت را به دانش آموزان معرفی کرده ام
به همین خاطر دوست ندارم مطالبی که ذهن دانش آموزان را خراب کند در این سایت مطرح شود
و به نظر من باید مطالبی در این سایت مطرح شود که سطح دانش آموزان را چه از نظر علمی وچه از نظر فرهنگی بالا ببرد
و این سایت برای این نباشد که افراد هم دیگر را بکوبند
با تشکر


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline حسین خادم 4 ستاره ها ارسال ها: 1813   در :  یکشنبه 22 آبان 1384 [15:32 ]
  > سانسور مطالب در دانشنامه رشد
 

با سلام

من تمام مطالب و گلایه‌ها را مطالعه میکنم.

ضمن اینکه از همه دوستان بخاطر جرات در بیان و ارائه نظراتشان ممنونم.

ببینید دوستان مدیران شبکه آنقدر انعطاف دارند ، آنقدر انتقاد پذیرند ، آنقدر پیشنهادها - راهکارها - طرحهها - الگوها - ... را در هر سطحی هم که باشد مورد ارزیابی و در حد امکان استفاده قرار میدهند که نباید کم لطفی کرد.

ما مبحث سانسور نداریم. به جای آن بخش اصلاح نامه‌ها داریم.

چیزی که با ارزشهای اخلاقی و انسانی مغایرت دارد و بدور از گستره انجمن مربوطه است اصلاح میکنمی و تا حد ممکن مطالب علمی و به درد بخورش را نگه میداریم. این هم برطبق برنامه ، اهداف و رسالت شبکه صورت میگیرد.

  امتیاز: 0.00