منو
 کاربر Online
898 کاربر online
 : باشگاه دانش آموزی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline علی هادی 3 ستاره ها ارسال ها: 469   در :  یکشنبه 08 آبان 1384 [06:18 ]
  فرهنگ مطالعه
 

آیا میدانید میزان سرانه مطالعه در کشور ما بسیار ناچیز است؟
چرا تیراژ کتابهای منتشر شده به طور متوسط 3000 نسخه است؟ و چرا این رقم با افزایش تصاعدی جمعیت جوان کشور هنوز تغییر چندانی نمیکند؟
چرا تیراژ کتابهای کمک آموزشی و کنکوری بالاترین ارقام تیراژ را دارند؟
شما آخرین کتاب غیر درسی که خوانده اید را به خاطر دارید؟

  امتیاز: 0.40     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline علی امامی 3 ستاره ها ارسال ها: 134   در :  یکشنبه 08 آبان 1384 [17:55 ]
  > فرهنگ مطالعه
 

سلام

به نکته خوبی اشاره کرده اید در تکمیل فرمایشتان باید گفت:

در کشور های توسعه یافته تیراژ نشریات اعم از کتاب و . . . خیلی مهم نیست.

مهم این است که چه میزان افراد را برانگیخته تا آن را نقد کنند چه مثبت وچه منفی .

کو تا ما به آن جا برسیم. . .

راستی آخرین کتابی که خواندم این بود:

کارگردانی در کشورهای جهان سوم

شما هم آن را اگر نخوانده اید حتما بخوانید.

  امتیاز: 0.20     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline نیر فارابی اصل 3 ستاره ها ارسال ها: 630   در :  دوشنبه 09 آبان 1384 [03:16 ]
  > فرهنگ مطالعه
 

با سلام و تشکر از مساله مهمی که مطرح کرده اید.

میزان مطالعه در کشور ما بسیار پایین و مایهء تأسف است و این راز دردناک عقب ماندن ما و عدم رسیدن ما به جایگاهی است که حق ما و در شأن ما ایرانیان است.

  • میزان مطالعه در کشور ما بسیار پایین است برای اینکه ما هنوز مطالعه کردن را یاد نگرفته‌ایم.

*ما هنوز یاد نگرفته‌ایم که چگونه مطالعه کنیم و اصلآ چرا باید مطالعه کنیم؟

تصویر


  • ما هنوز یاد نگرفته‌ایم که به کودک خود نیز بیاموزیم که همانقدر که به اسباب بازی‌هایش بها می‌دهد و برای آنها وقت می گذارد، کتاب رانیز دوست خود بداند و ازآن لذت ببرد.

  • ما هنوز به این مسأله اساسی بی توجهیم که تا در کنار کمد اسباب‌بازی کودک برایش یک قفسه کتاب با چند جلد کتاب داستان و شعر قرار ندهیم و با خواندن کتاب برای او ، او را با کتاب آشتی ندهیم، هرگز به سمت مطالعه آزاد رغبت پیدا نخواهد کرد.

  • ما هنوز به این فرهنگ والا نرسیده‌ایم که کتابخانه، این مکان مقدس فقط برای چیدن کتاب در قفسه‌های آن و نظاره کرن آنها از پشت درهای بسته نیست.
ما هنوز کاربرد کتابخانه و فرق آن با یک سازمان دولتی را نمی‌دانیم ، و نمی خواهیم بفهمیم که دانش آموز یا دانشجو که از صبح تا بعدازظهر در کلاس درس است، فقط عصر و شب فرصت مطالعه و استفاده ازکتابخانه رادارد و وقتی در وقت فراغت او ،درهای کتابخانه(محل مطالعه وتحقیق)رابه رویش می‌بندیم، این احمقانه و خنده دار نیست که از او توقع تولید علم و کشف اسرارعالم را داشته باشیم؟


  امتیاز: 1.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline محمدنیای 2 ستاره ها ارسال ها: 32   در :  یکشنبه 04 دی 1384 [17:37 ]
  سبد خانواده
 

سبد خانواده


آیا در سبد خانواده شما ، کتاب جزء خرید شما به حساب می آید ؟

و

شما دانش آموزان در هنگام تحصیل چقدر به خواندن کتاب غیر درسی می پردازید ؟


  امتیاز: 0.00