منو
 صفحه های تصادفی
جایگاه اهل بیت از زبان پیامبر اکرم
ابوالمظفر احمد بن محمد
امام صادق علیه السلام و نام جعفر
مکافات تهمت به امام جواد علیه السلام
کنفورماسیونهای ان بوتان
علی رضا زرین دست
اسپهبد لفور
نبوت تبلیغی و تشریعی
درس مبانی برق 2
راهبردهای ایجاد رابطه در مصاحبه روانی تشخیص
 کاربر Online
225 کاربر online
 : تاریخ
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  چهارشنبه 04 آبان 1384 [06:49 ]
  استبداد را چگونه مهار کنیم
 

با سلام و درود به هم میهنان خوب و ارجمندم - مقوله استبداد و راه های کم کردن آن و مآلا از بین بردنش ذهن تمام درس خوانده های ما را بخود مشغول کرده است و در مباحث دیگر دیده ایم که بحث های استرس و...... را بوجود آورده است برای وارد شدن و شروع این بحث مسائل زیر سر راه ماست :

*در یک سایت علمی شرکت کنندگان و کاربران را در اینکه چه بحثی باید در کجا بشود و محل آن کجاست دخالت دهیم , تا بحث های به حق مردم قربانی ملاحظات حصوصی مدیران نشود.
* مدیران انجمن ها را آموزش دهیم تا بدانند که مسئولیت آنان بجز بررسی کلی و مرتب کردن و در جای خود قرار دادن بحث ها نیست و .اگر درس خوانده ها نتوانند این را بین خود حل کنند از بقیه اجتماع چه انتظاری باید داشت ؟
*خود مدیر این انجمن بگوید که این بحث که در رابطه با شرایط تاریخی ما است اگر عنوانش را دوست ندارید در کجا بحث آنرا باید کرد .
* اگر فکر میکنید برای این بحث جایی نیست برایش جایی باز کنید .
*اگر کاربران و نظراتشان را نمیخواهید دخالت بدهید بگویید یه چه دلیل اینکار را نمیکنید .
*آیا اصولا شما خودتان فکر میکنید استبداد وجود دارد یا نه ؟اگر کسانی مخالف شما فکر میکنند باید نظرشان قربانی چهار پنج مدیر انجمن شود ؟

بمحض شروع بحث استبداد باقی نظراتم را در آنجا منعکس خواهم کرد ,جایی که بدانم آزادی در آن هست و کاربران ناظر و قاضی آن هستند .با تشکر

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  شنبه 07 آبان 1384 [20:59 ]
  > استبداد را چگونه مهار کنیم
 

دوستان نجیب زاده من, شما فکر میکنید استبداد با سکوت کردن مهار میشود ؟ اگر استبداد عده ای آدم نجیب ببینید خجالت کشیده و راهش را عوض خواهد کرد ؟لطفا حرف بزنید و بگویید که استبداد در همه ما هست ولی در بعضی هایمان دریده تر است ,اگر روزی پستی به شما دادند شما مستبدانه عمل میکنید یا اینکه تحمل انتقاد را دارید و کوشش میکنید که عقاید دیگر را تحمل کرده و با آنها انسانی رفتار کنید ؟ خجالت نکشید اینجا همه خودمانی هستیم اگر مامور مخفی هم بود چشمش کور میخواست مامور نشود ما که برای مامور شدن او التماس نکرده بودیم ,آیا بین شما کسی هست که بگویید اگر من پستی گرفتم و کسی حرفم را گوش نکرد جلوش را میگیرم و آنها را تهدید به بریدن زبانشان میکنم ؟ نترسید بگویید اگر به آن اقرار کردید اقلا ما شما را به عنوان آدم راستگو میشناسیم .

اما من فکر میکنم که شما دارید به من میگویید که حرف نزدن شما خود دلیل بر وجود استبداد است وگرنه میامدید و در حالی که ابروانتان را گره کرده اید و بخار از پیشانیتان بر میخیزد با صدایی آمرانه و با طرز بیانی بازاری به من میگفتید" آقا تو چه میدانی که اینجا استبداد هست یانه ,تو که بین ما نیستی , نخیر ما استبداد نداریم و مردم به تو دروغ گفته اند". وقتی نه تاییدش میکنید و نه تکذیبش آیا معنیش بجز این است ؟ یکی میگفت آزادی از این بالاتر که بتوانی در خیابان ها راه بروی و بگویی یا روسری یا توسری شما در هیچ کشور دنیا اینقدر آزادی ندارید ما از همه آزادتریم که از این حرفها میتوانیم بزنیم . آیا او به نظر شما درست میگفت ؟

  امتیاز: 0.00    نمایش یاسخ های این پست  
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  دوشنبه 09 آبان 1384 [01:53 ]
  >>> استبداد را چگونه مهار کنیم
 

با سلام

من نمي فهمم كه مشكل تا چه حد استبداد است ؟ مشكل خود ما هستيم كه همواره بستر و زمينه حضور استبداد را فراهم آورده ايم . آيا ما در زمان اوج تمدن ايراني غير از اين بوده ايم ؟ مثلا در دوره هخامنشيان ؟
ما همه اش عادت كرده ايم كه ديگري را مقصر بدانيم .
واقعا مشكل از اسلام بوده است يا از محمود غزنوي ؟ چرا ما در دوره اوج تمدن اسلامي از اين مشكلات نداشته ايم ؟
مشكل تحولات خود ماست كه زمينه چنين مشكلاتي را فراهم مي كند و كرده است و خواهد كرد .

افشين


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  دوشنبه 09 آبان 1384 [03:37 ]
  > استبداد را چگونه مهار کنیم
 

ضمنا افشین تو مثل اینکه زمان هخامنشیان را خوب به یاد میاوری پسر تو چند قرن زندگی کردی که اینقدر آنها را خوب میشناسی؟ ولی افراد مقارن خودت را نمیدانی که ها هستند ؟

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  دوشنبه 09 آبان 1384 [04:11 ]
  > استبداد را چگونه مهار کنیم
 

آقای افشین اگر واقعا نمیفهمی زمان انتخابات را یادت بیاور که چه کسانی از وضع انتخابات شکایت کردند و گقتند که انتخابات انتخابات نبود , نگذار واضح تر ازاین برایت بگویم که آنرا سانسور کنند , به نظر تو این استبداد نیست که در کشوری نتوانی نظر سنجی عمومی برگزار کنی ؟ تو اگر نمیدانی برو اینکار را بکن تا ببینی با تو چه معامله ای خواهند کرد ولی یادت باشد اینکار را نکنی مگر اینکه از جانت سیر شده باشی . مشکل ما هستیم که نمیتوانیم نظر سنجی کنیم ؟حرف مضحکی است ! ..........تو میگویی اشکال از ماست ؟ بابا انصاف هم خوب چیزیه تو نمیری !

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  دوشنبه 09 آبان 1384 [04:25 ]
  >> استبداد را چگونه مهار کنیم
 

دوستان بگذارید شیوهء مطالعهء موردی را بکار ببرم که به آن (case study) میگویند اول ما چطور بدانیم که استبداد وجود دارد یا ندارد ؟اگر دیدیم که انتخابات ساختگی است و مسیر طبیعی خود را دنبال نمیکند نمایندگان فرمایشی هستند و حرف آنها حرف های ما نیست , فرهنگ ما به ما تدریس نمیشود و فرهنگ های وارداتی را به جای کتاب های ایرانی و ملی مثل شاهنامه حکیم فردوسی به بچه های ما یاد میدهند و شکایت ما به جایی نمیرسد , زن به حقش نمیرسد و دائم تحت شکنجه و فشار است , هنر مندان و شاعران,نویسندگان و بزرگان ما تحقیر میشوند , آزار میشوند ......................آیا این به نظر شما از خصوصیات یک حکومت ملی است ؟ شما بیایید حرف بزنید و بگویید ملی است و دلیلش را هم بگویید, .........................من میدانم شما چه فکر میکنید و شما چه احساسی دارید ................................شما ..... از استبداد بیزارید , ما نمیخواهیم کسی برای ما لباس ملی درست كند .....................لباس ملی مردم تعیین کردنی نیست مردم خودشان با فرهنگشان آنرا انتخاب میکنند و انتخاب شما به خوبی انتخاب هر بشر دیگری است ما آفریدهء آفریدگار هستیم و نه آفریدهء بنده او اگر آفریدگار میخواست که ما اختیار نداشته باشیم اختیار ما را خود در دست میگرفت و هر طوری میخواست با ما عمل میکرد , او اینرا نکرده است بندگان او هستند که اینرا با شما میکنند شما پرستش آفریدگار را میکنید یا پرستش بنده او را ؟بخود بیایید اگر نمیدانید بدانید ایرانی استبداد را نمیخواهد وقت آن گذشته است که به شما بگویم استبداد چیست , همه ما آنرا میشناسیم که کدام است و از کجا بیرون میاید , حرف بزنید همانقدر که میتوانید حرف بزنید نام کسی را نبرید ولی بگویید که چه را میخواهید و آرزوی چه را میکنید .

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  جمعه 02 دی 1384 [08:37 ]
  > استبداد را چگونه مهار کنیم
 

این بحثها خیلی خوب است ولی در صورتی که صرفا مثال نیاوریم و بعد اصل قضیه را فراموش کنیم. اینکه باید ریشه یابی کنیم درست است.
اما ، در کنار آن و شاید قبل از آن بهتر نیست که از نظر رفتار شخصی و اجتماعی خودمان را از قید استبداد آزاد و در قید دموکراسی قرار دهیم؟
فکر نمی کنید پدری یا همسری که هنوز خیلی از ساده ترین مسائل زندگی خانوادگی را همچنان صرفا در تصرف و حیطه مدیریت شخصی خود می داند ، نمی تواند در جامعه به عنوان یک واضع قانون ، یک مجری قانون ، یک قاضی بر اساس همان قانون! و... آن حیطه را برای بقیه ی مردان یا ( اگر از آن طرف ببینیم ) برای بقیه زنان طور دیگری ببیند ، طور دیگری تفسیر کند؟


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline آآوا رسا 3 ستاره ها ارسال ها: 143   در :  دوشنبه 01 اسفند 1384 [04:17 ]
  آزادیخواهان... استبداد ستیزان ... کجایید !!!
 

winkwink فردا ، دو ماه می شود که جواب تازه ای به انجمن به این مهمی ارسال نشده !!


coolwink استبداد از بین رفته به سلامتی یا ما در مقابل آن کم آوردیم ؟wink

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline جواد وکیلی 3 ستاره ها ارسال ها: 58   در :  شنبه 06 اسفند 1384 [06:45 ]
  استبداد در درون ماست !
 

برخورد با استبداد بايد از درون من و شما ، آغاز شود .

هركدام از ما اگر به موقعيتي ممتاز رسيديم ، احتمالا همان كاري را مي كنيم كه ديگران كردند .
يادمان باشد كه همان مسؤوليني كه مستبدانه رفتار مي كنند و حرف هيچ كس را گوش نمي دهند و كوچكترين مخالفتي ، را در حيطه مسؤوليت خود ، سركوب مي كنند ، زماني به عنوان انسان هاي خوب برگزيده شدند .

دائما نگوئيم كه ما متفاوتيم و آن طوري نمي شويم و .....
انها هم زماني با انگيزه هاي خوب و خير ، آغاز كردند و عاقبت نتوانستند در برابر انتقاد تحمل كنند .

اگر مي خواهيم استبداد ريشه كن شود ، بايد تحمل مخالف ، تحمل انتقاد را تمرين كنيم . بايد بتوانيم حقوق مخالف خود را به رسميت بشناسيم
و چنان كنيم كه شايد مخالف ما هم ، حرفي درست زد و بجاي كوبيدن او ، به حرفش توجه دقيق و عميق كنيم .

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline آآوا رسا 3 ستاره ها ارسال ها: 143   در :  شنبه 13 اسفند 1384 [01:17 ]
  آستانه تحمل توی ایرانی چقدر است؟
 

بله درست ،
اما ما راهکار می خواهیم...

حرف که ماشاالله همه خوب بلدیم بزنیم...

چه کنیم که این آستانه تحمل ما بالا برود و در برابر هر حرفی بر آشفته نشویم و آنرا به پای غیرت دینی و ملی خود نگذاریم....

باز هم به این دوست ناشناس که بعد از دو ماه صفایی به این جا آوردندwinkbiggrin

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline جواد وکیلی 3 ستاره ها ارسال ها: 58   در :  شنبه 13 اسفند 1384 [04:14 ]
  خيلي ساده است !
 

كار چندان مشكلي نيست ، بخشي اش يك رفتار فردي است .

يعني ببينيم كه تا چه حدي ، هر كدام از ما ، در بحث هايي كه با ديگران داريم ، از خانواده تا دانشگاه و يا بحث هاي سياسي ،
حاضريم احتمال بدهيم كه ممكن است حق با نفر مقابل ما باشد .

تا چه حدي سعي مي كنيم كه دنيا را از ديد طرف مقابلمان ببينيم ، و سعي كنيم بفهميم كه او چه طرز تفكر و ديدگاهي دارد كه اين گونه حرف مي زند و رفتار مي كند .

سعي كنيم با طرف مقابلمان همدلي كنيم . قرار نيست ما بكلي عقايد خودمان را كنار بگذاريم ، بلكه بحث بر سر اين است كه براي لحظاتي هم كه شده :
خود را حق مطلق نبينيم

  امتیاز: 0.00    نمایش یاسخ های این پست  
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  سه شنبه 16 اسفند 1384 [10:33 ]
  به عمر ما قد نخواهد داد!
 

بله این که این دوست عزیز می گویند درست ولی

انشاالله فرزندان ما در سالهای بزرگسالیشان از نتیجه ی این توصیه بهره مند خواهند شد ، اگر از الان شروع به اجرای آن کنیم ....

اما کاش می شد برای الان کاری کنیم...؟confusedconfused

  امتیاز: 0.00    نمایش یاسخ های این پست