منو
 کاربر Online
1071 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 01 آبان 1384 [13:21 ]
  انتقال یافته از پرسش و پاسخ : ساخت ترانسفورماتور (از طریق تماس با ما)
 

نام و نام خانوادگی:علیرضا بهمنی
سلام
میخوام برق220رابا ترانسفورماتور به برق 40ولت تبدیل کنم(برای ساخت آمپیلی فایر)
تعداد دور سیم پیچ را لازم دارم
ممنون کمک بزرگی میکنید
E-MAIL:hamidy007@yahoo.com  امتیاز: 0.40     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline پویا نجفی زنجانی 3 ستاره ها ارسال ها: 194   در :  دوشنبه 02 آبان 1384 [05:50 ]
  > انتقال یافته از پرسش و پاسخ : ساخت ترانسفورماتور (از طریق تماس با ما)
 

با سلام

پیشنهاد من به شما این است که هیچ وقت به یک همچین کاری دست نزنید . چون انواع اقسام ترانس ها ی مختلف را در میدان امام خمینی در پاساژ هایی که مربوط می شود هم می فروشند و هم سفارش کار می گیرند .

و البته ترانس تبدیل 220 به 40 از انواع استاندارد بوده و به طور آماده موجود است فقط باید ببینی که به ترانس چند آمپری نیاز دارید .

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دارا 3 ستاره ها ارسال ها: 140   در :  پنج شنبه 03 فروردین 1385 [15:14 ]
  راه ساختن مولد 40 ولتی
 

من نمیدانم چطور این قسمت را ندیده بودم که پاسخی برایتان بنویسم .همانطور که آقای پویا هم توجه دادند این کار را اگر مبیتدی هستید نکنید زیرا قدری آشنایی بیشتر با این مبحث ها نیاز دارد . اما اگر میدانیدو میخواهید که اینکار را انجام دهید به نکات زیر توجه کنید .

  • با باز کردن ثانویه و دوباره پیچیدن آن میشود اینکار را کرد اما معمولا جا برای اضافه کردن سیم وجود ندارد و مشکلتر است طراحی را از ابتدا شروع کنید اما یک نوع طراحی هست که برای کسانی که میخواهند از اول ترانس خود را بپیچند اسان تر است ,اما تلفات ادی و هیستریسس آن بیشتر است. شما اینکار را میتوانید بکنید .

دو عدد ترانس کوچک تر با خروجی 15 ولت یا کمی بیشتر پیدا کنید و دو عدد رگلاتور LM317 که متغیر است و با یک مقاومت متغیر قابل تنظیم است پیدا کنید البته به دو بریج و دو خازن بزرگ 2000-3000 میگرو فراد 65 ولتی و دو مقامت متغیر از نوع تریمر که کوچک است هم نیاز خواهید داشت . بعد که دو تا از آنرا روی یک بورد ساختید و آنها را برای خروجی بیست ولت تنظیم کردید هر دو ولتاژ را به هم سری کنیدتا چهل ولت در خروجی آن قابل برداشت باشد و همچنین یک فیوز حرارتی به اندازه نیاز آمپلی فایر خود و با توجه به قدرت مولد بطور سری در مدار بگذارید که هر گاه آمپلی فایر شما بیشتر از مقدار شدت جریان دستگاه تغذیه خواست بکار ببرد فیوز خود بخود باز شود تا مولد شما نسوزد و از بین نرود و هر موقع شرایط تغییر کرد فیوز دوباره خود را به اصطلاح ری ست(RESET) کند یا به حالت اول برگردد .اگر اشکالی سر مدار آن دارید بگویید که آنرا با دست کشیده و در اینجا آنرا پست کنم.


  • برای انجام اینکار راه های دیگری هم هست . حتی میتوان از ادپتور های قدیمی چاپگر ها که مولد سویچ کننده یا خطی دارند و در چاپگر های رنگی از آن استفاده میشود استفاده کرد هر کدام را در اختیار دارید به من بگویید تا شما را برای آن راهنمایی کنم .

  امتیاز: 0.00