منو
 کاربر Online
1802 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 01 آبان 1384 [07:13 ]
  سوال
 


عاقبت دنیا چه می شود؟
لطفا ...

م. رنجبر

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  دوشنبه 02 آبان 1384 [05:52 ]
  >سوال (عاقبت دنیا)
 


زمین سیاره آبی رنگ ما هنوز حدود 5 میلیارد سال دیگر به دور خورشید خواهد چرخید. زمانی که خورشید به آخرین روزهای عمر خودش می رسد همانند یک بادکنک کاملا باد کرده خواهد شد و بصورت یک ستاره عظیم و غول پیکر سرخ فام در خواهد آمد و دو ستاره داخلی منظومه خود ، یعنی عطارد و زهره را فرو می بلعد. زمین تا 1000 درجه سانتیگراد حرارت خواهد یافت.

تمام آثار حیات و زندگی مدتها قبل از آن از بین می روند. هیچ موجود زنده ای شاهد مرگ خورشید نخواهد بود. با این وجود فعلا فرصت زیادن باقی مانده ، اگر بشریت تا 5 میلیون سال دیگر روی این سیاره دوام بیاورد ، خورشید هزار برابر این زمان به زندگی خود ادامه خواهد داد. با تحقیقات انجام یافته و فرضیه های ارائه شده چنین استنباط می شود که در زمانی بسیار دور تمام ستارگان خاموش خواهند شد دستگاههای منظومه ای و سیاره ای فرو خواهند پاشید. پس از دورانهای بسیار طولانی تر سیاه چاله ها نیز فرو پاشیده و عملا دیگر هیچ ماده ای وجود نخواهد داشت. و عالم صحرایی از بین رفته و انباشته از تشعشعات خواهد بود.


  امتیاز: 0.00