منو
 کاربر Online
1292 کاربر online
 : باشگاه دانش آموزی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه یاری 3 ستاره ها ارسال ها: 237   در :  پنج شنبه 14 مهر 1384 [08:13 ]
  اعتیاد دانش آموزان
 

براساس آخرین وضعیت گرایش دانش‌آموزان به مصرف موادمخدر طی سال‌های 78 تا پایان 82، 8هزار و 3دانش‌آموز به علت جرایم موادمخدر روانه زندان‌های کشور شده‌اند که نسبت جرم موادمخدر به کل آمار جرایم 67هزار و 811موردی ورودی به زندان‌ها، حدود 12درصد بوده‌است.
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری دانشجویان ایران بر اساس تحقیقات انجام شده بر روی 7هزار 786 دانش‌آموز دختر و پسر مقطع سوم‌راهنمایی و متوسطه کل کشور، 3/23 درصد دانش‌آموزان در معرض خطر مصرف سیگار، 8/15درصد در معرض خطر مصرف مشروبات الکلی و 3/13درصد در معرض خطر مصرف موادمخدر بوده و 3/5 و 1/2 درصد به ترتیب تجربه مصرف سیگار و مصرف مشروبات الکی داشته‌اند.
گفتنی است 9/0 درصد دانش‌آموزان نیز تجربه مصرف موادمخدر از نوع تریاک، حشیش و هرویین داشته‌اند.
نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد، بیشترین حدآلودگی فضای مدارس به موادمخدر و مشروبات الکلی با 8/11 درصد در بین مدارس فنی و حرفه‌ای و کاردانش است.
همین یافته‌ها حاکیست 9/36 درصد دانش‌آموزان مورد مطالعه، معدل زیر 17، 4/11درصد معدل زیر 14داشته‌ و 14درصد حداقل یک بار تجدید، 2/12درصد حداقل یک بار مردود شده و 3/2درصد حداقل یک بار ترک تحصیل کرده‌اند.
این تحقیق تصریح می‌کند: بین معدل و پایه تحصیلی و اعتقادات دینی رابطه معناداری وجود دارد؛ به این معنا که هر اندازه معدل دانش‌آموز بیشتر باشد، اعتقادات دینی نیز بالاتر است و هرچه پایه تحصیلی دانش‌آموز بالاتر رفته، اعتقادات دینی او نیز بیشتر شده است؛ به طوری که 7/97 درصد دانش‌‌آموزان از اعتقادات دینی بالایی برخور دارند.
هم‌چنین از آنجا که دانش‌آموزان دختر بیش از پسران مورد کنترل خانواده‌ها قرار می‌گیرند، می‌توان گفت پسران بیشتر در معرض خطر قرار دارند.

روزنامه کاروکارگر 27/2/1384


چرا باید یه دانش آموز به سمت مواد مخدر کشیده بشه ؟
این مواد چه جذابیتی داره که هر روز آمار معتادان به اون افزایش پیدا می کنه ؟
نظر شما چیه؟


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  سه شنبه 19 مهر 1384 [14:27 ]
  > اعتیاد دانش آموزان
 

این مواد جذابیت ندارد اما می تواند گمراه کننده خوبی باشد.

.
برای مدتی از حال وهوای این دنیا به طرز وحشتناک خارج شدن و همواره به فکر تامین مواد بودن و . . .
چه جذابیتی دارد؟
هیچ!!!
احتمالا دفعات اول برای کسب تجربه های چندین بار اتفاق افتاده است
اما وقتی به دام گرفتار شدی دیگر نمی توانی حتی فکر آزادی کنی!
راستی چه خوب که در این انجمن می توان از این حرفا زد ممنون


  امتیاز: 0.00