منو
 کاربر Online
2182 کاربر online
 : باشگاه دانش آموزی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه یاری 3 ستاره ها ارسال ها: 237   در :  چهارشنبه 13 مهر 1384 [05:39 ]
  آموزش و پرورش. کنکور. عدالت
 

مدیرعامل موسسه علمی آینده سازان با اشاره به اینکه نظام فعلی آموزش و پرورش باعث شکوفایی استعدادها نمی شود ، تصریح کرد : در چنین نظام تعلیم و تربیتی استعدداهای دانش آموزان کور می شود.
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری مهر ، سید حسن سید ابرایهم در نشست خبری با خبرنگاران افزود : نظام کنونی آموزش و پرورش موجب شده دانش آموزان در مسیر محفوظات مداری و مدرک گرایی سوق داده شوند که این روند به هیچ وجه نمی تواند تامین کننده نیازهای اصلی نوجوانان و جوانان باشد .

وی با اشاره به حرکت جنبش دانش آموزی در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان که با هدف طرح مطالبات دانش آموزان شکل گرفته است ، تصریح کرد : البته علاوه بر نظام آموزش و پرورش ، کنکور هم عین بی عدالتی در حق دانش آموزان است .

سید ابراهیم ادامه داد : زیرا همه شرکت کنندگان در شرایط مساوی و برابر در این آزمون سرنوشت ساز شرکت نمی کنند و لذا نمی توان گفت که برگزاری این آزمون با رعایت عدل انجام می شود .

مدیرعامل موسسه علمی آینده سازان با طرح این سئوال که آیا دانش آموزای که در تهران سه میلیون هزینه کلاسهای کنکور می کند با دانش آموزی که از روستاهای سیستان و بلوچستان در این آزمون شرکت می کند ، برابر و یکسان است ، افزود : این عین بی عدالتی است که بخواهیم بگوییم کنکور در شرایط کاملا مساوی برگزار می شود .  امتیاز: 2.40     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline فرزانه_میری 1 ستاره ها ارسال ها: 20   در :  یکشنبه 24 مهر 1384 [12:27 ]
  > آموزش و پرورش. کنکور. عدالت
 

بنام خدا
سلام
عدالت از این بالاتر که هر که هر چقدر پول دهد همان قدر هم می تواند آش بخورد
بر حسب میزان پولی که خرج می کنید می توانید نوع دانشگاه . نوع رشته و مکان آن را انتخاب کنید این آخر عدالت است .
خدانگهدار

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  چهارشنبه 27 مهر 1384 [12:19 ]
  > آموزش و پرورش. کنکور. عدالت
 

دارا

خانم فرزانه میری من با شما در این مورد هم عقیده ام عدالت باید بر اساس نیاز ها باشد نه تقسیم کور چیزی بین مردم . طفل در خانواده به پوشک و شیر مادر و یا شیر خشک نیاز دارد در صورتی که نیاز خواهر یا برادر دبستانیش لباس و کیف و دفتر و چیز های دیگر است ما همچنانکه نمیتوانیم برای همه آنها شیر خشک یا کیف همزمان بخریم نیاز یک جامعه هم همینطور باید باشد . من به جرات میتوانم بگویم که بدبختی جامعه ما بیشترش از خود ماست تا یک نیروی خارجی ما اگر انسان باشیم همان دخالت خارجی هم خود بخود قادر به عمل نخواهد بود و لازم به تشکیل ارتش چند صد بلیون دلاری نیست و خود آنهم اگر مردم آگاه نباشند کار ساز نخواهد بود .شرکت کنید تا بحث شود که عدالت چیست ؟تا آنهاییکه گوشهایشان را به روی یادگیری نبسته اند یاد بگیرند و آنهاییکه دستاوردی دارند در اختیار بقیه بگذارند ,این راهی است که ما ایرانی ها باید آنرا درست کنیم و با کمک و فداکاری ما عملی است ,ما باید راه ها را آنطور که میفهمیم بتوانیم بازگو کنیم تا با چالش پرورده شده و تبدیل به راه کار شود حتی اگر این در اصل کار ما نباشد . این شرایط وضع فوق العاده است و مثل بلای زلزله میماند که اگر بخواهید زخم کسی را پانسمان کنید هیچ کس ازتان نمیپرسد که آیا شما دکترید یا نه ؟

  امتیاز: 0.00