منو
 کاربر Online
593 کاربر online
 : کامپیوتر
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline پژمان-رحیمی-صادق 3 ستاره ها ارسال ها: 607   در :  یکشنبه 10 مهر 1384 [15:27 ]
  معنی تعداد زیادی از اصطلاحات موجود در اینترنت :
 

معنی تعداد زیادی از اصطلاحات موجود در اینترنت :

Data Transfer Rate
سرعتی میباشد که مودم میتواند اطلاعات را منتقل کند که معمولاً برحسب تعداد بیتها در ثانیه میباشد . هر قدر رقم مربوطه به سرعت انتقال داده بالاتر باشد سرعت مودم بالاتر خواهد بود که به طبع آن قیمت آن نیز بیشتر خواهد شد. سرعت مودمهای امروزی معمولاً 28800 bps یا 57600 bps معروف به 56k میباشد.
Ethernet
از روشهای معمول در شبکه های کامپیوتری جهت اطلاعات میباشد و به شما اجازه میدهد که کامپیوتر ها و ابزارهای جانبی مثل پرینتر را به هم متصل کند.
Fire Wall
نرم افزاری که جهت جلوگیری از ورود نفوذگران به سیستم های متصل به شبکه بکار برده میشود که دیواره آتش نام دارد. عمدتا هدف استفاده از این نرم افزار ایجاد سدی در برابر هکر ها میباشد. Znoxe Alarm نمونه خوبی برای کاربران جدید است.
Digital Camera
با دوربین دیجیتال میتوانید به عکس برداری پردازید. تصاویر این دوربین نیازی به فیلم های معمولی ندارد و به صورت فایلهای گرافیکی در حافظه ذخیره میشوند در مواقع لازم میتوانید تصاویر خود را از حافظه دوربین توسط کابل مربوطه به کامپیوتر خود منتقل کنید. دوربینهای دیجیتال امروزی حتی بر روی Mini CD نیز میتوانند تصاویر را ذخیره کنند. و یا بر روی کارتهای مخصوصی که به پورت USB کامپیوتر شما متصل میشوند.
IRC- Internet Relay Chat
محلی که افراد میتوانند در آن به چت و گفتگو بپردازند IRC گفته میشود. در دنیای اینترنت راهها و نرم افزارهای دیگری نیز جهت Chat کردن وجود دارند ولی IRC از اولین ها میباشد. در IRC کانالهای گفتگوی مختلفی وجود دارد که در هر کدام موضوعات گوناگون به بحث گذاشته میشوند.
LAN -Local Area Network
به شبکه ای که تعدادی PC از طریق رسانه ای مانند کابل به یکدیگر متصل شده اند LAN گفته میشود. مفهوم لغوی LAN شبکه محلی میباشد که جهت اشتراک گذاری فایلها و نرم افزار های موجود، مورد استفاده قرار میگیرد. معمولاً LAN در یک محدوده جغرافیایی کوچک استفاده میشود.
Anonymous FTP
پروتکلی که از طریق آن کامپیوتر ها میتوانند به دنبال فایلها بر روی اینترنت بپردازند FTP نامیده میشود. منظور از Anonymous به مفهوم ناشناس بودن کاربر میباشد. یعنی هرکسی با بکار بردن این شناسه وبا دادن رمز عبور میتواند به کامپیوتر میزبان متصل شود. اغلب دانشگاهها و شرکتهای روسی و آژانسهای مختلف معمولاً فایلهایی جهت دسترسی عموم به اشتراک گذاشته اند.. جهت استفاده از پروتکل FTP شما به نرم افزارهای سرویس دهنده مانند WSFTP نیاز دارید. Cute FTP و FTP Voyager نیز نمونه های دیگری هستند.
Network
تعدادی کامپیوتر که توسط رسانه ای مناسب به یکدیگر متصل شده اند تا منابع و اطلاعات خود را به اشتراک گذارند شبکه نامیده میشوند. به طور کلی 2 نوع شبکه وجود دارد. شبکه محلی ( LAN ) و شبکه گسترده ( WAN )
MIS
به سیستم کامپیوتری که در یک اداره یا سازمان و یا شرکت، اطلاعات تجاری و مدیریتی را از تمام بخشهای داخلی دریافت میکند MIS اطلاق میشود. بر اساس قواعد تعریف شده در این سیستم کامپیوتری این سیستم از اطلاعات خام دریافتی گزارشها و نتایج مربوطه را استخراج می کند و برای سایر کارمندان ارسال میکند.
Network Adapter
به کارتی که داخل کامپیوتر شما نصب میشود و وظیفه اتصال شما به شبکه کامپیوتری منزل یا محل کار شما را بر عهده دارد آداپتور شبکه میگویند. برای این کار شما نیاز به یک آداپتور شبکه برای اتصال به یک شبکه Ethernet یا Token Ring دارید. معمولاً این کارتها بر اساس نوع رسانه ( سیم ) متصل به آن دارای سرعت 10 mbps یا 100 mbps میباشد.
MIME -Multi Purpose Internet Mail Extensive
مجموعه قوانینی که جهت ارسال داده هایی غیر از متن عادی در ایمیل ها استفاده میشود به MIME معروف هستند. یک ایمیل میتواند شامل تصاویر و فایلهای گوناگون الحاق شده به آن باشد گیرنده و فرستنده هر دو باید از قوانین MIME جهت ارسال و دریافت ایمیل آگاه باشند. اغلب نرم افزار هایی مثل Out look از قوانین MIMEمطلع هستند. اخیراً در ویندوزهای 2000 به پایین مشکلی در MIME جهت کار با Outlook مشاهده شد. که ویروسها از آن بهره میبردند و Microsoft نرم افزاری را جهت محافظت کامپیوترها در برابر این ویروسهاابداع کرده که در وب سایت Microsoft میتوانید دریافت کنید.
Network Administrator
شخص متبحری که اطلاعات کافی از شبکه های کامپیوتری و نحوه عملکرد آنها دارد. این شخص مسئول نگهداری از شبکه و عیب یابی و تصحیح شبکه خواهد بود. حتی نصب نرم افزار ها بر روی سرور و یا تعریف نامهای کاربری به عهده این شخص میباشد و بالاترین سطح دسترسی به شبکه را خواهد داشت. نگهداری از این شبکه ها کار مهمی است.
New Bie
به فرد تازه کار که هنوز به دنیای اینترنت و نحوه تبادل اطلاعات و خرید و فروش در اینترنت آگاه نیست New Bie اطلاق میشود. و برخی سایتها بخشی به نام New Bie دارند که به تازه کاران کمک میکند.
Noise
به اختشاشی که در ابزار های مخابراتی جهت انتقال اطلاعات تصویری ، صوتی و یا اطلاعات کامپیوتری مزاحمت ایجاد میکند نویز اطلاق میشود. گاهی مودم ها در انتقال اطلاعات بین کامپیوترها و کامپیوتر سرویس دهنده دچار نویز میشوند این نویز میتواند دلایل مختلف داشته باشد . سعی کنید منابع الکترومغناطیسی با قدرت میدان بالا را از مودم دور کنید . حتی موبال شما نیز نویز اجاد میکند . پرینتر و دستگاههای زیراکس نیز نویز ایجاد میکنند.
Protocol
به مجموعه قوانینی که بین دو کامپیوتر بیان کننده نحوه تبادل اطلاعات بر روی شبکه میباشد پروتکل میگویند. این قوانین و قراردادها به ما کمک میکنند که روشهای انتقال اطلاعات را به طور کامل از نظر تکنیکی تعریف کنیم. اغلب پروتکل ها دارای RFC مخصوص به فرد هستند که میتوانید جزئیات آنها را با خواندن RFC مربوط به آن از روی اینترنت بخوانید.
Traffic
به حجم اطلاعاتی که بر روی یک شبکه منتقل میشود ترافیک اطلاق می شود. دقیقاً مانند یک بزرگراه اگر تصور کنید هر قدر قدرت ترافیک بالاتر باشد مدت زمان بیشری طول میکشد که به مقصد خود برسید . این مفهوم در شبکه های کامپیوتری وجود دارد . یعنی هر قدر که ترافیک بالاتر باشد اطلاعات کند تر منتقل خواهند شد.
URL
مخفف کلمات Uniform Resource Location میباشد. هر URL مختص یک سایت بر روی اینترنت میباشد که توسط شرکتی بین المللی توضیح میگردد برای اطلاعات بیشتر میتوانید بخش IP address مراجعه کنید. آدرسی که به یک صفحه وب یا هر منبعی بر روی وب جهانی و یا به طور کلی به اینترنت اشاره کرد.
Home Page
به صفحه اول خانگی یک وب سایت Home Page گفته میشود. همچنین تعریف دیگری که میتوان برای آن در نظر گرفت بر روی مرورگر سایتی را میتوان به عنوان سایت پیش فرض در نظر گرفت که همواره با اجرا کردن IE آن سایت بر روی مرورگر ظاهر شود. و نیز هر گاه بر روی سایتهای دیگری بودید با کلیک بر روی Home Page میتوانید به آن سایت باز گردید.
Image Map
به عکسهایی در وب اطلاق میشود که با کلیک بر روی هر قسمت از تصویر به قسمتهای مختلف و یا آدرسهای وب مختلف لینک میشوید.
WAN
شبکه بزرگ و وسیع میباشد که از اتصال دو یا چند LAN پدید می آید . برای این اتصال معمولاً از تکنولوژیهای مختلفی استفاده میشود.
Token Ring
در تکنولوژی Token Ring انتقال داده ها توسط Token ( یک نشانه ) که در حلقه تشکیل دهنده کامپیوتر ها گردش می کند و کنترل میشود تنها کامپیوتر دارای Token میتواند داده ها را انتقال دهد. Token پس از انتقال به دریافت داده ها به کامپیوتر بعدی حلقه سپرده میشود و هیچ گونه مجادله ای در یک حلقه Token بوجود نمیآید زیرا هر کامپیوتر برای انتقال نوبت خود را دارد .
Hyper Text
معنای لغوی آن ابر متن میباشد یعنی متن هایی بر روی اینترنت که با کلیک بر روی آن به صفحه دیگری رهنمون خواهید شد.
E-mail
مخفف کلمات Electronic Mail میباشد که سیستم پست الکترونیکی میباشد. روزانه پیام های زیادی از یک بخش به بخش دیگر فرستاده میشود.
HTML
مخفف کلمات Hyper Text Markup Language به معنای زبان کد گذاری ابر متن میباشد یعنی بوسیله این زبان میتوان طراحی صفحات وب کرد . که این کدها در یک ویراستار وارد شده و سپس با بازدید شدن آن توسط مرورگر ترجمه خواهد شد.
Down Load
به گرفتن فایلها از کامپیوتر راه دور به کامپیوتر شخصی Download کردن میگویند. بعضی از Download ها مجانی و برخی دیگر بصورت پولی هستند.
IP Address
این آدرس با استفاده از پروتکل اینترنت برای شناسایی هر کامپیوتری روی شبکه مورد استفاده قرار میگیرد . یک ادرس IP از 4 عدد تشکیل شده است که این اعداد در بازه 0 تا 255 تغییر کرده است و توسط ( . ) از هم جدا میشوند.
Internic
سازمانی میباشد که به ارائه کنندگان مختلف سرویس اینترنت ISP ها این آدرس ها را میدهد. و همانطور که ممکن است پیش شماره تمام همسایه های شما مثلاً با عدد 624 شروع شده و ادرس IP تمام کامپیوتر های متصل به یک ISP نیز ممکن است با 82.5 شروع شود.
اینترنت
اینترنت عبارت است از مجموعه جهانی از شبکه ها و دروازه ها که از مجموعه قراردادهای TCP/IP برای ارتباط با یکدیگر استفاده میکنند. ریشه های اینترنت به پروژهای به نام آرپانت که توسط آژانس پروژه های تحقیقاتی دپارتمان دفاع ایالات متحده آمریکا حمایت می شد باز می گردد.اینترنت را می توان سیستمی گسترده و جهانی شامل مردم ،اطلاعات وکامپیوتر ها نامید. هم اکنون اینترنت به مجموعه ای از منابع و خدمات مانند Email- FTP وب و اخبار یوزنت به کاربران عرضه می کند.
سرویس گیرنده ها و سرویس دهنده ها در اینترنت
سرویس گیرنده ها و سرویس دهنده ها در اینترنت ( Client – Server )
دو نوع برنامه کامپیوتری در اینترنت ساکن میشود. سرویس دهنده ها و سرویس گیرنده ها. سرویس دهنده ها برنامه هایی هستند که منابع را فراهم میاورند. سرویس گیرنده ها برنامه هایی هستند که با استفاده از آنها اتصالهای ماهواره ای و غیره میباشد . مقصود کلی تمام تجهیزات فوق این است که سرویس گیرنده ها و سرویس دهنده ها بتوانند با یکدیگر صحبت کنند.
Proxy و سرویس دهنده Proxy
Proxy کامپیوتر یا نرم افزاری است که با ارائه تنها یک نشانی از شبکه به سایتهای خارجی، همانند سدی بین شبکه و اینترنت عمل میکند. این کامپیوتر ( یا نرم افزار ) که همچون یک میانجی عمل میکند و نمایانگر تمام کامپیوتر های داخلی است در عین حال که دستیابی به اینترنت را فراهم میکند از موجودات شبکه نیز محافظت میکند. اما سرویس دهنده Proxy - Proxy Server نوعی دیوار آتش ( Fire Wall ) است که ترافیک اینترنتی ورودی و خروجی را مدیریت میکند. این سرویس دهنده با تامین داده های پر مصرف مانند یک صفحه مشهور وب میتواند سبب افزایش کارایی شود همچنین میتواند درخواستهایی چون دستیابی به فایل های خاصی را که نا مناسب به شمار می آیند فیلتر کنند یا نادیده بگیرند.
Packet Switching
یک تکنیک تحویل پیام که در آن واحدها کوچک (اطلاعات و پیام ها) از طریق ایستگاهها شبکه از مبداء به مقصد هدایت میشوند. شبکه پیام رسانی ، اطلاعات را به شبکه های کوچکتری تقسیم کرده و مورد استفاده قرار میدهد. گر چه ممکن است این بسته ها از مسیر های مختلف و خارج از ترتیب به مقصد برسند کامپیوتر دریافت کننده میتواند آنها را به شکل پیام اصلی گرد آوری کند. بسته بندی مجدد پیام ها برای گردآوری و واگرایی پیام را ( PAD) میگویند. اصول Packet Switching در سال 1960 توسط پل بارن معرفی شد.
Use Net
Use Net یکی از سرویسهای اینترنت میباشد و به آن سیستمی از گروههای مباحثه میگویند که در آنها عناوین مجزا در تمام جهان توزیع میشوند. Use Net سرنام User Network میباشد و در ابتدا برای فراهم نمودن سرویس تابلوی اعلانات الکترونیکی برپا شد و بر روی آن مقاله ها و نوشته ها ارسال میشدند. به همین دلیل بسیاری از کلمات که برای گفتگو دراره یوزنت استفاده میشدند به اخبار اشاره دارند. گروههای مباحثه ای اغلب گروههای خبری ( News group) نامیده میشوند.
وب جهانی
وب جهانی ( World Wide Web) محبوبترین سرویس اینترنت است. وب جهانی مجموعه ای از صفحات ( Pages) متصل به هم میباشد که نشان دهنده سایتهای وب در سراسر جهان هستند. این صفحات از پیوند ( Link) های ویژه استفاده میکنند که شکل متن متمایز شده یا گرافیک را به خود میگیرند. نکته قابل توجه این است که صفحه های گوناگون میتوانند بر روی هر کامپیوتری در اینترنت باشند با موس بر روی پیوند کلیک کرده و از محل فعلی تان به صفحه وب جدیدی برده میشود که ممکن است بر روی کامپیوتری که در طرف دیگر کره زمین است واقع باشد.
صورتک ها و اینترنت
صورتک ( Emoticon ) ها رشته ای از کاراکتر های متنی هستند که اگر از طرفین به آنها نگاه کنید چهره ای را تداعی میکنند. صورتک ها اغلب در پیام های پست الکترونیک و یا گروههای خبری مورد استفاده قرار گرفته و هر یک پیامی را در بر دارند.
پست الکترونیکی و مشکل Spam
نام Spam از نوعی غذای کنسروی معروف اقتباس شده است وبه پیغامهای پست الکترونیکی ناخواسته اطلاق میشود. افراد یا شرکتهایی که ییغامهای پست الکترونیکی زیادی را به صورت توده ای از پیغام ها ارسال میکنند منابع Spam به شمار می آیند. این منابع آدرسهای پست الکترونیکی افراد را از منابع مختلفی مانند گروههای خبری ، سایتهای وب و شرکتهایی که فهرست های پستی خود را میفروشند به دست می آورند. بیشتر کاربران فقط با حذف Spam ها آنها را از بین میبرند.
اینترانت
اینترانت ( Intranet) شبکه ای است خصوصی بر اساس قراردادهای اینترنت نظیر TCP/IP که جهت مدیریت اطلاعات در یک سازمان طراحی میگردد. کاربردهای اینترانت خدماتی نظیر توزیع اسناد ، توزیع نرم افزار دسترسی به پایگاه داده ها و آموزش میباشد. این شبکه ها را به دلیل اینکه مشابه سایتهای وب بوده و بر اساس همان فناوری طراحی شده است اینترانت میگویند.
IE- Internet Explorer
IE - Internet Explorer مرورگر وب رایگان است که در اکتبر 1995 توسط مایکروسافت معرفی شد . نگارشهای جدید این نرم افزار امکان گنجاندن ویژگهای پیشرفته طراحی و انیمیشن در صفحه های وب و شناسایی شیء های کنترلی Active X و اپلتهای جاوا را نیز فراهم میکنند. این نرم افزار در ویندوز 98 از داخل برنامه های کاربردی چون Word قابل دستیابی است و برای کارهایی چون مدیریت و بازاریابی فایلها و نمایش فایلهای راهنما و نیز فراهم کردن دستیابی به وب مورد استفاده قرار میگیرد.
پهنای باند - Band Width
پهنای باند در ارتباط با تفاوت بین بالاترین و پایین ترین فرکانسهای در دسترس برای انتقال یک محدوده خاص میباشد. اما در استفاده از شبکه ظرفیت انتقال یک کامپیوتر یا یک کانال ارتباطی میباشد که بر حسب مگابایت در هر ثانیه (mbps) بیان میشود. به عنوان مثال اترنت دارای پهنای باند 10 مگابایت در هر ثانیه و FDDI دارای پهنای باند 100 مگابایت در ثانیه میباشد.
American Online
معروفترین سرویس اطلاعاتی بر خط که در Virginia واقع شده است. American Online می باشد،که معمولاً AOL نامیده میشود هم اکنون بزرگترین ISP ( مرکز ارائه کننده خدمات اینترنت ) در ایالات متحده محسوب میشود. این مرکز علاوه بر دستیابی به اینترنت خدمات اطلاعاتی و ارتباطی دیگری همچون پست الکترونیکی که اخبار ، خدمات آموزشی و تفریحی ارائه میدهد.
شبکه حلقوی
شبکه حلقوی ( Ring Network ) یک همبندی شبکه به شکل حلقه بسته یا دایره میباشد که در آن هر گره به گره هایی متصل است هنگامی که پیامی به گره ای وارد میشود گره اطلاعات نشانی موجود در پیام را امتحان میکند . اگر نشانی مطابق با نشانی گره باشد پیام پذیرفته میشود. در غیر اینصورت گره سیگنال را دوباره سازی نموده پیام را برای گره بعدی در سیستم به شبکه برمیگرداند. این عمل دوباره سازی است که به یک شبکه حلقوی امکان میدهد تا مسافت های طولانی را نسبت به شبکه های گذرگاهی یا ستاره ای پوشش میدهد.
PPTP
PPTP مخفف کلمات ( Point –to- Point Tunneling Protocol) میباشد. شکل کلی از پروتکل نظیر به نظیر ( PPP) است که برای ارتباطات مورد استفاده قرار میگیرد. PPTP توسط مایکروسافت طراحی شده است تا از شبکه های خصوصی مجازی (Virtual Private Network) پشتیبانی کند. این شبکه ها (VPN) به اشخاص و سازمانها امکان میدهد تا از اینترنت به عنوان یک روش امن برای ارتباطات استفاده کنند.
شبکه ستاره ای
شبکه ستاره ای (Star Network) یک همبندی شبکه است که به شکل ستاره میباشد . در مرکز ستاره یک هاب سیم بندی یا تمرکز دهنده وجود دارد و گره ها یا ایستگاههای کاری در دو نقطه مرکزی قرار میگیرند. هزینه های سیم بندی برای شبکه های ستاره ای نسبت به سایر پیکر بندی های شبکه بالاتر است. زیرا هر گره نیاز به کابل مجزای خودش را دارد .شبکه های ستاره ای از استانداردهای IEEE پیروی نمیکند.
شبکه خطی
شبکه خطی یا شبکه گذرگاهی (Bus Network) یک نوع همبندی شبکه است که در آن تمام گره ها به یک خط ارتباطی اصلی وصل میشوند. در شبکه خطی هر یک از گره ها فعالیت خط را مورد نظارت قرار میدهند. پیامها نیز در تمام گره ها دریافت شده اما فقط توسط گره یا گره هایی پذیرفته میشوند که مورد خطاب قرار گرفته اند. چون شبکه خطی به یک بزرگراه مشترک تکیه دارد بروز اشکال در یک گره فقط باعث قطع ارتباط همان گره با شبکه میشود. و بر گره های دیگر تاثیر نخواهد گذاشت.
مسیر یاب Router
مسیر یاب یا مسیر گردان (Router) ابزاری واسط در شبکه است که در تحول پیام ها نقش دارد . در شبکه ای که کامپیوتر های زیادی به آن متصل هستند مسیر یاب بسته ها را به قسمت صحیحی از شبکه محلی (LAN) ارسال میکند تا آنها را به مقصدشان برساند. ما از مسیر یاب برای متصل ساختن شبکه های محلی (LAN) جهت تشکیل شبکه های گسترده و به منظور ساختن شبکه های گسترده بزرگتر اسفاده میکنیم. شبکه هایی که از طریق مسیر یاب به یکدیگر متصل میشوند میتوانند قراردادهای مشابه یا متناوب استفاده از شبکه را ه کار گیرند.
مرورگر وب
برنامه کاربردی سرویس گیرنده ای است که برای دیدن سندهای HTML بر روی وب شبکه ای دیگر و یا کامپیوتر کاربر و همچنین دنبال نمودن فوق پیوند میان آنها و انتقال پرونده ها استفاده میشود. از معروفترین انها میتوان به Internet Explorer ، Netscape Navigator اشاره نمود.
موتور های جستجوی وب -Search Engine
برنامه ای است که صفحات وب را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و در جریان اطلاعات موجود در آنها قرار میگیرد. با استفاده از موتورهای جستجو میتوانید سایتهای مورد نظرتان را بیابید. موتورهای جستجو با استفاده از آنچه که درخواست (Query) نامیده میشود امکان درخواست جستجو را برایتان فراهم میکند. سپس فهرستی از صفحات وبساتهای وب که با درخواست شما مطابقت دارند را ارائه می نمایند. چند نمونه از موتورهای جستجو عبارتند از Google, Altavista, Lycos, Yahoo
Extranet
شکل توسعه یافته اینترنت یک شرکت را گویند که با به کارگیری فناوری وب جهانی ، ارتباطات تامین کنندگان مواد اولیه و مشتریان را با شرکت تسهیل مینماید. اکسترانت به مشتریان و تامین کنندگان مواد اولیه اجازه میدهد تا با دسترسی محدودی که به شبکه محلی شرکت دارند سرعت کارایی روابط تجار میان خود را رشد دهند.
Ping
با استفاده از این برنامه به راحتی میتوان بسته های اطلاعاتی از کامپوترتان و از طریق اینترنت به یک کامپیوتر دیگر را آزمایش کنید که بسته ها رفته و باز میگردند. ارسال و دریافت یک بسته اطلاعاتی متنی کوچک Pinging نام دارد و با استفاده از دستور Ping انجام دستور و برای آن پنجره Start/ Programs/ MS DOS دستور زیر را تایپ کنید :
Ping یا نام کامپیوتری که میخواهد به آن بسته ارسال کنید IP نشانی عددی
SMTP
تحویل نامه در اینترنت توسط سیستمی به نام Simple Mail Transfer Protocol که یک قرارداد ساده میباشد و بخشی از خانواده TCP/IP است انجام میشود. پس SMTP قرارداد یا چگونگی تحویل نامه از یک بخش اینترنت به بخش دیگر است.
Navigation
کلیدهای راهنما در سایت هستند که اگر به خوبی در سایت قرار داده شوند حتی کاربران مبتدی نیز به راحتی میتوانند در سایت گردش کنند و یکی از اساسی ترین ارکان در طراحی وب است.
Refresh
این کلید بر روی مرورگر قرار دارد و برای بارگیری مجدد صفحه وب جاری از آن استفاده میشود. بدین معنا که اخرین تغییرات را در صفحه اعمال میکند.
Security Zone
منظور از Security Zone یا ناحیه ایمنی گروهی است که صفحه وب به آن تعلق دارد ولی درجه ایمنی رفتاری است که Browser در برابر صفحه ای که به یک ناحیه خاص تعلق دارد از خود نشان میدهد.
Favorite
روشی برای ذخیره سازی سایتهای مورد علاقه میباشد یعنی پس از آنکه سایتی را بازدید کردید که برایتان جالب است دیگر لازم نیست برای هر بار دسترسی به این سایت آدرس URL سایت را تایپ کنید . IE روشهایی را برای ذخیره سازی سایتهای مورد علاقه شما ارائه میدهد.
Outlook Express
در این نوعMail Account یک Mail Box بدون نیاز به اتصال به شبکه اینترنت در ISP برای ما تخصیص خواهد یافت
Compu Server
کامپیوسرور ( Compu Server ) از معروفترین خدمات اطلاعاتی بر خط (Online ) می بود که قابلیتهای ارتباطی و اطلاعاتی شامل دسترسی به اینترنت را فراهم می ساخت . کامپیوسرور به جهت گردهمایی های فنی اش در رابطه با محصولات سخت افزاری و نرم افزاری تجاری و همچنین به عنوان یکی از بزرگترین سرویسهای بر خط تجاری از شهرت فراوان برخوردار بوده است . کامپیوسرور همچنین سرویسهای شبکه خصوصی گوناگونی را فراهم میساخت. سرانجام American Online کامپیوسرور را خریداری نمود و به قدرت بلامنازع دنیای سرویسهای اطلاعاتی برخط تبدیل شد.
Host
کامپیوتر میزبان یا کامپیوتر اصلی در محیط کامپیوتری بزرگ یا کامپیوترهای کوچک که ترمینالها به آن متصل میشوند. در اینترنت یا سایر شبکه های بسیار بزرگ کامپیوتر سرویس دهنده ای که به سایر کامپیوتر های روی شبکه دسترسی داشته باشد. کامپیوتر میزبان خدماتی مانند اخبار ، پست الکترونیکی یا داده ها را به کامپیوتر هایی که به آن مرتبط هستند ارائه میدهد.
Interactive - محاوره ای – سئوالی و جوابی
تبادل گفتگوی ورودی و خروجی مانند زمانی که کاربر پرسش یا فرمانی را وارد میکند و سیستم فوراً جواب میدهد. محاوره ای عمل کردن ریز کامپیوتر ها یکی از ویژگیهایی است که استفاده از آنها را آسان میکند.
Internet Access
توانایی کاربر در اتصال به اینترنت ، این اتصال عموماً از طریق یک یا دو روش صورت میگیرد. اولین روش اتصال از طریق شماره گیری تامین کننده سرویس اینترنت یا تامین کننده سرویسهای اطلاعاتی آماده بوسیله یک مودم متصل به کامپیوتر کاربر صورت میگیرد. روش دوم از طریق خط اختصاصی مانند کاربر T1 انجام میشود که به شبکه محلی کامپیوتر کاربر متصل است. این روش توسط سازمانهای بزرگ که دارای گره اختصاصی در اینترنت هستند انجام میگیرد . روش سومی نیز وجود دارد که کاربران از تلویزیونهای خاص استفاده میکنند که میتوانند مستندات شبکه جهانی اینترنت را در اختیار کاربر قرار دهند.

Internet account- حساب اینترنت
اصطلاح فراگیر برای ثبت نام کردن در ( فراهم کننده دسترسی به اینترنت ) حساب اینترنت از طریق نام کاربر و کلمه عبور آن قابل دسترسی است . سرویسهایی مانند دسترسی تلفنی به اینترنت و پست الکترونیکی توسط ISP ها برای صاحبان اینترنت فراهم میشوند.
Internet Broad Casting- پخش اینترنت
پخش صدا یا تصور یا سیگنالها توسط اینترنت
پخش اینترنت شامل ایستگاههای سنتی پخش امواج از طریق فضا است که سیگنالهای خود را به اینترنت انتقال میدهند. ایستگاههای خاص اینترنت نیز به ایستگاههای پخش اینترنت تعلق دارند. شنوندگان نرم افزار صوتی اینترنت مانند Real Audio را به کار میبر

  امتیاز: 0.00