منو
 صفحه های تصادفی
مناظره امام حسن با معاویه و یارانش
باکت خوشه و گسترش
مشخصات پستانداران
اقدامات فرهنگی ناصرالدین شاه
تاریخ تحولات فکری و دین پژوهی در غرب
دو تفسیر برای کنیه ابوالقاسم
اگوستین قدیس
آنزیم های توپوایزومراز
نشانه های ظهور ،اختلاف شیعیان
بخش پذیری
 کاربر Online
583 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  شنبه 02 مهر 1384 [07:08 ]
  انتقال یافته از پرسش و پاسخ : سوال (از طریق تماس با ما)
 

نام و نام خانوادگی:ساره دادفر
سلام
یک سوال داشتم
میدانیم نور (مرئی )جز امواج الکترومغناطیسی است،و(1)حرکت های سینوسی وتناوبی وغیر تناوبی می توانند داشته باشدو از طرفی می گوییم نور به خط مستقیم حرکت می کند (2) این دو پدیده چه طوری همدیگر را نقض نمی کنند؟
با تداخل یا پراش یا ... ؟


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 03 مهر 1384 [05:46 ]
  > انتقال یافته از پرسش و پاسخ : سوال (از طریق تماس با ما)
 

دارا
تمام امواج الکترو مغناطیسی دارای حرکت سینوسی هستند (تناوبی), هیچگاه ما موج غیر تناوبی نداریم که بتواند انتشار پیدا کند حتی وقتی در خط مستقیم حرکت میکند باید متناوب و سینوسی باشد مگر نمیشود سینوسی باشد و مستقیم برود ؟! نور های دیگر هم همینطورند این خاصیت نور است که سینو سی باشد آن نور از هر منبعی بوجود بیاید سینوسی است ,شما ممکن است بپرسید که زمانی که ما چراغ قوه ای را روشن میکنیم از باطری برق مستقیم استفاده میکنیم چطور نور چراغ قوه میشود متناوب ؟ما که از همان اول متناوب نداشتیم ,پاسخ اینست که فرقی نمیکند شما نور را چگونه بوجود آوردید ,لحظه ای که آنرا شما نور بتوانید بنامید در آن لحظه سینوسی است و حتی زمانی که فیلامان چراغ داشت گرم میشد و هنوز ملتهب نشده بود و شما آنرا نمیدیدید خود حرارت باز موج سینوسی بود و ربطی به باطری مستقیم ندارد .

پس نور عمل انتشارش متناوب است ولی عمل رفتتش از یک نقطه به نقطه دیگر مستقیم است -همینطور فرستنده اف ام , موج اف ام را که سینوسی است تولید میکند ولی رفتن این موج مستقیم است .
یک مثال خنده دار بزنم که این پدیده را نشان میدهد ولی انرژی برق نیست ,تصور کنید ماری از نقطه A میخواهد به نقطه B برود اگر از بالا هنگام رفتن بدن مار را نگاه کنید حرکت آن سینوسی است ولی دائم در خط راست حرکت میکند تا به نقطه مقصدش برسد biggrin دوباره بگویم فقط شکل این کار شبیه انتشار موج است ولی خود جانور مار موج سینوسی نیست .

  امتیاز: 0.00