منو
 صفحه های تصادفی
رشته آمار
دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه امیر کبیر
ابوسعید ایلخان مغول
کالاهای تجاری ،داخلی و خارجی
اصول فرآیند ظهور و ثبوت در رادیوگرافی
اضطراب امتحان و راههای کاهش آن
چینه شناسی
میرزا آقاخان نوری
کانکرینیت
اختلالات کروموزومی
 کاربر Online
559 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دارا 3 ستاره ها ارسال ها: 140   در :  پنج شنبه 31 شهریور 1384 [04:27 ]
  یک صفحه پر از مدار الکترونیکی
 

دارا -با درود

این آزمایش را ببینید بعد آنرا روی برد بورد بسازید -این خانواده از آی سی ها را سری 4000 مینامند -این آی سی ها به الکتریسته ساکن حساسند، از آنها خوب نگهداری کنید و آنرا در قوطی فلزی کوچکی (مثل قوطی تمیز کرده واکس کفش ) قرار دهید تا الکتریسیته ساکن به آن صدمه نزند - و تا وقتی که نیرو را به پین های مختص نیرو وصل نکرده اید هیچ نیروی دیگری را به پین های دیگرش وصل نکنید و اگر چیزی به آن وصل میکنید که نیرو دارد مطمئن باشید که برق آی سی قبلا وصل شده است .

مدار زیر مدار شمارشگر ده تایی است .

پیوند مدار :انیمیشن مدار :

عکس پیدا نشد
  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  پنج شنبه 31 شهریور 1384 [13:23 ]
  > یک صفحه پر از مدار الکترونیکی
 

دارا

ترمیستور که به فارسی همان "مقاومت حرارتی" است از شکستن و پیوند دو کلمهء انگلیسی ترمال(حرارتی) و رزیستور (مقاومت) ساخته شده است. در آزمایش چشم الکتریکی در همین مبحث فیزیک , المان چشم الکتریکی را از مدار خارج کرده و آنرا با یک ترمیستور جانشین کنید و بدون تغییر چیزی دیگر اینبار بجای چراغ قوه آنرا با مو خشک کن یا منبع حرارتی دیگری مثل هویه یا اطو امتحان کنید -چیزی که میبینید اساس کنترل دستگاهها با حرارت است -هویه لحیم اتوماتیکی, اطو برقی,و.... با این روش کار میکند - وقتی در الکترونیک کمی پیشرفت کردید میتوانید آنرا با ترموکوپل هم امتحان کنید .انیمیشن دستگاه کنترل حرارتی:

{http://www.technologystudent.com/images2/therm4.gif}


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  پنج شنبه 31 شهریور 1384 [13:23 ]
  > یک صفحه پر از مدار الکترونیکی
 

دارا

مداری که در این صفحه میبینید با حرارت میتواند رله ای را باز و بسته کند - اگر یک مدار مقایسه کننده پنجره ای(کامپاراتور) را به آن وصل کنید همان اساس ساختمان ترموستات الکتریکی که بخاری منزل را خاموش و روشن میکند است - این مدار کمی بالاتر را بعدا در این مبحث پوشش خواهیم داد . توجه کنید که مدار با ترمیستور (مقاومت حرارتی) است نه با المان چشم الکتریک.

پیوند مدارشکل مدار :

{http://www.technologystudent.com/images5/tmpsen4.gif}

  امتیاز: 0.40     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  پنج شنبه 31 شهریور 1384 [13:32 ]
  > یک صفحه پر از مدار الکترونیکی
 

دارا

مدار چشم الکتریکی که رله ای را کنترل میکند را در اینجا ببینید این رله هم به نوبه خود حرکت موتور دی سی کوچک را کنترل میکند . اگر موتور دی سی ندارید آنرا از یک چاپگر قدیمی و دور انداختنی باز کنید .برای پیدا کردن رله خود را ذله! نکنید biggrin آنرا هم از یک مدار مودوم میتوانید در بیاورید . مودوم ها هم در بعضی چاپگر ها هستند و هم در کامپیوتر ها .اگر پیدا نکردید با آقای پویا عضو انجمن تماس بگیرید .

پیوند مدار:انیمیشن مدار:

{http://www.technologystudent.com/images2/rely3a.gif}


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  پنج شنبه 31 شهریور 1384 [15:49 ]
  > یک صفحه پر از مدار الکترونیکی
 

دارا

این مدار دستگاه خبر کن باران است - برای آنهاییکه باغ انگور دارند و کشمش تهیه میکنندbiggrin یا کسانی که لباسشان روی طناب است و نمیخواهند زیر باران خیس شود biggrin. انگشتی را با سیم جامد شماره 20 و با کمک یک هویه بسازید ؛ انگشتی در حالت معمولی باید باز باشد و با افتادن قطره باران روی آن بسته شود پس آنرا یکی دومیلی متر بیشتر از هم باز تر نکنید . وزوزه یا بوق هم باید از نوع خودکار باشد که با نیروی باطری تولید صدا کند نه از آنهاییکه مدار راننده لازم دارند .مگر اینکه اطلاعات الکترونیک شما بالا تر باشد و خود تان بتوانید مدار راننده طرح کنید .

پیوند مدار:انیمیشن مدار :

{http://www.technologystudent.com/images2/rain1.gif}
  امتیاز: 0.00