منو
 کاربر Online
640 کاربر online
 : کامپیوتر
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline ماهر 1 ستاره ها ارسال ها: 23   در :  پنج شنبه 17 شهریور 1384 [12:41 ]
  آموزش Multimedia Builder
 

در اینجا آموزش این برنامه توسط اینجانب انجام خواهد شد

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline پژمان-رحیمی-صادق 3 ستاره ها ارسال ها: 607   در :  شنبه 19 شهریور 1384 [15:50 ]
  > آموزش Multimedia Builder
 

خوبه فقط لطف کن بیشتر لینک پلاگین های نرم افزار رو بزارین.
با تشکر

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline ماهر 1 ستاره ها ارسال ها: 23   در :  شنبه 19 شهریور 1384 [15:50 ]
  > آموزش Multimedia Builder
 

نرم افزار Multimedia Builder یکی از قویترین نرم افزار ها جهت ساخت انواع نرم افزار های مالتی مدیا می باشد . این نرم افزار محصول شرکت Mediachance بوده و یکی از پر فروشترین نرم افزار ها در این زمینه می باشد . از این نرم افزار می توان جهت ساخت انواع نرم افزار های آموزشی . درسی . تبیلیغاتی . علمی . پژوهشی و برنامه های پخش صدا . عکس و فیلم استفاده به عمل آورد . به دلیل راحتی نسبی این نرم افزار و قابلیتهای بیشتر نسبت به سایر نرم افزار ها در این زمینه طرفداران بسیاری پیدا کرده و حتی بسیاری از شرکتهای بزرگ جهان از این نرم افزار برای انجام بعضی امور در این زمینه استفاده می کنند. در این آموزش سعی شده است که با آموزش بخشهای مهم و اساسی این نرم افزار بتوانید تا حد بسیار زیادی از این نرم افزار استفاده نمایید و پروژه های قابل توجهی ایجاد نمایید . پس از نصب این نرم افزار ادامه آموزش را دنبال کنید.

از دیگر قابلیتهای این برنامه ساخت Autorun است که قابلیتهای فوق العاده ای در این زمینه دارد . با این برنامه همچنین می توان بازیهایی ساده ساخت. این همه قابلیت و راحتی کار در این نرم افزار شگفت انگیز است و تنها شما با کمی کار و ساخت تنها یک پروژه جذب این برنامه خواهید شد و در راه کسب علم بیشتر در این راه خواهید شد . حالا قسمت اول را آغاز می کنیم .
ابزار Tools
در قسمت سمت چپ صفحه بخشی با عنوان Tools که به صورت نوار عمودی می باشد مشاهده میکنید
که از بخشهای اصلی برنامه است. در این بخش شما میتوانید دکمه . عکس . فیلم . صفحات فلش . اچتمل و بسیاری چیزهای دیگر را اضافه کنید. حالا کارهر بخش از آنها را بررسی می کنیم:
1- :Mouse ابزار ماوس برای انتخاب اجزایی میباشد که به صفحه اضافه کرده اید . با استفاده از این ابزار میتوانید در اجزای انتخاب شده تغییر اندازه را اعمال کنید .
2- :Textبه وسیله ابزار متن شما قادر خواهید بود تا متنی را در صفحه ایجاد نموده و حتی به عنوان دکمه از آن استفاده به عمل آورید.
3- :Paragraph Textابزار پاراگراف برای ایجاد متنهای طولانی است که که با استفاده از اسکرول آن می توان در درون متن های طولانی حرکت نمود.
4- : Text Button با این ابزار شما قادر خواهید بود که دو نوع دکمه را یکی معمولی و دیگری با حالت منو بوجود آورید .
5- Bitmap : با این ابزار می توان انواع عکسها را وارد برنامه نمود و تغییراتی روی آن اعمال کرد .
6- Bitmap Button : با این افزار می توان دکمه های گرافیکی ایجاد نمود . این بخش بسیار پر استفاده است و در صورت استفاده به موقع از آن زیبایی خاصی به کار مولتیمدیا شما می بخشد . در این قسمت شما قادر خواهید بود تا 3 تصویر را وارد کنید .(از سمت چپ) یکی برای زمانی که ماوس بر روی آن نرفته بعدی برای وقتی که ماوس بر روی آن می رود و آخری برای موقعی است که ماوی بر روی دکمه ی گرافیکی شما چپ کلیک می کند.
7- Edit Text Box : یک ورودی متن است که می توان متغییرهایی برایش در نظر گرفت و در جای مناسب از آن استفاده نمود . مانند کادری برای وارد کردن نام شخص.
8- Animated GIF: برای استفاده از انیمیشن های با فرمت گیف در پروژه که معمولا برای زیبایی پروژه و یا القای بهتر یک مطلب مورد استفاده قرار می گیرد.
9- Video: برای پخش فایلهای ویدویی در پروژه استفاده می شود که پس از اعمال این بخش بر روی یک محل در پروژه باید از دستورهای خاصی برای پخش شدن آن استفاده نمود.
10- Create VRPanorama Object: شما یک عکس را در این بخش وارد میکنید . با نگه داشتن کلید ماوی بر روی عکس و حرکت دادن آن به هر سو تصویر در آن سو به چرخش در می آید. باید یک بار امتحان کنید تا به نوع حرکت آن پی ببرید .
11- Image Matrix : با این دکمه می توانیم چند دکمه ی گرافیکی را در یک محل و یکجا ایجاد کنیم که کاربردهای مختلفی دارد.
12- Dynamic FX : در این بخش افکتهای زیبایی گنجانده شده است که جلوه ی زیبایی به کار شما می بخشد . این پنجره شامل 7 نوع افکت مانند افکت آتش و افکت ابر می باشد که تعدادی از آنها احتیاج به این دارد که از درون حافظه رایانه تان تصویری وارد آن کنید تا افکت بر روی تصویر مورد نظر اعمال گردد .همچنین تعدادی از این 7 افکت شامل انواعی از همان نوع افکت می باشند که پس از انتخاب افکت در سمت چپ(FX Type( می توان یکی از انواع همان افکت را در وسط پنجره (Color Style)تعیین نمود.و در راست ترین قسمت صفحه در قسمت Advanced Settings می توان تغییرات مورد نظر را بر روی هر افکت اعمال نمود. در قسمت Preview هم می توانید پیش نمایشی از افکت مورد نظر را مشاهده نمایید.
13- Fill Rectangle : ابزاری برای رسم مستطیل می باشد.
14- Circle : ابزاری برای رسم دایره می باشد.
15- Line : ابزاری جهت رسم خط میباشد .
16- Hot Spot : با این ابزار می توان یک منطقه مجازی نامریی بر روی قسمتی از کار استفاده نمود . روش کار بدین صورت است که ابتدا این ابزار را انتخاب می کنیم سپس در قسمتی از صفحه که می خواهیم پس از کلیک بر روی آن اتفاقی بیافتد (همانند کار یک دکمه ولی بصورت نامریی ) می کشیم و پس از دوبار کلیک بر روی آن می توان همانند یک دکمه عمل کرد و دستورات مربوطه را به آن داد.با این کار کاربر پس از کلیک بر منطقه ای که ما Hot Spot را آنجا قرارداده ایم عملیاتی که خواسته ایم اعمال خواهد شد.
17- Script Object : به وسیله این ابزار می توان خط فرمان یا دستوری را در برنامه تعریف نمود و بعد به وسیله ی دکمه های دیگر آن را اجرا نمود. این ابزار را معمولا کسانی که حرفه ای هستند یا به قولی با چم و خم راه آشنا هستند استفاده می کنند و این ابزار بسیار برایشان مفید بوده و کارآیی بالایی دارد.مثال : مثلا یک Script را در قسمتی از صفحه ایجاد می کنیم و به آن فرمان میدهیم که اگر کاربر بر روی کلید Enter ضربه زد برنامه بسته شود .
18- Alpha Button : ابزاری برای ساخت دکمه گرافیکی است ولی تصاویری که پسوندشان .3SB می باشد را قبول می کند .
19- HTML Object : ابزار قدرتمندی برای اضافه کردن اینترنت اکسپلورر به پروژه ی شما است . از این طریق شما می توانید صفحات HTML و PDF را وارد برنامه کرده و آن را مشاهده کرده و آن را مرور کنید .در قسمت Browse آدرس فایل یا صفحه اینترنتی را وارد می کنید. در قسمت Show Status Barمی توانید با برداشتن تیک کنار آن از نشان دادن نوار وضعیت جلوگیری کنید . در قسمت Disable Right Click menu با تیک زدن باکس کنار آن می توانید منوی راست کلیک را در صفحه اینرنتی خود غیر فعال کنید. در ضمن در قسمت بالای صفحه دکمه ای با نام Add Control Buttons وجود دارد که با انتخاب آن دکمه هایی جهت جستجو و مرور صفحه اینترنتی مورد نظر در صفحه ایجاد خواهد شد .
20- Binding Object: با این وسیله می توانید یک برنامه اجرایی تحت ویندوز را در درون برنامه خود اجرا نمایید . مثال : می توانید برنامه Notpad ویندوز را در درون برنامه خود قرار دهید تا مثلا بتوان از آن برای یادداشت برداری استفاده کرد.
21- MCI Object : به وسیله این ابزار می توان از قطعه های ویدویی با یک سری دستورها ی مربوط به اجرای آن استفاده کرد.
22- Flash Object : ابزار پر مصرفی که بوسیله ی آن می توان فایلهایی مه با نرم افزار Micromedia Flash ساخته شده است را به برنامه اضافه نمود. با استفاده از این قسمت می توان فایلهای فلش را در قسمتی از صفحه نمایش داد و چون فلش حجم کمتری نسبت به فایلهای گیف دارد استفاده از فلش بجای گیف در برنامه توصیه می شود. در قسمت Load Movie می توان فایل فلش مورد نظر را از حافظه رایانه انتخاب کرد و در قسمت Quality می توان کیفیت فایل فلش را تنظیم کرد .
23- AudioVisualization Object : با این ابزار شما می توانید دو نوع رقص نور برای موسیقی یا صدایی که در برنامه تان در حال پخش هست تعریف کنید . پس از استفاده از این ابزار پنجره ای باز می شود که می توانید تنظیماتی مانند تغییر رنگ را در رقص نورها اعمال کنید .
24- ListBox Object : با این ابزار می توانید یک لیست در برنامه ایجاد کرده آن را تدوین کنید.
در این بخش یکی از مهمترین قسمتهای برنامه Multimedia Builder 4.9 مورد بررسی قرار گرفت . انشاا... که مورد پسندتان واقع شده باشد .
__
یا علی
  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline ماهر 1 ستاره ها ارسال ها: 23   در :  دوشنبه 21 شهریور 1384 [16:07 ]
  > نوار اصلی Main
 


arrow :: نوار اصلی Main

در این بخش از آموزش ، شما اجزای نوار اصلی Main را فراخواهیدگرفت .

در جواب آقای رحیمی که امر کردند لینک پلاگینها را قرار بدهم عرض میکنم که این کار را انجام می دهم . و از ایشان متشکرم...wink

بخش Main در بالای صفحه نرم افزار Multimedia Builder ( نام اختصاری :MMB ) وجود دارد. این بخش نیز بسیار مهم است و انجام برخی کارهای اساسی از این بخش امکان پذیر می باشد . در این نوار شما اعمالی مثل ایجاد صفحه جدید ، ذخیره برنامه ای که ساخته اید ، ایجاد جلوه های ویژه بر روی تصاویر ،تنظیمات برنامه ای که ساخته اید و بصورت اجرایی در آوردن آن را فرا خواهید گرفت.
ideaideaidea برای دیدن نام هر آیکون در نوار Main با بردن فلش ماوس بر روی آن پس از چند لحظه نامش ظاهر می گردد. این را برای این عرض کردم که آموزش ما بر اساس نام آیکون هاست و تصویری از آیکون ها در این آموزش وجود ندارد.

1-Template : با استفاده از این گزینه شما می توانید برنامه خود را با یکی از پوسته های آماده که خود نرم افزار MMB دارد بسازید .پس از کلیک بر این دکمه صفحه ای باز می شود که باید پوسته مورد نظر را انتخاب کنید .
2-Paste Bitmap : با استفاده از این دکمه می توانید تصاویری که در برنامه های گرافیکی مثل فتوشاپ طراحی کرده اید پس از کپی گرفتن و کلیک بر این دکمه آن را به نوعی Past کنید و وارد این برنامه کنید.
3-Undo : با زدن این دکمه آخرین عملی که انجام داده اید حذف می گردد .
4- Redo : این دکمه دقیقا عکس دکمه ی قبل است .
5-Setting : با زدن این دکمه به صفحه ای خواهید رفت که می توانید تنظیماتی را در برنامه اعمال کنید . و از آنجایی که این قسمت بسیار مهم است در بخش بعدی آموزش مفصلا توضیح داده خواهد شد.
6-Pages : با زدن این گزینه می توان قسمتی را که صفحه ها را نمایش می دهد حذف و یا به نمایش در آوریم .
7- این گزینه هم کلیه اشیایی را که به نوعی به برنامه اضافه کرده اید را نمایش می دهد .
8-Browser : با کلیک بر روی این گزینه پنجره ای باز خواهد شد (Quick Object)که با استفاده از آن می توان اشیا خارجی را وارد برنامه نمود . این اشیا ممکن است یک فایل متنی و یا تصویر باشد . همچنین برنامه MMB دارای چندین نوع دگمه ، چند تصویر ودگمه های آماده ای برای پخش موسیقی و فیلم می باشد.
برای وارد کردن اشیا (Object) آماده در این برنامه به طریقه زیر عمل می کنیم :
1- پوشه ای را که نرم افزار MMB را در آن نصب کرده اید باز نمایید .
2-پوشه ی Buttons را باز نمایید .
3-همه ی فایلهایی که ظاهر می گردد یک Object می باشد که با کلیک بر هر یک می توانید از آن برای برنامه ای که ساخته اید استفاده کنید .

9-Dimensions : با کلیک بر روی این گزینه پنجره ی کوچکی باز می شود . روی Objet مورد نظرتان کلیک کنید با این پنجره می توانید اندازه طول و عرض Object خود و همچنین محل قرار گیری آن در صفحه را با دادن مقیاس آن تعیین نمایید.
10 - Grid : این گزینه نقطه هایی را به صفحه اضافه می کند و برنامه بوسیله ی آن نقطه ها محل Object های برنامه را در صفحه منظم می کند.
11-Flip Horizontal -Flip Vertical : با این دوگزینه می توان جهت تصویر را بصورت افقی یا عمودی تغییر داد.
Restore Bitmap -12 : با این زدن این گزینه می توان تغییراتی که در دو بخش قبلی اعمال شده را حذف کرده و تصویر را به حالت اولیه بر گرداند.

__هشت مورد دیگر هم در این بخش آموزش مانده است که بعدا قرار خواهم داد .
انشا ا... که از این بخش بهره برده باشید .idea در ضمن اگر چیز جدیدی در این برنامه بلد هستید و یا کاری در این برنامه انجام داده اید که فکر می کنید جالب هست در این بخش قرار دهید. خیلی خوشحال می شوم .idea
__

با تشکر محمد ماهر یا علی ...
wink  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline ماهر 1 ستاره ها ارسال ها: 23   در :  پنج شنبه 24 شهریور 1384 [14:04 ]
  > ادامه نوار اصلی Main
 

13- Color Tweak : با این ابزار می توان افکتهایی را بر روی تصاویر ایجاد نمود.برای استفاده از این ابزار به طریقه زیر عمل کنید:

idea ابتدا بر روی آیکون این ابزار کلیک کنید .
idea پنجره ای با نام Bitmap Color Tweak باز می گردد.
idea در وسط این پنجره کادر کوچکی است که تصویری که می خواهید افکت را بر روی آن اعمال بکنید را نمایش می دهد.
idea در بالای صفحه فلش کوچکی را مشاهده می کنید .که با کلیک بر روی آن لیستی از کلیه افکتهای موجود ظاهر می گردد. با انتخاب هر افکت آن افکت بر روی تصویر شما ظاهر می گردد .
idea در قسمت پایین پنجره ، کشویی را مشاهده می کنید با نامBoost factor که با حرکت آن به طرفین میتوانید تنظیمات مربوط به افکت اعمال شده را انجام دهید.
idea با زدن دکمه Random یک افکت بطور تصادفی بر روی تصویر اعمال می شود.


14 - چوب سحرآمیز : با زدن این دکمه منویی ظاهر می گردد که شامل 9 گزینه است و با انتخاب هر یک می توانید اشیا مختلفی را وارد برنامه خودتان کنید. در زیر به معرفی این 9 گزینه می پردازیم :

1__- Insert Back/Next Buttons : اضافه کردن کلید های بعدی و قبلی
2- Insert Close Button : اضافه کردن کلید بستن (ضربدر)
3- Insert Video Controls : اضافه کردن کلیدهای تنظیم یک فایل ویدئویی .
arrow این گزینه زمانی فعال می شود که یک فایل ویدءویی وارد برنامه شده باشد.
4- Insert CD Audio Controls : اضافه نمودن کلیدهای کنترل سی دی صوتی .
5- Insert MP3 Controls : اضافه نمودن کلیدهای کنترل یک MP3 فایل .
6- Insert Mod Controls : افزون کلیدهای کنترل فایلهایی با فرمتهای it ، Xm ، S3m ، mod فایل.
7- Insert Lens Flare : اضافه نمودن پرتوهای نور.
8- Glow on Mouse move : ایجاد رنگ هنگام عبور ماوس از روی اشیاء .
9- Capture ESC and Exit Key : اضافه نمودن انواع پرسشهای خرج از برنامه .__

winkخسته نشدید که ؟ ولی راستش را بخواهید من یه کم خسته شدم .wink
ولی وقتی که فکر کنم که فقط یک نفر با خوندن مطالب من چیز جدیدی در این برنامه یاد گرفته همه ی خستگی از تنم بیرون می رود . پس خواهش می کنم به من پیغام بفرستید که حداقل بفهمم که کسی این ها رو میخونه .
چند مورد دیگر در قسمت Main مانده که بعدا می نویسم .

انشاا... که از این قسمت آموزش بهره کافی رو برده باشید .

محمد ماهر
... و مثل همیشه ....
یا علی


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline ماهر 1 ستاره ها ارسال ها: 23   در :  یکشنبه 27 شهریور 1384 [11:02 ]
  بخش آخر نوار اصلی Main
 

15 - Buble : با زدن این دکمه پنجره کوچکی باز می شود که دارای حبابهای گفتگو ، پیکان و چیزهای دیگر می باشد که می توان آنها را به صفحه افزود.
16 - Sparkle : با استفاده از این ابزار می توان پرتو های نور را به صفحه افزود.
17 - Distrebute : با استفاده از این ابزار می توانید برنامه خود را بصورت اجرایی (EXE ) در آورید .
18 - Debug : با این ابزار می توانید نرم افزار خود را آزمایش نمایید . با این کار تمام اتفاقها و رویداد هایی که در برنامه اتفاق می افتد بصورت خط فرمان نمایش داده می شود.
19 - Compile andRun : این ابزار برنامه شما را به صورت اپلیکیشن ذخیره کرده و آن را نمایش می دهد . این ابزار بسیار مفید است چون می توانید با استفاده از آن برنامه ای که ساخته اید را نمایش دهید ، عیوب آن را تشخیص داده و آن را برطرف کنید.
20 -About : در باره برنامه Multimedia Builder 4.9


خسته نباشید . در اینجا آموزش نوار اصلی Main به پایان رسید .
بخش بعدی آموزش شرح مفصل پنجره Project Setting می باشد . آیکون این پنجره در نوار Main می باشد ( شکل دو چرخ دنده) .با تشکر
محمد ماهر
یا علی


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline ماهر 1 ستاره ها ارسال ها: 23   در :  یکشنبه 27 شهریور 1384 [11:02 ]
  MMB : آموزش پنجره Project Setting
 

سلام . در این قسمت از آموزش شما تنظیمات پنجره Project Setting را فرا خواهید گرفت.اگر سوالی داشتید یا به نشانی Maher@roshd.ir بفرستید ویا همین جا قراردهید.

به نام خدا


پنجره Project setting پنجره ی نسبتا بزرگی است که شامل بخشهای مختلفی است که در زیر در باره هر یک توضیح داده خواهد شد.

Windows Size

در این قسمت شما می توانید سایز برنامه خود را تعیین نمایید(با دادن طول و عرض)
Windows Title

در این قسمت عنوان عنوان برنامه خود را تعیین می نمایید.
Standard Window

با تیک خوردن این عبارت پنجره برنامه شما مانند پنجره های معمولی ویندوز اجرا خواهد شد. و با برداشتن تیک می توان پنجره برنامه را به صورتهای دیگر در آورد.
Client Border

با کلیک بر روی این گزینه اضلاع پنجره شما با خطهای تیره مشخص خواهد شد.
بخش Nonstandard Window


Window has Custom Shape : با فعال نمودن این چک باکس پنجره ی شما به شکلی خواهد بود که شما می خواهید .(در پایین در این باره توضیح می دهم )
Movable : با تیک خوردن این قسمت پنجره شما قابل جابجایی خواهد بود .
Outline Shaper :با وارد کردن یک عکس در این قسمت ،قسمتی از برنامه شما دیده می شود که اندازه آن با اندازه عکس مطابقت داشته باشد.
BW Mask : با انتخاب یک تصویر از روی هارد برای این قسمت شما می توانید برنامه خود را به شکل قسمت سیاه آن در آورید . البته لازم به ذکر است تصاویر میبایست سیاه و سفید باشند تا پنجره به شکل قسمت سیاه در بیاید.

If 256 Colors Detected

در این قسمت تنظیماتی انجام می شود که کاربرد این تنظیمات زمانی است که سیستم کاربر بر روی 256 رنگ تنظیم شده باشد . که البته این اتفاق به ندرت می افتد .
Run First Page Anyway :در این صورت انتخاب این گزینه در حالتی که گفته شد برنامه در روند عادی خود اجرا وصفحه او باز خواهد شد.
Run Another File-Page : با انتخاب یکی از این دو گزینه زمان اجرای برنامه فایل یا صفحه دیگری را باز می کند.
Palette : این قسمت برای فرمت تصاویر در حالت 256 رنگ می باشد.ادامه آموزش این بخش را فردا می نویسم . خسته نباشید .

محمد ماهر
یاعلی


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline ماهر 1 ستاره ها ارسال ها: 23   در :  دوشنبه 28 شهریور 1384 [12:58 ]
  MMB : بخش آخر Project Setting
 

بخش Style

در این بخش تنظیماتی راجع به طریقه اجرا برنامه ای که ساخته اید می باشد.

Always On Top : با تیک خوردن این گزینه برنامه شما همیشه جلوتر از همه ی برنامه های دیگر قرار خواهد گرفت .
Windows Desktop Componet : این گزینه باعث می شود که برنامه شما حتما روی دسکتاپ کاربر باشد.
Save Last Position in Regiestry : هر برنامه ای که با Multimedia Builder تولید باشد در اولین اجرا خود بخشی را به رجیستری ویندوز اضافه می کند .
با نوشتن متنی در این کادر نام رجیستری به این نام تغیییر خواهد یافت.
Background Mode

در اینجا می توانید برنامه خود را برای اجرای تمام صفحه تنظیم کنید که پس زمینه می تواند یک تصویر و یا یک رنگ خاص باشد .

Full Screen Background : با فعال کردن این گزینه حالت تمام صفحه فعال خواهد شد.

شما در قسمتهای مختلف این بخش میتوانید یک رنگ یا یک تصویر را با حالتهای مختلف برای پس زمینه انتخاب کنید .

Display Resolution


در این قسمت هم شما می توانید تغییراتی را که در هنگام اجرای برنامه روی رزولیشن سیستم اعمال خواهد شد را انتخاب کنید . یعنی برنامه شما برای اجرا رزولیشن یا تفکیک صفحه را به حالت دلخواه شما تغییر میدهد .

Set Process Priority


در این قسمت کیفیت پردازش برنامه را انتخاب خواهید کرد.آموزش پنجره Project Setting هم به پایان رسید. امیدوارم که آموزشهایی که تا حالا در این بخش قرار داده ام مفید بوده و کاربران مبتدی را راضی نگه داشته باشد.هدف من از آموزشهایی که تا به حال در اینجا قرار داده بودم بیشتر آشنایی با قسمتهای مختلف Multimedia Builder بوده است و اینکه این نرم افزار را به کسانی که به این زمینه علاقه داشته ولی از چگونگی ساخت آن اطلاع نداشته اند معرفی کنم . امیدوارم که به هدفم رسیده باشم. اگر در آموزشهای من غلط املایی مشاهده کردید معذرت می خواهم چون مطالب را سریع می نویسم تا در این محل قرار دهم تا علاقه مندان زود تر به مطالب جدید برسند. یک مسئله ای که اینجا مطرح است این است که تا حالا حدود150 بار از این آموزش دیدن شده است . این بسیار برای من دلگرم کننده است . ولی خواهش می کنم اگر این آموزش را خواندید به من ایمیل بزنید و یا همینجا قرار دهید و بگویید که من آموزشهای تو را خوانده ام . همین برای من بسیار مهم است . چیزهای جدید این برنامه را بگویید .سوال بپرسید .ابتکارهایتان در این زمینه بگویید و حتی چیزهای جدید به هم یاد بدهید. دوست ندارم اینجا فقط من بنویسم .
آموزش بعدی من ساخت آلبوم فیلم است که امید وارم مناسب باشد .
متشکرم
محمد ماهر
یا علی


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline ماهر 1 ستاره ها ارسال ها: 23   در :  دوشنبه 28 شهریور 1384 [12:58 ]
  MMB : ساخت آلبوم فیلم
 

برای ساخت آلبوم عکس در برنامه Multimedia Bilder 4.9 آموزش زیر را دنبال کنید :

طراحی آلبوم فیلم

برای طراحی این صفحه ۲ روش پیشنهاد می کنیم یکی پخش خودکار فیلم (به طوری که هر وقت وارد صفحه مخصوص فیلم می شوید برنامه خود به خود شروعبه پخش آن کند) و دیگری استفاده از دکمه های کنترل پخش فیلم می باشد برای این کار ابتدا صفحه جدیدی برای آلبوم فیلم ایجاد کنید در صفحهPage1 دکمه ی مخصوص آلبوم فیلم را ایجاد کرده و تنظیمات مربوط به آن را تعیین کنید سپس در صفحه آلبوم فیلم برای زیبایی بیشتر یک Background قرار دهید بعد از آن به تعداد فیلم هایی که می خواهید در این برنامه از آنها استفاده کنید دکمه های مخصوص طراحی کنید حال برای هر یک از این دکمه ها صفحه جدیدی بسازید به طوری که هنگام اجرای برنامه با کلیک روی هر دکمه وارد صفحه مخصوص به آن شوید اکنون یکی از دو روش زیر را طی کنید:
پخش خودکار فیلم:

به صفحه مربوط به اولین فیلم بروید سپس از منویObject در بخشCreate گزینهMCI Object را انتخاب کنید مشاهده می کنید که نشانگر ماوس به شکل علامت + تبدیل می شود به کمک ماوس می توانید اندازه محیطی که فیلم در آن پخش می شود را تعیین کنید برای این کار ماوس را روی صفحه بکشید سپس دوبار روی این محیط کلیک کنید تا پنجره MCI باز شود در بخش Media روی دکمه Load کلیک کنید سپس فیلم مورد نظر خود را در پنجره باز شده فراخوانی نمایید دقت کنید فقط فیلم هایی را می توانید فراخوانی کنید که نرم افزار Multimedia Builder توانایی شناسایی آنها را دارد برای اطلاع از نوع فرمت های قابل شناسایی قسمت File Of Type را مرور کنید بعد از فراخوانی فیلم دکمه OK را فشار دهید ممکن است تعجب کنید چون اتفاق خاصی که در صفحه قابل مشاهده باشد نیافتاده است اما اگر صفحه را تست کنید حتما نتیجه کار را مشاهده خواهید کرد بعد از این هرگاه هنگام اجرای برنامه وارد این صفحه می شوید فیلم انتخاب شده به صورت خودکار شروع به پخش می گردد دقت کنیدکه شما هیچ گونه کنترلی بر روی آن ندارید در ضمن برای این که بتوانید به صفحه آلبوم فیلم برگردید دکمه Back را در این صفحه ایجاد کنید.
پخش فیلم توسط دکمه های کنترل:

ابتدا به صفحه مخصوص فیلم بروید سپس گزینه Video از بخش Create در منوی Object را انتخاب نمایید اگر روی صفحه کلیک کنید پنجره Open Video باز می شود فیلم مورد نظر را در این بخش فراخوانی کنید بعد از کلیک روی دکمه OK پنجره ی Video Import and Capturing Still Image نمایان می شود که تصویر Frame اول فیلم در وسط آن نمایان است حال با استفاده از دکمه های کنترل نحوه ی نمایش فیلم را تست کنید دقت کنید که با این دکمه ها فیلم را تست می کنید و پنجره فوق به صورت پیش نمایش بوده و هنوز فیلم بر روی صفحه بار گذاری نشده است بعد از تست فیلم دکمه OK را بزنید ملاحظه می کنید که Frame اول فیلم بر روی صفحه قرار می گیرد حال برای تصویر فوق باید دکمه کنترل بسازید برای انجام این عمل می توانید از دکمه های کنترل موجود در بخش Action سود برده و یا این که خود با استفاده از ابزار Bitmap Button آنها را تولید کنید ولی در هر صورت روش تنظیم دستورات در هر دو حالت یکسان بوده و فقط شکل دکمه ها با هم متفاوت است ما برای سهولت کار روش اول را انتخاب می کنیم ابتدا روی آیکونی که شکل یک خودکار و بالای آن چند ستاره است را کلیک کرده و از منوی باز شده گزینه Insert MP3 Control را انتخاب کنید دکمه های کنترلی که در صفحه ظاهر می شود را جابجا کنید تا در مکان مناسب قرار گیرد این دکمه ها مخصوص پخش فایل های صوتی هستند اما با تغییراتی که در پارامتر های آن ایجاد می کنیم آنها را به دکمه های پخش فیلم تبدیل می کنیم در ابتدا دکمه های اضافه را حذف می کنیم چون این دکمه ها در مواقعی به کار می روند که کاربر به دنبال فایل فیلم در دیسک سخت و یا CD بگردد و آن را اجرا کند اما چون در اینجا شما فیلم را فراخوانی کرده اید و فقط به دکمه های پخش(Play) و عدم پخش (Stop) احتیاج دارید برای حذف دکمه های فوق به بخش Objects مراجعه کرده و بر روی علامت + کنار عبارت MP3 Buttons P43 کلیک کنید تا لیست دکمه ها را مشاهده کنید سپس با انتخاب دکمه های مورد نظر کلید Delete را از صفحه کلید فشار دهید بعد از انجام این عمل دکمه ها را در صفحه جابجا کنید تا زیر اعداد بالای آن قرار بگیرد حال دوباره روی دکمه ها کلیک کنید تا پنجره Group باز شود ابتدا گزینه B_Play Q381 دوبار کلیک کنید در پنجره باز شده و در بخش Action روی آیکونی که شکل یک دست است وبه یک ساعت شنی اشاره می کند کلیک کرده ودر بخش On Mouse Click گزینه None را انتخاب کنید تا بصورت غیر فعال تبدیل شود بعد از زدن دکمه OK روی آیکونی که شکل یک روان نویس است و روی کاغذی می نویسد کلیک کنید در پنجره باز شده و در بخش The Click is Finished روی آیکونی که شکل یک خودکار است و بالای آن چند ستاره است کلیک کنید در پنجره Script Wizard و در بخش Action گزینه Video Play را انتخاب کرده و سپس در بخش Video Play نام فیلمی که در صفحه قرار داده اید را انتخاب نمایید ذکر این نکته ضروری است که منظور از نام فیلم نام (Lable) فیلم مورد نظر بر روی صفحه (در اینجا Video) می باشد بعد از انجام عمل فوق دکمه های OK همه پنجره ها را بزنید تا به پنجره Group برگردید عملیات گفته شده را برای دکمه B_Stop Q381 تکرار کنید با این تفاوت که در پنجره ی Script Wizard به جای گزینه Video Play گزینه Video Stop را انتخاب کنید اما برای دکمه B_Pause Q381 مراحل زیر را طی کنید در پنجره Group دو بار روی این گزینه کلیک کنید سپس در بخش Action ابتدا آیکونی که شکل یک دست است وبه یک ساعت شنی اشاره می کند را غیر فعال کرده و بعد از آن روی آیکونی که شکل دو برگه است و یک خودکار وبالای آن چند ستاره کلیک کنید در پنجره باز شده در بخش Actions گزینه Video و در بخش Object گزینه Video را انتخاب کنید در این دو حالت هر وقت هنگام اجرای برنامه روی دکمه مورد نظر کلیک کنید پخش فیلم موقتا قطع می شود و با زدن دکمه Play ادامه فیلم پخش می شود حالا برای تست کلید F5 را بزنید.


خسته نباشید . موفق باشید .
محمد ماهر
یا علی


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline پژمان-رحیمی-صادق 3 ستاره ها ارسال ها: 607   در :  پنج شنبه 07 مهر 1384 [13:40 ]
  >آموزش Multimedia Builder
 

ببخشید استاد !

یک سوال دارم :

کی لینک پلا گینهای برنامه رو برای دانلود می گزارید ؟

من به پلاگین خیلی نیاز دارم ، هرچی که باشه !

××××××××××
PRS
rahimi_s1@roshd.ir
~~~~~~~~~~

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline ماهر 1 ستاره ها ارسال ها: 23   در :  پنج شنبه 14 مهر 1384 [13:41 ]
  > MMB : ساخت آلبوم موسیقی
 

سلام
از اینکه مدتی آموزش را رها کردم معذرت می خواهم .
در این بخش از آموزش شما چگونگی آلبوم موسیقی را فرا خواهید گرفت.
این بخش از آموزش MMB مخصوص کاربران متوسط می باشد:

برای طراحی این صفحه ممکن است از چند روش استفاده گردد که من دو روش مهم و متداول را برای شما شرح می دهیم:
۱ـ ایجاد دکمه مجزا برای هر موسیقی:

در این روش هر دکمه نماینده یک موسیقی است به طوری که هر بار کلیک بر روی این دکمه صوت مخصوص به آن پخش می شود برای انجام این کار مراحل زیر را طی کنید:
اول یک صفحه جدید طراحی کنید سپس یک تصویر برای Background فراخوانی نمایید بعد به صفحه Page1 رفته و دکمه مخصوص آلبوم موسیقی را طراحی کنید در صفحه Page3 که مخصوص آلبوم موسیقی است دکمه ای برای یک موسیقی خاص بسازید در این جا ما از ابزار Text Button استفاده می کنیم نام موسیقی استفاده شده را بر روی دکمه بنویسید سپس با دوباره کلیک بر روی دکمه پنجره Text Button را باز کرده و بر روی آیکونی که شکل یک بلندگو است کلیک کنید پنجره Sound Actions باز می شود در قسمت Mouse Click Object با کلیک بر روی آیکونی که شکل دو نقطه بر روی یک کلید است پنجره ی Open Send File باز شده و با استفاده از آن مسیر موسیقی موجود بر روی هارد را مشخص کنید اگر بر روی قسمت Files of type کلیک کنید لیستی از فرمت های صوتی را که در این قسمت قابل استفاده هستند مشاهده می کنید بعد از انجام این کار دوبار کلید OK را بزنید سپس برای تست صفحه کلید F5 را فشار دهید اگر شما بر روی دکمه ای که ساخته اید کلیک کنید موسیقی ای را که انتخاب کرده اید پخش خواهد شد حالا دکمه Close را بزنید تا به محیط نرم افزار برگردید به همین تر تیب برای تمامی موسیقی هایی که می خواهید در این صفحه به آن دسترسی داشته باشید دکمه ی مخصوص آن را طراحی کنید توجه کنید که نحوه طراحی دکمه ها بستگی به سلیقه طراح دارد شما می توانید به جای استفاده از کلمه های نوشتاری دکمه های تصویری را ساخته و از آنها استفاده کنید شاید بگویید ممکن است تعداد موسیقی ای را که می خواهیم در این صفحه به آنها دسترسی داشته باشیم زیاد بوده و ساخت دکمه برای تمامی آنها کاری سخت و زمان بر باشد برای حل این مشکل باید روش دوم را انتخاب کنید.

۲ـ ایجاد دکمه های کنترل:

در این روش کافیست دکمه هایی برای کنترل و مدیریت فایل های صوتی طراحی کنید به طوری که با این دکمه ها بتوانید به لیست موسیقی های موجود دسترسی پیدا کرده و یکی از آنها را انتخاب نمایید تقریبا شبیه کاری که با نرم افزارهای صوتی Winamp و Jet Aduio و غیره انجام می دهید برای این کار بر روی آیکونی که شکل یک خودکار و چند ستاره است در بخش Main کلیک کنید در منوی باز شده گزینه Insert MP3 Controls را انتخاب کنید مشاهده می کنید که تعدادی آیکون و عدد بر روی صفحه ظاهر می شود برای مشاهده ی نحوه ی عملکرد این دکمه ها صفحه را تست کنید می بینید که با کلیک بر روی دکمه ای که شکل یک کلید و روی آن یک فلش است پنجره ی Open باز می شود و شما می توانید موسیقی مورد نظر را انتخاب کرده و گوش کنید اگر با نرم افزار های صوتی کار کرده باشید حتما با عملکرد تک تک این دکمه ها آشنا هستید ممکن است بخواهید به جای استفاده از گزینه ی Insert MP3 Controls خودتان دکمه های جدیدی را طراحی کرده و از آنها استفاده کنید به طوری که نحوه عملکرد آن شبیه به نحوه ی عملکرد این دکمه ها باشد برای انجام این کار دکمه های زیر را بسازید:
دکمه Open : بعد از ساخت دکمه Open بر روی آن آیکونی که شکل یک برگه و یک دست است که به ساعت شنی اشاره می کنددو بار کلیک کنید در قسمت On Mouse Click گزینه Open MP3 را بزنید اگر در قسمت Path آدرس یک موسیقی خاص را مشخص کنید هنگام اجرای برنامه همان موسیقی پخش می شود لذا هیچ مسیری را مشخص نکنید و دوبار کلید OK را بزنید.
دکمه اجرای موسیقی، موسیقی بعدی، موسیقی قبلی، قطع موسیقی:
مراحلی که برای دکمه Open انجام دادید دوباره برای تک تک دکمه های فوق تکرار کنید با این تفاوت که در قسمت On Mouse Click باید با توجه به عملکرد هر دکمه گزینه مخصوص به آن انتخاب شود.
دکمه های کم و یا زیاد کردن صدا:
دو بار بر روی دکمه زیاد کردن صدا کلیک کنید سپس آیکونی که شکل یک روان نویس است و روی یک کاغذ می نویسد را فشار داده ودر قسمت The Click is Finished در پنجره ی More Actions بر روی آیکونی که شکل یک خودکار است و بالای آن چند ستاره است را کلیک کنید در قسمت Action گزینه Volume Up را انتخاب نمایید همین کار را برای دکمه کم کردن صدا انجام دهید فقط به جای گزینه فوق گزینه Volume Down انتخاب کنید.


امیدوارم که این آموزش برای شما مفید واقع شود . نکته ای که در یادگیری نرم افزارهایی گرافیکی و برنامه نویسی مطرح است تمرین فراوان است . لطفا سعی شود قبل از خواندن مطالب آموزشی که در حد متوسط در اینجا قرار می دهم آموزشهای مبتدی را کاملا بدانید. همچنین سعی کنید گزینه هایی که شاید در این آموزش توضیح نداده شده را با امتحان کردن آن گزینه بفهمید.
آموزش بعدی در باره
خواهد بود .
خسته نباشید
محمد ماهر
یا علی

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  جمعه 22 اردیبهشت 1385 [11:15 ]
  سلام
 

من تازه آموزش رو شروع کردم وتو رو پیدا کردم
متن آموزش تو خوب بود
متشکرم

  امتیاز: 0.00