منو
 کاربر Online
773 کاربر online
 : کامپیوتر
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline پژمان-رحیمی-صادق 3 ستاره ها ارسال ها: 607   در :  یکشنبه 13 شهریور 1384 [12:53 ]
  آیا میدانید چرا به @ . اتساین (at sign) می گویند؟
 

آیا میدانید چرا به @ . اتساین (at sign) می گویند؟
این حرف a نسبتا کوچولو که دمش را دور خودش حلقه کرده این روز ها احتمالا پر کاربرد ترین علامتهاست ، اما جالب است بدانید در واقع هیچ نام یگانه و بین المللی برای این علامت وجود ندارد و با این که بیشتر آن را (at sign) صدا می زنند. اما در زبانهای مختلف از واژه های گوناگون که نشان دهنده شباهت آن با حیوانات است برای نامیدن آن استفاده می شود بعضی از این نامها عبارتند از:

Apestaart: به آلمانی دم میمون
snabble: در دانمارک یعنی خرطوم فیل
Kissanhnnta: در زبان فنلاندی یعنی دم گربه
Klammerafee: به آلمانی یعنی میمون آویزان
Kukac: به مجاری یعنی کرم
Dalphaengi: به کرهای یعنی مار
Grisehle: به نروژی یعنی دم خوک
Sobach ka: به روسی یعنی سگ کوچولو

اما از نظر تاریخی این علامت قبل از این که به عنوان سمبل نشانی های ایمیل در بیاید برای نشان دادن قیمت یا وزن به کار می رفته.
منشا اصلی این علامت به طور قطع معلوم نیست، امامی دانیم در قرون وسطی به وسیله راهبه هایی که پیش از اختراع چاپگر لیزری و این طور چیزها کتابها را با دست کپی می کردند استفاده می شده است. از آنجا که برای هر کپی،کتاب می بایست لغت به لغت و با دقت نوشته می شد. راهبه های بیچاره دنبال راههایی برای کاهش تعداد حرکات قلم لازم برای نوشتن هر لغت می گشتند. یکی از این ابداعات استفاده از علامت بجای واژه at بود که حرکات قلم را از 3 به 1 کاهش می داد. ممکن است در نگاه اول این کار به نظرتان مسخره بیاید اما پس از کپی کردن چند کتاب نظرتان عوض می شود.

اما داستان دیگری است که می گوید علامت @ اولین بار به عنوان اختصاری برای لغت amphora به کار رفت . amphora یک واحد اندازه گیری بود که برای تائین ظرفیت ظرفهای سفالی بزرگ مخصوص حمل غلات و ادویه و شراب در کشتی ها مورد استفاده قرار می گرفت تا اینکه یک ایتالیایی به نام جور جیواستابیله کشف کرد که این علامت در نامه ای به سال 1536 از سوی یک تاجر فلورانسی به نام فرانچسکولاپی به جای amphora به کار رفته است ( کشف مگر شاخ و دم داره؟) شاید فرانچسکو این علامت را در یکی از کتابهای آن راهبه های بدبخت دیده و خوشش آمده و آن را برای خلاص شدن از تکرار واژه Amphora به کار برده است. بعضی وقتها معروف شدن از معروف نشدن در تاریخ راحت تر است

~~~~~~~~~~~
PRS
rahimi_s1@roshd.ir
PRS-Land
~~~~~~~~~~~
cool

  امتیاز: 0.00