منو
 کاربر Online
491 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline فیروزه نجفی 3 ستاره ها ارسال ها: 775   در :  یکشنبه 06 شهریور 1384 [11:43 ]
  آتش سوزی جهانی؟!
 

در 65 میلیون سال پیش، شهاب بسیار بزرگی به زمین اصابت کرد و این آغاز سلسله ای از حوادث فاجعه‌آمیزی شد که منجر به نابوددی دایناسورها و 75 درصد از گونه‌های موجود روی زمین شد.
در این برخورد آتش عظیمی سراسر سیاره را فرا گرفت.

دانشمندان با ارائه نمونه هایی پیش‌بینی کرده‌اند که شهابی که دهانه برخوردی آن،85 کیلومتر است،احتمالا موجب آتش‌سوزی قاره‌ای خواهد شد و درصورتیکه پس از برخورد، دهانه‌ای به قطر 135 کیلومتر ایجاد کند، زمین در آتش خواهد سوخت.


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline حسین خادم 4 ستاره ها ارسال ها: 1813   در :  یکشنبه 06 شهریور 1384 [16:23 ]
  > آتش سوزی جهانی؟!
 

با سلام

با تشکر از مطالب مفیدتان و مشارکت در این بخش

اگر ممکن هست مرجع اصلی مطلب خودتان را
جهت استفاده بیشتر مخاطبان ارائه نمایید.

بازم ممنون

  امتیاز: 0.00    نمایش یاسخ های این پست  
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline فیروزه نجفی 3 ستاره ها ارسال ها: 775   در :  دوشنبه 07 شهریور 1384 [05:34 ]
  > آتش سوزی جهانی؟!
 

منبع :مجله دانشمند،ماهنامه خرداد 1384

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline نیر فارابی اصل 3 ستاره ها ارسال ها: 630   در :  سه شنبه 08 شهریور 1384 [04:12 ]
  > آتش سوزی جهانی؟!
 

آتش سوزی جهانی

" در 65 میلیون سال پیش شهاب سنگ بسیار بزرگی به زمین اصابت کرد و این آغاز سلسله‌ای از حوادث فاجعه‌آمیز شد که منجر به نابودی دایناسورها و 75 درصد از گونه‌های موجود روی زمین شد. در این برخورد آتش عظیمی سرتا سر سیاه را فرا گرفت. دانشمندان با ارائه نمونه هایی پیش بینی کرده‌اند، شهابی که دهانه برخوردی آن 85 کیلو متر باشد احتمالا موجب آتش سوزی قاره‌ای خواهد‌ شد و در صورتی که پس از برخورد دهانه‌ای به قطر 135 کیلومتر ایجاد کند، زمین درآتش خواهد سوخت. "

مطلبی را که در بالا ارائه شد، مساله است که ما در سالهای اخیر و نه‌چندان دور در نشریه‌های علمی یا سایتهای علمی و خبری ، از یافته‌های جدید دانشمندان و محققانمان در مورد گذشته جهان شنیده یا می‌شنویم.
در حالیکه، کتاب عظیم آفرینش و معجزه جاویدان خاتم انبیا ، بیش از هزار و چهارصد سال پیش سرگذشت جهان و آنچه در آن است به همراه بسیاری دیگر از علوم ناب خلقت ، بسیار ساده و صریح برایمان بیان نموده ، برای هر عقلی که با چراغ دل روشن شود.

" والسماء بنیناها باید و انا لموسعون"
این آیه اشاره به توسعه جهان دارد، و با توجه به اینکه در سوره انبیا آیه 30 می‌فرماید: زمین و آسمان (رتق ) بودند و ما آنها را از هم جدا کردیم (فتق) ، به انفجار بزرگ آغاز جهان اشاره می‌نماید.
  امتیاز: 0.00