منو
 کاربر Online
923 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  پنج شنبه 03 شهریور 1384 [05:08 ]
  بمب هیدروژنی بسازیم
 

با سلام - دارا

تعجب نکنید، این بمب را حقیقتا میتوانید بمب هیدروژنی بحساب بیاورید منتها تنها فرقی که با بمب اتمی هیدروژنی دارد اینست که بمب هیدروژنی هست ولی اتمی نیست و تشعشعات رادیو اکتیو ندارد ولی تکه پاره های بادکنک بالای آنرا نمیدانم.

ساخت بمب هیدروژنی آزمایشی

دو میله ذغال از دو باطری سایز دی بیرون بیاورید بدون اینکه آنرا بشکنید دو سیم جامد شماره 18 (جامد چند رشته‌ای نه) را به طول 75 سانتیمتر با اندازه 5 سانتیمتر لخت کرده و با نظم و بطور فشرده روی ذغال بپیچید. به مواد شیمیایی باطری دست نزنید و یا دستتان را بشویید و باقیمانده باطری را دور بیندازید. حالا دو ذغال دارید که به سر هر یک یک سیم وصل است. روی چوبی به کلفتی یک سانت و عرض و طول 6و 8 سانت دو سوراخ به فاصله 4 سانت در وسط طول مستطیل و درست به اندازه قطر ذغال ها ایجاد کنید. بطوری که ذعال ها را وقتی در آن قرار دادید اندکی با فشار وارد شود نوک ذغال ها باید به طرف بالا و سیم پیچ در زیر تخته باشد و تمام ذغال بغیر از قسمت سیم پیچ شده در بالای تخته قرار گیرد.

آنرا در یک ظرف استوانه‌ای پلاستیکی نسبتا بزرگ برای بی خطر بودن و نه شیشه‌ای قرار داده و آنرا به نوعی در آنجا محکم کنید تا در بالای آب غوطه ور نشود. سیم را از ته ظرف بیرون بیاورید و در ظرف آب تمیز بریزید و بگذارید تا 3یا 4 سانتی متر از ذغال ها بالاتر بیاید ظرف را چک کنید تا مطمئن شوید آب به بیرون درز نکند سیم ها را به مولد(یا باطری بزرگ) شش تا هشت ولت وصل کنید. تا اینجا شما یک دستگاه الکترولیز یا تجزیه آب ساخته‌اید اگر بالای ظرف را با باد کنک لاستیکی یا لیتکس که دهانه‌اش را بریده‌اید بپوشانید کم کم بادکنک بالاتر میاید و این به خاطر دو اتم هیدروژن و یک اتم اکسیژن است که در هر مولکول آب وجود دارد هر قدر که بگذرد بر حجمش افزوده خواهد شد.

نگذارید که مقدار زیادی گاز تولید شود چون دارید آزمایش میکنید و هدفتان ساخت بمب واقعی نیست پس از یکی دو دقیقه میتوانید کبریتی را به آن نزدیک کنید هیدروژن و اکسیژن هر دو با هم هستند و کاملا قابل احتراقند مواظب باشید که داخل خانه این کار را نکنید داخل حیاط آزمایشتان را انجام دهید ولی زیاده روی نکنید چون مردم را ناراحت میکند. اگر کم و کیف این کار را یاد گرفتید میتوانید از سرامیک پیزو که از فندک الکترونیکی مستعملی برداشته اید با دو سیم کوچک که از میان دو سوراخ کوچک روی نی نوشیدن و به فاصله یکی دو میلیمتر قرار داده شده وسیله احتراق الکترونیکی بسازید و در زیر محفظه گاز قرار دهید.

سرامیک پیزو نوع مصنوعی کریستال طبیعی است که اگر ضربه ای به آن وارد شود چند صد ولت میتواند در آن ایجاد شود معمولا براحتی از فندک میشود آنرا خارج کرد که با چکشی همراه است (فنر قوی) اگر آنرا بین انگشت سبابه و شصت قرار دهید و آنرا بفشارید به محض خوردن چکش شو ک را در انگشتتان احساس میکنید این خاصیت کریستال است کریستال های نوسان کننده ها هم همین خاصیت را دارند ولی چون ویفر شکننده‌ای هستند این کار را با آنها نمیشود کرد. اگر کریستال ضربه ببیند تولید ولتاژ بالا در عرض چند هزارم ثانیه میکند چون مرتعش شده است عکس آنهم درست است اگر به آن نیروی الکتریکی وصل کنید مرتعش میشود و از این خاصیت در نوسان کننده ها استفاده میشود.

ساخت کریستال: اول کریستال را رشد میدهند تا بافت یکنواختی ایجاد کند. سپس آنرا با حساب و درجه‌ای که برای فرکانس مشخصی در نظر دارند با اشعه ایکس اندازه گیری کرده و با لیزر با ضخامت یکنواخت میبرند و دو طرفش را آب فلز میدهند تا قابل لحیم کردن دوپایه باشد. چون آب نقره زود اکسیده میشود آنرا درون محفظه فلزی یا پلاستیکی بدون هوا قرار میدهند تا جلوی اکسیده شدن را بگیرند اگر فرکانسی با دقت زیاد هدف سازنده بود میشود با سنباده نرم لایه‌ای از ضخامتش کم کرد تا فرکانس مورد هدفشان را تولید کند. معمولا این نوعش که کار دست لازم دارد گران هستند.

احتیاط

انفجار فوق میتواند خیلی قوی باشد اگر به جای بادکنک از ظرف محکم تر و سر چسب شدهء محکم استفاده شود و زمان الکترولیز طولانی تر باشد، ولی شما لطفا این کار را نکنید چون برای خودتان نمیخواهید دردسر ایجاد کنید و یا همسایه تان را لب بام بیاورید.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  دوشنبه 18 مهر 1384 [05:24 ]
  > بمب هیدروژنی بسازیم
 

چگونه میتوان از گرمای ناشی از سوخت هیدروژن گرما تولید کرد؟

  امتیاز: 0.00