منو
 کاربر Online
883 کاربر online
 : تاریخ
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 12 تیر 1384 [19:24 ]
  کجای این بحث های تاریخی است ؟
 

با سلام

لینکهایی هم که شما در صفحه تاریخ آورده اید من جمله: چرا اروپا پیشرفت کرد و یا چطور شد که ایران اینقدر عقب ماند اصلا فیشها و مباحث تاریخی نیستند و تماما جامعه شناختی و بعضا کلامی است.

منتظر پاسخ شما هستم .

  امتیاز: 1.20     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline محمد رضا قدوسی 3 ستاره ها ارسال ها: 916   در :  سه شنبه 14 تیر 1384 [20:15 ]
  > کجای این بحث های تاریخی است ؟
 

آقای ناشناس یا خانم ناشناس

سلام

اگر دوست داشتید لیست دروس رشته تاریخ دانشگاه تهران دانشکده ادبیات و علوم انسانی را ببینید .

تصادفا شاید آنجا با درسی بر بخورید با عنوان :
علل عقب ماندگی مسلمین .

می دانید چیه ؟
مفهومی در دنیای جدید و علوم امروز رواج دارد که
به آن می گویند :

بین رشته ای .

یعنی موضوعاتی که مثلا هم در تاریخ مطرح هستند و هم در جامعه شناسی و شاید در علوم سیاسی .

هر کس در هر کدام از این علوم از منظر نگاه خود به آن می نگرد و در مورد می اندیشد .

البته ما که نفهمیدیم که
ربط این سوالات با کلام در چیست ؟

متشکرم.

  امتیاز: 0.00    نمایش یاسخ های این پست  
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  شنبه 26 شهریور 1384 [19:09 ]
  > کجای این بحث های تاریخی است ؟
 

دارا
با سلام -زنده باد خانم نفسیه احمدی که دردهای عقب ماندگی کشور های مسلمان و از جمله ایران را میدانید و آگاه هستید . من در قسمت دیگر پیامتان پاسخی گذاشتم . با این وضعی که ما دچارش هستیم که درس خوانده هامان بلندگوی استبداد بشوند من واقعاء نمیدانم چگونه میشود امیدی در این کشور به ترقی و تحقق آزادی داشت .

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  دوشنبه 04 مهر 1384 [04:46 ]
  > کجای این بحث های تاریخی است ؟
 

خانم نفیسه احمدی از مدعیان مسلمانی بخاطر کمبود دانش انتظار بحث تاریخی نداشته باشید , اگر یک خط هم برایتان از جایی کپی کنند وسط راه از بیسوادی به صحرای کربلا خواهند زد و ممکن است از دماغشان آب جاری شود ! اینها سر و کله شان پر است از حکم و رساله و چرندیات ملا محمد باقر مجلسی و امثال آن ,شما جای خالی در آن برای آموختن تاریخ به آن پیدا نخواهید کرد ,ما هزار و چهارصد سال است با این تفکر قشری دست به گریبانیم هر ملتی زخمهایی دارد, اینها زخمهای ملت ما هستند , اگر من آمدم مبارزه چهار صد سال صدر اسلام ایرانیان را برای بیرون کردن جاهلان عرب شکافتم , و تحلیل کردم که اگر عرب عادل بود ایرانی در همان ابتدا هوس بیرون کردنش را نمیکرد اینها شروع خواهند کرد ما را ملحد و ضد خدا نامیدن در حالی که برای اسلام ارزشی بیش از نان روزشان قائل نیستند .هر کسی در دهنشان لقمه ای نان بگذارد دینشان همان میشود .اینها دینشان دین نان است نه دین رحمت و نه دین خدا دین اینها برای نشان دادن است نه عمل کردن اینها دینشان برای کوبیدن و خراب کردن است نه ساختن , تشنه خون هستند و کشتن و کشته شدن , این بیچاره ها به قران نگاه کردند و تنها چیزی که دیدند خون بود و کشتار, یکیشان در همین مبحث به من میپرید که طالبان و القاعده را همینجوری نمیشود تروریست خواند باید منتظر کنفرانس جهانی بود تا به آقا قالبی بدهد تا او بتواند تروریست و غیر تروریست را بشناسد -انگار کتابی که تظاهر به باور آن میکند اینرا برایش نشان نداده است که کشتن زن وبچه بیگناه مردم حرام است ,ای لعنت خدا به شما یی که از راهش سو استفاده میکنید شما حتی حقیر تر از آنید که کسی با شما وارد گفتگوی تاریخ شود .

  امتیاز: 0.00    نمایش یاسخ های این پست