منو
 کاربر Online
990 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  چهارشنبه 01 تیر 1384 [17:07 ]
  انتقال یافته از پرسش و پاسخ : درخواست ارسال جواب (از طریق تماس با ما)
 

نام و نام خانوادگی:مهدی شیروانی

آیا همه آهنرباهای دایمی باید دارای قطبهای شمال و جنوب جنوب معین باشند؟غیر از آهنرباهای میله ای , آهنرباهای با شکل دیگر را در نظر بگیرید.

آیا زمان لازم برای آنکه جریان در یک مدار معین LR به کسری از مقدار تعادلش برسد, به مقدار نیرو محرکه ثابت اعمال شده بستگی دارد؟

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline حسین خادم 4 ستاره ها ارسال ها: 1813   در :  دوشنبه 28 شهریور 1384 [15:39 ]
  > انتقال یافته از پرسش و پاسخ : درخواست ارسال جواب (از طریق تماس با ما)
 

با سلام

  • شاید نظر شما اینکه که یک آهنربای کروی داشته باشیم و قطبهای آنرا تعیین کنیم؟

  • به حالات تشدید موازی و سری مدار باید توجه نمود؟ فازهای ایجاد شده بیشترین نقش را دارند.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  چهارشنبه 30 شهریور 1384 [09:40 ]
  > انتقال یافته از پرسش و پاسخ : درخواست ارسال جواب (از طریق تماس با ما)
 

دارا

میدانم ما قبلا میخواندیم آهنربا دارای دو قطب است قطب شمال و جنوب قطب های غیر همنام همدیگر را جذب و همنام همدیگر را دفع میکنند -اینها کماکان صحت دارد , ولی طی دو دهه گذشته تکنولوژی آهنرباهایی تولید کرده که قطب ندارند - در آمریکا شما وقتی سفارش میدهید آنرا برایتان موقع فرستادن آهنربا میکنند و هر کجا که شما سفارش دهید قطبش را برایتان در آنجا میگذارند مثلا میتوانید بخواهید نوع استوانه ای آن در سطح مقطع قطبی شود یا در بدنه آن ,این آهنربا ها از نوع نئودیمیوم و سماریوم هستند و یک اینچ آن 20 تا 60 دلار قیمت دارد و اگر دومی را به یک قفسه آهنی بچسبانید اگر همان بار اول بخاطر نیروی زیاد نشکند موقع کندن خواهد شکست بنابراین دقت زیاد لازم دارد .

پاسخ پرسش دوم: بله سیم پیچ بغیر از مقاومت ظاهری مقاومت حقیقی هم دارد , اگر به منبع نیروی الکتریکی کافی وصل شود اول با شدت سارژ میشود بعد به صد در صد میرسد و شما میتوانید آنرا روی اسیلوسکوپ ببینید و بسته به خاصیت القایی آن منحنی آنرا رسم کنید -ولی اگر منبع نیرو تمام نیروی لازم را نتواند یکباره به آن بدهد(شدت جریان) منحنی دراز تر خواهد شد و مدت زمان شارژ کویل افزایش مییابد -درست مثل خازن است . مثل شیر آبی است که بشکه ای را در نیم ساعت پر کند ولی اگر شما یک لوله آب با دو متر عرض داشتید که ازش آب بیرون میآمد بشکه بطور آنی پر میشد هر چند همان هم خود دارای منحنی است و آنی به معنای دقیق کلمه نیست .94 و خرده ای در صد آنی است و بقیه اش آرام تر است .

  امتیاز: 0.00