منو
 کاربر Online
926 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  چهارشنبه 01 تیر 1384 [17:07 ]
  انتقال یافته از پرسش و پاسخ : سوالات مربوط به الکترو مغناطیس (از طریق تماس با ما)
 

نام و نام خانوادگی:علی صادقی
با سلام من دانشجوی مکانیک کشتی دانشگاه چابهار هستم و به جواب فوری سوال های خود برای یک مقاله بسیار مهم در 24 ساعت آینده نیاز دارم.
1) فرض کنید سازنده قطب نما هستید. الف ) روش هایی که با آنها میتوانید عقربه ها را آهنربا کنید ذکر کنید؟ ب) به آن انتهایی از عقربه که به طرف شمال می ایستد رنگ مشخص میزنند .بدون آویزان کردن عقربه در میدان مغناطیسی زمین چگونه می فهمید که کدام انتها را باید رنگ بزنید؟ج) آیا انتهای رنگ زده شده قطب شمال مغناطیسی است یا قطب جنوب آن؟
2)دو پیچه دایره ای تخت و مشابه هر کدام با n دور در دست است . القای متقابل m آنها در چه حالتی بیشترین مقدار و در چه حالتی کمترین مقدار را دارد؟فرض کنیم پیچه ها به هم نزدیکند..
3) دو حالت زیر را در نظر بگیرید : الف) یک تک قطبی مغناطیسی (فرضی)با سرعت ثابت از داخل یک حلقه رسانای تک دور در راستای محور آن کشیده می شود ب) یک آهنربای میله ای کوتاه (دو قطبی مغناطیسی) نیز به همان ترتیب کشیده میشود . مقدار خالص بار های منتقل شده از هر مقطع حلقه را در هر یک از این دو فر آیند ازلحاظ کیفی با هم مقایسه کنید .
4) در یک چنبره چگالی انرژی مجاور دایره داخلی بیشتر است یا مجاور دایره خارجی؟ با اثبات مطلب و تشریح کامل


{{{لطفا جواب ها تشریح شده و واضح باشد.}}}}} با تشکر...  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline حسین خادم 4 ستاره ها ارسال ها: 1813   در :  پنج شنبه 02 تیر 1384 [17:47 ]
  > انتقال یافته از پرسش و پاسخ : سوالات مربوط به الکترو مغناطیس (از طریق تماس با ما)
 

در این زمینه مقاله قطب نما در دانشنامه هست در آینده به سایر قسمتهای سوال شما نیز می‌پردازیم.

  امتیاز: 0.00