منو
 صفحه های تصادفی
زید بن صوحان
مستطیل
آدامس
اسامی فرزندان امام موسی کاظم علیه السلام
جنگ صفین و ماجرای حکمیت
ابو محمود حامد ابن خضر خجندی
عمل و حکومت شاه عباس دوم-فرهنگ و هنر و معماری و میزان رونق در شهر آن
سیستم های فاصله گذاری و خر پای متناوب
رشته کتابداری
عناصر گروه VIIA (قسمت دوم)
 کاربر Online
876 کاربر online
 : ادبی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سلیمه_مقصودلو 3 ستاره ها ارسال ها: 90   در :  جمعه 16 اردیبهشت 1384 [16:30 ]
  انقلاب ادبي
 

آن كه مي دانست زبان بست
وان كه مي گفت ، ندانست


يك هفته اي است كه سكوت انجمن ادبي را فرا گرفته . نه خبري از نامه ي جديدي از ما هست و نه صدايي از جنبش دل و دست شما دوستان. يك هفته اي حرفي نزديم تا زير و بالاي انجمن و دانشنامه ي ادبيات را هر چه بيشتر بسنجيم و دست آخر ، آخر هفته آن چه را كه در اين ميان دستگيرمان شده با شما عزيزان در ميان بگذاريم. با اين اميد كه
پرنده ي نوپرواز
بر آسمان بلند
سرانجام
پر باز مي كند.

1- ايجاد برنامه اي منسجم و با چهارچوب مشخص براي انجمن ادبي ( مرزبندي ها ي اين برنامه را در نامه هاي بعدي به طور دقيق بازگو خواهيم كرد.)
2- بازنگري و اصلاح بخش ادبيات دانشنامه ي علوم انساني
3- بر قراري ارتباطي تنگاتنگ و محكم ميان انجمن ادبي و دانشنامه ي ادبيات.

  • : براي تكميل و اصلاح برگه هاي دانشنامه به همكاري همه ي شما دوستان نيازمنديم. از اين پس موضوعات مورد نياز در انجمن اعلام مي شوند تا علاقمندان بتوانند جهت انجام آن ها اقدام نمايند. مقاله هاي شده به نام خود شما در دانشنامه ثبت خواهد شد.
راستي كه اين هفته ، هفته ي پر غوغايي بود. از يك طرف سال روز شهادت استاد مرتضي مطهري و پاسداشت روز معلم و از طرف ديگر بازگشايي نمايشگاه بين المللي كتاب. به نمايشگاه كتاب كه حتماً سري مي زنيد ، در اين ميان تنها يك عذرخواهي مي ماند از طرف ما از همه ي معلمان و استادان عزيز اين سرزمين پاك، كه هياهوي زندگي غافلمان كرد از اين كه به موقع روزشان را به آن ها تبريك بگوييم مگر ذره اي از غبار سال ها عشق شاگردان و تخته سياه از روي كتف هاي گرامي شان برداشته شود. اين كوتاهي را بي گمان خواهند بخشيد. با ياد سال هايي كه دست هايي مهربان بر روي تخته سياه زندگي را برايمان سپيد رقم زدند.
كاش دلتنگي نيز نام كوچكي مي داشت
تا به جان اش مي خواندي :
نام كوچكي
تا به مهر آوازش مي دادي،
هم چون مرگ
كه نام كوچك زندگي است.

  • شعر ها از زنده ياد " احمد شاملو " است.  امتیاز: 0.80