منو
 کاربر Online
1247 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  شنبه 27 فروردین 1384 [07:38 ]
  انتقال یافته از زیست شناسی : بیماری پولیپ (از طریق تماس با ما)
 

نام و نام خانوادگی:نریمان عبدی
با سلام.
امیدوارم خسته نباشید.
مادر من به بیماری پولیپ روده و اویوزیون اثنی عشر مبتلا شپده است. در صورت امکان توضیحات لازم و انواع این بیماری ها و راههای درمان را براز این حقیر تشریح فرمائید.
با سپاس
nariman_abdy@yahoo.com
از لطف شما نهایت سپاس و امتنان را دارم.
بدرود  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  سه شنبه 06 اردیبهشت 1384 [08:35 ]
  > بیماری پولیپ (از طریق تماس با ما)
 

پولیپ ایجاد نسج مخاطی اضافی در درون حفره های طبیعی بدن مانند روده به شکل غده یا تومورهای کروی یا بیضوی شکل به اندازه های مختلف از یک ارزن تا یک سیب است . گاهی ممکن است که این پولیپ ها راه بد خیم شدن را در پیش بگیرند و ایجاد غده های سرطانی کنند .
قسمت اولیه ی روده ی باریک اثنی عشر یا دوازدهه نام دارد . بیماری زخم معده و روده اثنی عشر بسیار شایع است . استعداد خانوادگی - نادرست بودن تغذیه و ضربه ی روحی علل مهم پیدایش زخم روده ی اثنی عشر است .زخم روده ی اثنی عشر مرضی است فصلی و در بهار و پاییز بیشتر دیده می شود و مردان بیش از زنان بدان مبتلا میشوند .
زخم روده اثنی عشر همیشه واحد و مدور شبیه سکه است . مدفوع سیاه برنگ قیر علامت خونریزی از زخم معده و اثنی عشر است . درد شبانه در رختخواب از علایم خاص زخم اثنی عشر است .از علایم دیگر می توان به حس سنگینی معده پس از صرف غذا -حالت تهوع و یبوست است .
رادیو گرافی مطمئن ترین طریقه ی تشخیص زخم معده و اثنی عشر است . در اکثر موارد معالجات دارویی از قبیل جوش شیرین - ترکیبات بلادون و آتروپین برای خنثی کردن زیادی ترشی معده تجویز می شود . در مورد این بیماران باید دخانیات - قهوه و ادویه را قدغن کرد .
  امتیاز: 0.00