منو
 کاربر Online
1733 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  سه شنبه 18 اسفند 1383 [14:11 ]
  چگونگی ساخت دستگاههای فرستنده موج رادیویی
 

کلا" ساختمان دستگاههای فرستنده امواج چگونه است؟

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline احمد شکیب 2 ستاره ها ارسال ها: 33   در :  پنج شنبه 20 اسفند 1383 [18:07 ]
  >چگونگی ساخت دستگاههای فرستنده موج رادیویی
 

معمولا براي توليد امواج راديويي از جريان متناوب استفاده مي شود، (طبق قانون ماكسول) چون بر اثر تغيير ميدان الكتريكي ، ميدان مغناطيسي و الكتريكي در فضا منتشر مي شود كه همان امواج مغناطيسي مي باشند.


  امتیاز: 0.20     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  شنبه 28 بهمن 1385 [06:55 ]
  شناسایی از طریق امواج رادیویی
 

سیستم‌های شناسایی از طریق امواج رادیویی موسوم به آر اف آی دی ‪ RFID‬بسرعت به یک فناوری موثر و راهبردی صنایع کلیدی تبدیل شده است. آر اف آی دی ‪ RFID‬یا شناسایی از طریق امواج رادیویی، نسل جدید کسب و کار الکترونیکی است و تمامی صاحب نظران، متخصصان، فعالان حوزه آی‌تی در دنیا آن را بزرگترین حادثه پس از اختراع اینترنت به شمار می‌آورند.

آر اف آی دی ‪ RFID‬از طریق مدیریت محوطه، مدیریت انبار، مدیریت ایمنی، سلامتی و محیط زیست، دورسنجی، ردیابی اموال، کنترل تردد، حفاظت، فهرست اموال، ردیابی پرسنل، ردیابی اسناد و غیره موجب بهبود کارایی سازمان‌ها و مراکز اقتصادی می‌شود.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  شنبه 28 بهمن 1385 [15:30 ]
  پاسخ : ساختن فرستنده
 

دارا

در قسمت خلاقیت و فن آوری در این باره بحث شده : اگر شخصا در آن انجمن این پرسش ها را بکنید همه پرسش هایتان را تا جایی که بتوانم پاسخ خواهم داد. برای ساختن این دستگاه ها کم کم باید پیش رفت .ساختن فرستنده ها نسبت به گیرنده ها ساده تر است و باید مشخص کنید در چه فرکانسی میخواهید امتحان کنید . فرکانس های یو اچ اف برای آموزش بد نیست.مدار موج اف ام را هم میتوانید امتحان کنید و آنرا روی رادیوی خود بشنوید. ساختن فرستنده را از ابتدا باید آموخت ،آی سی ها و مادول ها آموزش لازم را نمبدهند. یادتان باشد انجمن خلاقیت و فن اوری جای این گفتگو هاست.

  امتیاز: 0.00