منو
 کاربر Online
1057 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  جمعه 16 بهمن 1383 [09:25 ]
  کاربرد لیزر در تولیدات صنعتی (از طریق تماس با ما)
 

نام و نام خانوادگی:
محمد مهدی حسینی
با سلام
من دنبال معرفی مرکز یا موسسه ای از طرف شما هستم که وسیله ای را جهت تراش و تزیین فلزات قیمتی
مثل طلا یا نقره را توسط لیزر بتوان تراش داد ، وسیله ای صرف کار راه اندازی و اقتصادی جهت کارگاه کوچک
بسیار سپاسگذارم اگر شماره تلفن یا آدرس مرکزی را که چنیین ابزاری را جهت مصارف صنعتی در اختیار جامعه
قرار می دهند معرفی کنید

با نهایت تشکر
E-mai Add : Kasra_ir@yahoo.com

  امتیاز: 9.80     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline حسین خادم 4 ستاره ها ارسال ها: 1813   در :  شنبه 17 بهمن 1383 [08:18 ]
  > کاربرد لیزر در تولیدات صنعتی (از طریق تماس با ما)
 

مقالاتی از جمله لیزر ، فیزیک لیزر ، جوشکاری لیزری ، یونیزاسیون با لیزر ، آرایش آینه‌های لیزر ، کاربرد لیزر در پزشکی ف کاربرد لیزر در چشم پزشکی و ... در شبکه موجود می‌باشند.

مقالاتی از جمله لیزر در درمان بیناریها ، مته لیزری ، غنی سازی لیزری اورانیوم ، برشکاری و سوراخکاری با لیزر و ... در دست تهیه‌اند به زودی در شبکه خواهیم داشت.

  امتیاز: 13.00    نمایش یاسخ های این پست  
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  چهارشنبه 21 بهمن 1383 [12:18 ]
  > کاربرد لیزر در تولیدات صنعتی (از طریق تماس با ما)
 

نام:فاطیما
مطالبی در مورد لیزر وکاربرد ان لازم دارم .


  امتیاز: 8.60     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 25 بهمن 1383 [15:53 ]
  > > کاربرد لیزر در تولیدات صنعتی (از طریق تماس با ما)
 

> ناشناس:
> نام:فاطیما
> مطالبی در مورد لیزر وکاربرد ان لازم دارم .
>

  امتیاز: 7.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 25 اردیبهشت 1384 [06:37 ]
  انتقال یافته از پرسش و پاسخ : شبیه سازی دسثگاه های لیزر (از طریق تماس با ما)
 

نام و نام خانوادگی:f.r  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  شنبه 21 خرداد 1384 [09:11 ]
  > > کاربرد لیزر در تولیدات صنعتی (از طریق تماس با ما)
 

> حسین خادم:
> مقالاتی از جمله لیزر ، فیزیک لیزر ، جوشکاری لیزری ، یونیزاسیون با لیزر ، آرایش آینه‌های لیزر ، کاربرد لیزر در پزشکی ف کاربرد لیزر در چشم پزشکی و ... در شبکه موجود می‌باشند.
>
> مقالاتی از جمله لیزر در درمان بیناریها ، مته لیزری ، غنی سازی لیزری اورانیوم ، برشکاری و سوراخکاری با لیزر و ... در دست تهیه‌اند به زودی در شبکه خواهیم داشت.

  امتیاز: 9.60     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline علی باقریان 1 ستاره ها ارسال ها: 15   در :  سه شنبه 08 شهریور 1384 [08:37 ]
  کاربردلیزر
 

کاربرد لیزردر صنایع توربینهای گازی

در ده سال اخیر به عنوان یک ابزار تولیدی با صرفه و از بسیاری جهات منحصر بفرد در صنایع موتورهای توربین گازی و کارنجات تعمیرات این موتورها ظهور نموده است. لیزرهای پر قدرت صنعتی هم اکنون در کارخانجات مشغول تولید قطعاتی که نیاز به دقت و کیفیت بالابی دارند می باشند. این لیزرها که از نظر صنعتی قابل اطمینان ومقاوم هستند, ثابت نموده اند که می توانند صرفه جویی بسیاری در دقت و هزینه تولیدی ایجاد نمایند.

در بعضی موارد ماشین کاری با لیزر به مراتب دارای کیفیت بیشتری نسبت به ماشین کاری معمولی می باشد. کاربردهای لیزر در صنایع فلزبسیار است که از جمله آلیاژکاری ولایه گذاری ,تنش زدایی و علامت گذاری را می‌توان نام برد. در حال حاضر کاربردهای مهم لیزر در صنایع توربینهای گازی, عبارتند از: سوراخ کاری , جوشکاری و برش. که این سه مورد و امتیاز و ارجحیت آنها بر ماشین کاری معمولی می‌باشد.  امتیاز: 0.20     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 03 مهر 1384 [05:59 ]
  کاربردهای لیزر
 

کاربرد لیزر در فیزیک و شیمی

اختراع لیزر و تکامل آن وابسته به معلومات پایه‌ای است که در درجه اول از رشته فیزیک و بعد از شیمی گرفته شده‌اند. بنابراین طبیعی است که استفاده از لیزر در فیزیک و شیمی از اولین کاربردهای لیزر باشند.

رشته دیگری که در آن لیزر نه تنها امکانات موجود را افزایش داده بلکه مفاهیم کاملا جدیدی را عرضه کرده است طیف نمایی است. اکنون با بعضی از لیزرها می توان پهنای خط نوسانی را تا چند ده کیلوهرتز باریک کرد ( هم در ناحیه مرئی و هم در ناحیه فروسرخ ) و با این کار اندازه گیری های مربوط به طیف نمایی با توان تفکیک چند مرتبه بزرگی ( 3 تا 6) بالاتر از روش های معمولی طیف نمایی امکان پذیر می شوند. لیزر همچنین باعث ابداع رشته جدید طیف نمایی غیر خطی شد که در آن تفکیک طیف نمایی خیلی بالاتر از حدی است که معمولا با اثرهای پهن شدگی دوپلر اعمال می شود. این عمل منجر به بررسیهای دقیقتری از خصوصیات ماده شده است.

در زمینه شیمی از لیزر هم برای تشخیص و هم برای ایجاد تغییرات شیمیایی برگشت ناپذیر استفاده شده است. ( فوتو شیمی لیزری) به ویژه در فون تشخیص باید از روش های (پراکندگی تشدیدی رامان ) و ( پراکندگی پاد استوکس همدوس رامان ) (CARS) نام ببریم. به وسیله این روشها می توان اطلاعات قابل ملاحظه ای درباره خصوصیات مولکولهای چند اتمی به دست آورد ( یعنی فرکانس ارتعاشی فعال رامن - ثابتهای چرخشی و ناهماهنگ بودن فرکانس). روش CARS همچنین برای اندازه گیری غلظت و دمای یک نمونه مولکولی در یک ناحیه محدود از فضا به کار می رود. از این توانایی برای بررسی جزئیات فرایند احتراق شعله و پلاسما ( تخلیه الکتریکی) بهره برداری شده است.

شاید جالبتری کاربرد شیمیایی ( دست کم بالقوه ) لیزر در زیمنه فوتو شیمی باشد. اما باید در نظر داشته باشیم به خاطر بهای زیاد فوتونهای لیزری بهره برداری تجاری از فوتوشیمی لیزری تنها هنگامی موجه است که ارزش محصول نهایی خیلی زیاد باشد. یکی از این موارد جداسازی ایزوتوپها است.

با تشکر: سارا


  امتیاز: 0.00    نمایش یاسخ های این پست  
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  چهارشنبه 06 مهر 1384 [17:35 ]
  کاربرد لیزر آبی
 


یکی از کاربردهای لیزر آبی در CD_ROM و انباره‌های مغناطو اپتیکی داده‌هاست. چون طول موج نور آبی کوتاهتر از طول موج قرمز است، با استفاده از نور آبی به جای نور قرمز ظرفیت این ابزارها در حدود چهار برابر می‌شود. به علاوه بازده لیزرهای حالت جامد به همین شکل فعلی در حدود 35% است، که بیش از بازده لامپهای فلوئورسنت است. با تولید لیزر و دیود نور گسیل آبی ، طیف نوری که ابزارهای حالت جامد می گسیلند در ناحیه مرئی کامل می‌شود و می‌توان با این ابزارها روشنایی نور سفید هم تولید کرد.


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 17 مهر 1384 [06:12 ]
  کاربرد لیزر در مخابرات
 

با تشکر از آقای خادم که مطالب را به دقت مطالعه و تایید میکنند.

ارتباط نوری با اشعه لیزر

استفاده از باریکه لیزر برای ارتباط در جو به خاطر دو مزیت مهم اشتیاق زیادی برانگیخت :

الف) اولین علت دسترسی به پهنای نوار نوسانی بزرگ لیزر است. زیرا مقدار اطلاعات قابل انتقال روی یک موج حامل متناسب با پهنای نوار آن است. فرکانس موج حامل از ناحیه میکروموج بخ ناحیه نور مرئی به اندازه 104 برابر افزایش می یابد و در نتیجه امکان استفاده از یک پهنای بزرگتر را به ما می دهد.

ب) علت دوم طول موج کوتاه تابش است. چون طول موج لیزر نوعا حدود 104 مرتبه کوچکتر از امواج میکرو موج است با قطر روزنه یکسان D واگرایی امواج نوری به اندازه 104 مرتبه نسبت به واگرایی امواج میکرو موج کوچکتر است. بنابراین برای دستیابی به این واگرایی آنتن یک سیستم اپتیکی می تواند به مراتب کوچکتر باشد. اما این دو امتیاز مهم با این واقعیت خنثی می شوند که باریکه نوری تحت شرایط دید ضعیف در جو به شدت تضعیف می شود. در نتیجه استفاده از لیزرها در ارتباطات فضای باز ( هدایت نشده ) فقط در مورد این موارد توسعه یافته اند :

1- ارتباطات فضایی بین دو ماهواره و یا بین یک ماهواره و یک ایستگاه زمینی که در یک شرایط جوی مطلوب قرار گرفته است. لیزرهایی که در این مورد استفاده می شوند عبارتند از :

Nd:YAG ( با آهنگ انتقال 109 بیت در ثانیه ) و یا CO2 با آهنگ انتقال 3*108 بیت در ثانیه ). گرچه CO2 نسبت به Nd: YAG دارای بازدهی بالاتری است و لی دارای این اشکال است که نیاز به سیستم آشکارسازی پیچیده تری دارد و طول موج آن هم به اندازه 10 مرتبه بزرگتر از طول موج Nd : YAG است.

2- ارتباطات بین دو نقطه در یک مسافت کوتاه مثلا انتقال اطلاعات درون یک ساختمان. برای این منظور از لیزرهای نیمرسانا استفاده می شود.

اما زمینه اصلی مورد توجه در ارتباطات نوری مبتنی بر انتقال از طریق تارهای نوری است. انتقال هدایت شده نور در تارهای نوری پدیده ای است که از سالها پیش شناخته شده است اما تارهای نوری اولیه فقط در مسافت های خیلی کوتاه مورد استفاده قرار می گرفتند مثلا کاربرد متعارف آن ها در وسایل پزشکی برای اندوسکوپی است. بنابراین در اواخر سال 1960 تضعیف در بهترین شیشه های نوری در حدود 1000 دسی بل بر کیلومتر بود. از آن زمان پیشرفت تکنیکی شیشه و کوارتز باعث تغییر شگفت انگیز در این عدد شده است به طوری که این تضعیف برای کوارتز به 5/0 دسی بل بر کیلومتر رسیده است. این تضعیف فوق العاده کوچک آینده مهمی را برای کاربرد تارهای نوری در ارتباطات راه دور نوید می دهد

سیستم ارتباطات تارهای نوری نوعا شامل یک چشمه نور یک جفت کننده نوری مناسب برای تزریق نور به تارها و درانتها یک فوتودیود است که باز هم به تار متصل شده است. تکرار کننده شامل یک گیرنده و یک گسیلنده جدید است. چشمه نور سیستم اغلب لیزرهای نیمرسانای نا هم پیوندی دوگانه است. اخیرا طول عمر این لیزرها تا حدود 106 ساعت رسیده است. گرچه تا کنون اغلب از لیزر گالیم ارسنید GaAs استفاده شده است ولی روش بهتر استفاده از لیزرهای نا هم پیوندی است که در آنها لایه فعال ترکیبی از آلیاژ چهارگانه به صورت In1-x Gax Asy P1-y است. در این حالت لبه های P ,n پیوندگاه از ترکیب دوگانه InP تشکیل شده است و با استفاده از ترکیب y=2v2x می توان ترتیبی داد که چهار آلیاژ چهارگانه شبکه ای که با InP جور شود با انتخاب صحیح x طول موج تابش را طوری تنظیم کرد که در اطراف µm 3/1 و یا اطراف 6/1 µm واقع شود که به ترتیب مربوط به دو مینیموم جذب در تار کوارتز هستند. بسته به قطر d هسته مرکزی تار ممکن است از نوع تک مدباشد برای آهنگ انتقال متداول فعلی حدود 50 مگابیت در ثانیه معمولا از تارهای چند مدی استفاده می شود. برای آهنگ انتقال های بیشتر تارهای تک مدی مناسبتر به نظر می رسند. گیرنده معمولا یک فوتودیود بهمنی است اگر چه ممکن است از یک دیود PIN و یک دیود تقویت کننده حالت جامد مناسب نیز استفاده کرد.

سارا

  امتیاز: 0.00    نمایش یاسخ های این پست  
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  پنج شنبه 05 آبان 1384 [13:21 ]
  > > کاربرد لیزر در تولیدات صنعتی (از طریق تماس با ما)
 

> ناشناس:
> نام:فاطیما
> مطالبی در مورد لیزر وکاربرد ان لازم دارم .
>

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline کشور 1 ستاره ها ارسال ها: 1   در :  دوشنبه 14 آذر 1384 [15:18 ]
  انتقال یافته از پرسش و پاسخ : یونیزاسیون با لیزر
 

اکر ممکن ممنون میشم اطلاعات بیشتری در مورد یونیزاسیون با لیزر داشته باشم.ممنون

  امتیاز: 0.00    نمایش یاسخ های این پست  
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 02 بهمن 1384 [15:56 ]
  انتقال یافته از بحث دانشنامه : کاربرد لیزر در ارتباط نوری
 

از پیوند کاربرد لیزر در ارتباط نوری برای بحث در مورد این صفحه استفاده کنید.

mrgreen

  امتیاز: 0.00    نمایش یاسخ های این پست  
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  سه شنبه 04 بهمن 1384 [06:20 ]
  > کاربرد لیزر در تولیدات صنعتی (از طریق تماس با ما)
 

لیزر خوب استbiggrin

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline زهره قربانی 1 ستاره ها ارسال ها: 8   در :  جمعه 07 بهمن 1384 [09:26 ]
  > کاربرد لیزر در تولیدات صنعتی (از طریق تماس با ما)
 

با سلام
من به لیزری احتیاج دارم که برد آن در حدود 100 متر باشد و قیمت آن هم زیاد نباشد و بی خطر باشد. پیشنهاد شما چیست؟

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  شنبه 08 بهمن 1384 [06:22 ]
  > کاربرد لیزر در تولیدات صنعتی (از طریق تماس با ما)
 


دارا


نام و نام خانوادگی:
محمد مهدی حسینی
با سلام
من دنبال معرفی مرکز یا موسسه ای از طرف شما هستم که وسیله ای را جهت تراش و تزیین فلزات قیمتی
مثل طلا یا نقره را توسط لیزر بتوان تراش داد ، وسیله ای صرف کار راه اندازی و اقتصادی جهت کارگاه کوچک
بسیار سپاسگذارم اگر شماره تلفن یا آدرس مرکزی را که چنیین ابزاری را جهت مصارف صنعتی در اختیار جامعه
قرار می دهند معرفی کنید

با نهایت تشکر
E-mai Add : Kasra_ir@yahoo.com

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  شنبه 08 بهمن 1384 [06:22 ]
  > کاربرد لیزر در تولیدات صنعتی (از طریق تماس با ما)
 

دارا


با سلام
من به لیزری احتیاج دارم که برد آن در حدود 100 متر باشد و قیمت آن هم زیاد نباشد و بی خطر باشد. پیشنهاد شما چیست؟


  • هر قلم لیزر معمولی با باطری قلمی آلکالین و نه باطری دکمه ای از صد متر بیشتر هم برد دارد ولی نقطه نورانی هر چه فاصله اش بیشتر باشد بزرگتر میشود مگر اینکه از لنز های دیگری در آن استفاده کنید .

  • در روز ممکن است به آسانی دیده نشود ولی در شب اگر آنرا از فاصله 100 متر روی تابلوی توقف راهنمایی یا هر تابلوی شبرنگ دیگری بگیرید نور آنرا خواهید دید .

  • در روز روشن دیدن و پیدا کردن نقطه در فاصله دور مشکل است ولی با دقت و با استفاده از یک دوربین تماشای مسابقات میدانی میتوانید آنرا پیدا کنید . در شب آزمایش بکنید نیازی به دوربین نیست .

  • همیشه قلم را دور از دسترسی کودکان به آن نگاه دارید و در داخل آن نگاه نکنید و حتی به بازتاب آن از داخل آینه و سطوح صیقلی نگاه نکنید . اگر اینها را بکار ببرید و قلم لیزر شما زیر پنج میلی وات باشد محافظ اضافی برای چشم لازم ندارید ولی همان طور که گفتم داخل هیچ نوعی را نباید نگاه کرد مگر اینکه خاموش باشدrazz.
  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  پنج شنبه 29 تیر 1385 [17:02 ]
  کاربردهای لیزر
 

سلام

از پیوندهای زیر می توانید استفاده کنید:

سایتهای داخلی که بیشتر کاربردهای پزشکی مد نظر آنهاست:


سایتهای خارجی

و ...


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  چهارشنبه 05 مهر 1385 [08:00 ]
  میکروفونهای بسیار دقیق با کمک لیزر
 

::__یک محقق آمریکایی به تازگی اختراع جدیدی را به ثبت رسانده که در آن از جریان میکروسکوپی مولکولهای آب و یک حسگر لیزری برای ثبت امواج صوتی استفاده می‌شود. به گزارش سایت اینترنتی `نیوساینتیست`، روش کار میکروفونهای استاندارد فعلی به گونه‌ای است که امواج صدا سبب لرزش یک پرده ظریف یا دیافراگم کوچک موجود درون میکروفون شده و این لرزش به انرژی الکتریکی تبدیل می‌شود.

ساختمان فیزیکی میکروفونهای فعلی به گونه‌ای است که هر اندازه ظرافت و دقت در طراحی و ساخت آنها مورد استفاده قرار گرفته باشد، باز هم جرم و خاصیت ارتجاعی دیافراگم در آنها تا حدی حساسیت در برابر امواج صوتی را کواهش می‌دهد و موجب بروز انحراف یا به اصطلاح `دیستورشن` در ثبت صدا می‌شود.

هم‌اکنون `دیوید شوارتز` محقق آمریکایی ساکن کالیفرنیا فن‌آوری جدیدی را به ثبت رسانده که در آن از روشی کاملا جدید برای ضبط امواج صوتی استفاده شده است. در روش `شوارتز`، به جای دیافراگم‌های موجود در میکروفونهای فعلی، جریان ثابتی از مولکولهای آب و یک حسگر لیزری که واکنش این مولکولها در برابر امواج صوت را ثبت می‌کند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این میکروفون شامل لوله‌ای است که در آن جریان ثابتی از هوای مرطوب با قطرات بسیار ریز آب در حرکت است و در یک طرف این لوله پرتویی از لیزر شلیک شده و در طرف دیگر لوله یک حسگر این پرتوی لیزر را دریافت و ثبت می‌کند. هنگامی که امواج صوتی وارد لوله این میکروفون می‌شوند، قطرات بسیار ریز آب به لرزش درآمده و سبب تغییر شکل پرتوی لیزر می‌شوند که حسگر موجود در انتهای لوله این تغییرات نورانی را ثبت و به جریان الکتریکی تبدیل می‌کند.

به گفته `شوارتز`، استفاده از این روش برای ثبت صدا حتی ثبت صداهای بسیار ضعیف را نیز ممکن کرده و هیچگونه انحرافی در فرایند ضبط صوت ایجاد نمی‌کند. هرچند هزینه ساخت چنین میکروفونی بسیار بیشتر از هزینه ساخت میکروفون‌های فعلی است اما دقت بالای آن احتمالا کاربردهای مناسبی برای آن خواهد یافت.
__::

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  جمعه 11 اسفند 1385 [15:46 ]
  توانائی لیزردر برش فلزات و سنگها (از طریق تماس با ما)
 

نام و نام خانوادگی:امیر فرشی

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  جمعه 24 فروردین 1386 [20:42 ]
  لیزر در ساخت خودور بدون راننده
 

یک خودروی بدون راننده که با استفاده از فناوری پیشرفته سنجنده‌های لیزری و رایانه حرکت می‌کند، در لندن به نمایش گذاشته شد. به گزارش خبرگزاری فرانسه از لندن، قرار است خودروی `فولکس واگن پاسات ‪ `TDI ۲/۰‬در ماه نوامبر در رقابت‌های خودروهای روباتی آمریکا شرکت کند.

این خودروی جدید با استفاده از دو سنجنده لیزری شبیه چشم در جلو و یکی در عقب، قادر به بررسی شرایط جاده، ساختمانها، خودروهای دیگر و عابرین تا شعاع ‪ ۲۰۰‬متری است. کارشناسانی که این خودرو را در موزه علوم لندن به نمایش درآورده‌اند می‌گویند رایانه موجود در خودرو با استفاده از یک نرم افزار اطلاعات دریافتی را تجزیه و تحلیل می‌کند. این نرم افزار ساخت شرکت آلمانی `آیبو اتومبیل سنسور` است.

این خودرو قرار است با دیگر خودروهای بدون راننده در سومین مسابقات سالانه شهری `سازمان طرحهای تحقیقاتی پیشرفته دفاعی آمریکا (دارپا) در یک رقابت ‪ ۶۰‬مایلی شرکت کند. این فولکس واگن ظاهری مانند یک خودروی جاده‌ای دارد و قرار است در سال آینده تولید آن در مقیاس کوچک آغاز شود.

شرکت سازنده این خودرو ابراز امیدواری کرد از این فناوری در ساخت خودرو بهره بگیرد. دانشمندان فوریه گذشته در یک کنفرانس در شهر سانفرانسیسکو پیش بینی کردند خودروهای بدون راننده تا سال ‪ ۲۰۳۰‬کار جابجایی افراد را برعهده می‌گیرند.

  امتیاز: 0.00