منو
 صفحه های تصادفی
علم طبیعی، علم اجتماعی و ربط ارزشی«وبر»
آزمایش تعیین زاویه راس منشور
آتاکامیت
دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان
چشم عقاب
دانشنامه اسلامی
مطلب مرتبط با موضوع :
علی علیه السلام از زبان خودش
آلبرت شوایتزر: پزشک انسان ‌دوست
تبیین نعمتهای پروردگار
 کاربر Online
1138 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline Anonymous   در :  جمعه 02 بهمن 1383 [16:17 ]
  جاذب صدا (از طریق تماس با ما)
 

نام و نام خانوادگی:من سمیرا خراسانی دانشجوی سال پنجم پزشکی هستم

سوالی برای من پیش امده است : آیا شما می دانید ما ده اصلی بکار رفته در گوشی های تست اودیومتری که عامل اصلی جا ذب صدای محیط بیرون می باشد چه نام دارد ؟

ضمنا : ایا این ترکیب توانایی خود را در محیط ما یع حفظ می کند ؟

با تشکر از پا سخ شما
خرا سانی
28 / 10 / 1383

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  سه شنبه 22 شهریور 1384 [07:26 ]
  > جاذب صدا (از طریق تماس با ما)
 

دارا

بفرمایید این گوشی چه نوع گوشی است تا منظورتان را بیشتر متوجه شویم - آیا منظورتان ماده اسفنجی سیاه رنگ است که برای جذب و منعکس نشدن صدا استفاده میشود و آنرا جلو بلندگو های سیستم صدا میگذارند؟ جنسش از پالی پروپیلن(پلی پروپیلن) است که برای محکمی و کم کردن خاصیت اتساعی آن از روکش آلومینیوم استفاده میکنند -اگر جنس بقیه قسمت ها را میخواهید بدانید این پیوند را که به انگلیسی است بخوانید و اگر سوالتان باقی بود تماس بگیرید . این اسفنج ها برای تعمیر گوشی و بلنگو به فروش میرسد .


http://www.crutchfieldadvisor.com/ISEO-rgbtcspd/learningcenter/car/speakersmaterials.html

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  سه شنبه 22 شهریور 1384 [07:26 ]
  > جاذب صدا (از طریق تماس با ما)
 

خانم سمیرا پس از پست قبلی فکر کردم منظورتان استتسکوپ یا همان گوشی دکتر هاست که اگر آن است از دوشاخه فلزی محکمی ساخته شده که با دو لوله پلاستیکی به گوش منتقل میشود قسمت گردی که با بدن بیمار تماس پیدا میکند برای اینکه سرد نباشد از پلاستیک خشک ساخته شده - خود گوشی برای سکوت کامل و نبودن صدای زمینه (background nois) تقویت کننده دینامیکی ندارد و مثل قسمت بزرگ ویولون تقویت کنندهء پاسیو است که صدای خیلی کم مثل صدای جریان خون در رگ و خس خس سینه را خوب تقویت میکند .اگر منظورتان قسمت پلاستیکی است آنرا هم برایتان پیدا میکنم در آنجا جنس و سختی پلاستیک باید مثل توپ پینک پونک باشد تا ارتعاش صدای کم در پلاستیک نرم خفه نشود (damping) . درست مثل اینکه با ناخن روی لیوان یکبار مصرف پلاستیکی بکشید که میبینید صدا تقویت میشود .اگر میخواهید اینگونه گوشی را بسازید نوع تقویت شده که با باطری کوچک کار کند وجود دارد -باید از ترانزیستور اثر میدانی استفاده کنید تا صدای زمینه (background nois)صدای هدف را خراب یا کم نکند . حتی میشود صدا های فرا صوتی را که شنیده نمیشود با صوتی نمایندگی کرد (بروز داد) و حتی بیشتر ,فشار و گاز قسمت فلزی را برای تقویت های بالاتر تنظیم کرد. باز برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید .

  امتیاز: 0.00