منو
 کاربر Online
673 کاربر online
 : عمومی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline Anonymous   در :  پنج شنبه 01 بهمن 1383 [14:51 ]
  زلزله (از طریق تماس با ما)
 

نام و نام خانوادگی:سید علی میر تاج الدینی بنام خدا
با سلام خدمت آقای احمد شکیب
من سید علی میرتا ج الدینی دستیار آقای سید حسن حسینی مبارکه شما را به عنوان مشاوره انتخاب نموده واز شما در مورده دستگاه پیش بینی زلزله راهنمایی می خواهیم. ما قصد داریم دستگاهی بسازیم که چند دقیقه زودتر از وقوع زلزله خبر دهد والبته دستگاهی ساخته ایم که چند ثانیه زودتر وقوع زلزله را خبر می دهد وتوسط آقای حسینی به ثبت رسیده است.
البته ما موضوع هایی که مد نظر مان است در اینترنت که مولف آن ها خود شما بودید پیدا کرده ایم اما برای ما بسیار کم است واحتیاج به اطلاعات بیشترو وسیعتر داریم وبه همین دلیل از شما به عنوان راهنما در مورد موضوع های زیر مطالب بیشترومتن کامل ترخواستاریم.
موضوع ها عبارتند از:
رفتار حیوا نات وحشرات قبل از زلزله چگونه است وحدودا چند ثانیه یا دقیقه آن را احساس می کنند؟
تغییر مقاومت الکتریکی در سطح زمین که در وضعیت عادی چه مقدار ودرموقع زلزله چه مقدار میشود.کم میشود یا زیاد تر و چند دقیقه یا ثانیه قبل از زلزله تغییر می کند؟
تغییر دمای زمین و خروج گازها که آیا دمای زمین کم می شود یا زیاد وگازهایی که از زمین خارج می شوند حدودا چه قدر زودتراز زلزله خارج می شوند؟
تغییر شکل پوسته زمین که اکثر زلزله های بزرگ از شکستن ناگهانی بخشی ازپوسته جامد است در چه عمقی این شکستگی ها ایجاد میشود؟


با کمال تشکر از شما آقای دکتر
اگر سریع تر جواب ما دهید بسیار ممنون می شویم
با تشکر میر تا ج الدینی


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline احمد شکیب 2 ستاره ها ارسال ها: 33   در :  شنبه 03 بهمن 1383 [12:50 ]
  > زلزله (از طریق تماس با ما)
 

به نام خدا
با عرض سلام خدمت شما
عید قربان را به شما و مسلمانان جهان به خصوص شیعیان تبریک عرض می کنم
از اینکه شما از مطالب بنده در پروژه استفاده کردید بسیار خوشحال هستم .
سوالات مطرح شده را اگر شما به من وقت بدهید ، حتما در این مورد تحقیقات کاملی انجام می دهم . وانشا الله بتوانیم گامی موثر را در این راه بگذاریم.
انشا الله اگر اطلاعات کافی کسب کنم به شما اطلاع خواهم داد.
با تشکر

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline احمد شکیب 2 ستاره ها ارسال ها: 33   در :  دوشنبه 05 بهمن 1383 [16:44 ]
  > زلزله (از طریق تماس با ما)
 

با سلام خدمت آقای میر تاج الدینی
یکی از مشکلات پیش بینی وقوع زلزله، زمان آن می باشد
ما امروزه به تجهیزاتی رسیده ایم که می توانیم به طور دقیق محل زمین لرزه ها را به طور دقیق مشخص کنیم و حتی می توانیم تعیین کنیم که در این نقاط زمین لرزه هایی به چه مقیاسی به وقوع می پیوندند اما تنها مشکل ما آنست که نمی توانیم به طور دقیق بگوییم که این زمین لرزه ها با این شدت در چه زمانی در منطقه ای اتفاق می افتد و این تنها مشکل ماست.
اما علائم پیش بینی زلزله تنها حدس ما را در اتفاق زمین لرزه قوت می بخشد. ممکن است بعضی از این علائم چند ثانیه قبل از زمین لرزه و یا چند دقیقه قبل از آن و یا حتی چند ساعت قبل( دقیقا نمی دانم که چه سالی بود ولی فکر می کنم در سال 1946 بود که در یکی از جزایر آرام کوه آتشفشانیش فعال شد که بدنبال این فعالیت گدازه ها به سطح زمین رسیده و گازه از حفره های آن خارج شده و تغییراتی در زیر پوسته اتفاق می یفته که بعد از حدود هفت هشت روز صفحه دچار شکستگی می شود و به دنبال آن قسمتی از جزیره فرو می می ریزد) از زمین لرزه اتفاق بیفتند. اما در بعضی از زلزله ها، مشاهده شده که امواج زلزله زودتر از خود زمین لرزه به دستگاه لرزه نگاشت رسیده. بازه زمانی این علائم به شدت زلزله بستگی دارد. وممنکه بعضی از این علائم نشانه یک زمین لرزه نباشه.
اما در مورد مقاومت الکتریکی و میدان مغناطیسی: میدان مغناطیسی زمین بر اثر حرکت مواد مذاب درون زمین ایجاد شده و حرکت این مواد به میدان مغناطیسی زمین تاثیر می گذارد. میدان مغناطیسی زمین حدود 0.5 میلی تسلاست. گفتیم که از علائم زمین لرزه خروج گازها، شکستن صفحات است و این همه بر اثر حرکات مواد مذاب است ، اگر این حرکات در راستای خطوط میدان باشد میدان مغناطیسی در ان نقطه افزایش و اگر بر خلاف مسیر خطوط باشه میدان مغناطیسی فقط در آن نقطه کاهش می یابد. بهتر است که در دستگاهتان دستگاهی نصب کنید که میدان مغناطیسی را کنترل کند
ولی به نظر من بهترین پیش بینی ، حرکات پرندگان و ماهیان می باشد
پرندگان حدود 10 ثانیه (کم و بیش ) قبل از زلزله حرکاتی از خود نشان می دهند از جمله پرندگان از لانه خارج می شوند و شروع به سرو صدا می کنند.
ماهی قبل از زلزله یک حالت غیر طبیعی دست پیدا می کند از جمله ماهیان نارنجی که در سفره هفتسین قرار می دهند، در حوض آب بالا و پایین می آیند( من حرکت ماهی را دقیقا در زمین لرزه ای که در شیراز اتفاق افتاد از نزدیک مشاهده کردم.)
اگر سوالی داشتید بپرسید، خوشحال می شوم
با تشکر

  امتیاز: 0.00